Ганна Білобрам, практикуючий психолог:
– Маленькі діти, як правило, їдять повільно та неохайно, легко відволікаються. Тож потрібно створити їм сприятливі умови і бути терплячим. Якщо малюк намагається їсти сам, допомагає собі руками, але забруднює одяг і стіл, розкидає їжу по підлозі – не сваріть його за це! Навпаки, похваліть за старання. Поступово він ставатиме вправнішим і охайнішим.
Годувати дитину потрібно лише тоді, коли вона ще зовсім маленька. Старших малюків треба частіше заохочувати робити все самостійно. Не залишайте дитину, яка їсть, саму, не примушуйте з’їсти все. Якщо дитина не хоче їсти, закриває рота, відвертається – не силуйте її до цього! Якщо відмовляється від тих страв, що ви їй даєте, запропонуйте щось новеньке – не лінуйтеся експериментувати.
Приберіть те, що відволікає сина від їжі: не вмикайте телевізор, заховайте іграшки. А ще краще посадіть разом з іншими членами родини за загальний стіл. Діти вчаться через спостереження, тому охочіше їдять, коли бачать приклад дорослих. За сімейним столом малюки швидше вчаться споживати дорослу їжу і користуватися столовими приборами.