Її зініціював Блаженніший Святослав Шевчук, запросивши всю Українську греко-католицьку церкву як в Україні, так і на поселеннях вирушити в духовне паломництво, щоби відродити наші парафії, зробивши їх місійними.
Вона має нагадати, що всі ми, вірні Христової Церкви, у тому числі й звичайні миряни, маємо нести нашу віру в світ та відкривати людські серця для Бога. Маємо старатися передати дар віри і поділитися власним духовним досвідом.
“Із кожним днем нашого паломництва в нас хай зростає дар Божої любові і втіхи від спільного подорожування. А на десятий день – на свято П’ятидесятниці – ми всі разом усильно просімо Святого Духа, щоб відновив у кожному з нас радість життя в Христі, щоб оновив наше обличчя Христових учнів, оживотворив наші парафіяльні спільноти, підняв і воскресив нашу рідну Україну”, – йдеться у зверненні Блаженнішого з нагоди проведення Декади місійності.
У храмах Львівської архиєпархії впродовж десяти днів розважали над покликанням християн, важливістю віри та відповідальністю за цей дар. Також цими днями парафіяльні спільноти пригадують часи, коли УГКЦ була в підпіллі, та віддають шану тим, хто допомагав, був наставником у вірі.
На допомогу вірним видали спеціальний путівник, у якому на кожен день декади (відповідно до певної тематики) уміщені цитати зі Святого Письма, роздуми, молитви і завдання. Окремим виданням вийшла інструкція для священиків щодо Декади місійності. В ній наголошується, що головною дійовою особою Декади місійності є Святий Дух.
Зі слів отця Йосафата Мощича, співавтора текстів “Путівника Декади місійності” та інструкції для священиків, у наступні роки Декаду місійності також проводитимуть. Цьогорічна завершиться збиранням пожертв на місійні потреби Української греко-католицької церкви.