Леся Довбняк, педіатр:
– Так, існують підгузки для хлопчиків і для дівчаток. А ще бувають універсальні – (unisex) – найбільш поширені. В моделях для хлопчиків шар абсорбенту зміщений угору, до живота, а у тих, що для дівчаток, – по центру і ззаду. Вибираючи підгузок, зверніть увагу, щоби він був виготовлений з м’якого, приємного на дотик матеріалу, який добре пропускає повітря.
Але варто пам’ятати, що підгузки підходять не всім дітям! Бувають випадки, коли через них навіть виникають дерматити. В такому разі раджу обрати підгузки іншої фірми-виробника або ж узяти натуральні, марлеві, які використовували наші бабусі. Проте пам’ятайте, що прати їх треба не в порошку, а звичайним господарським милом! Якщо у дитини все-таки появився висип, давати підгузки (будь-які – хлопчачі, дівчачі, марлеві) бажано лише на ніч або під час прогулянки.
Якщо підгузок підібраний правильно, у ньому залишається весь об’єм сечі. Сучасні підгузки для хлопчиків часто мають так звані індикатори – спеціальні смуги, що змінюють колір при наповненні до певного рівня.