Чи можна проголосувати на виборах не за місцем прописки?

“Наступної неділі, 25 травня, в Україні відбудуться позачергові вибори президента. Я живу у Львові, але прописана в невеличкому містечку нашої області. Зараз перебуваю на восьмому місяці вагітності. Лікарі сказали, аби менше рухалася і утрималася від усіляких поїздок. Отож, у день виборів не зможу побувати вдома і проголосувати, проте дуже цього хотіла б. У схожій ситуації опинився і мій брат-студент, який також у день виборів не зможе приїхати додому. Скажіть, будь ласка, чи можу я та він проголосувати не за місцем прописки? І якщо так, то куди нам потрібно звернутися, які документи зі собою принести і скільки часу триватиме процедура?”

Вікторія Бартощак, м. Львів

фото: news.if.ua

Оксана Дащаківська, виконавчий директор ЛОГО “Комітет виборців України”:
– Взяти участь у президентських виборах на бажання зможуть усі громадяни України незалежно від місця реєстрації. Це закріплено в Законі України “Про Державний реєстр виборців”. Тож навіть студенти, працівники у відрядженнях і громадяни, що проживають не за місцем реєстрації (у даному випадку вагітні) все одно зможуть проголосувати.
Якщо раніше багато виборців не могли проголосувати через те, що не мали змоги поїхати додому і оформити так званий відкріпний талон, то зараз нікуди їхати не потрібно! Досить звернутися до органу ведення реєстру для внесення змін до центральної бази даних Державного реєстру виборців і взяти посвідчення про тимчасову зміну голосування. Але це можна зробити не пізніше, ніж за п’ять днів до дня голосування, тобто до 19 травня 2014 року включно!
Особам, які хочуть проголосувати на виборах президента не за місцем прописки, необхідно звернутися до районної адміністрації в орган ведення реєстру виборців. Там потрібно буде особисто написати і подати заяву з мотивуванням тимчасової зміни місця голосування. Зі собою треба принести копію паспорта і документ, що підтверджує необхідність зміни місця голосування.
Підтвердженням вмотивованості заяви можуть служити такі документи: довідка про відрядження, копія проїзного квитка (для працівників, які поїхали у відрядження), довідка з деканату з місця навчання (для студентів), договір оренди житла або довідка з ЛКП про фактичне проживання з підписами двох сусідів (для тих, хто не прописаний у цьому місці, а має лише фактичне проживання) тощо.
До речі, якщо людина точно знає, що у день голосування перебуватиме не за місцем прописки (поїде у відрядження, матиме путівку в санаторій), то всю процедуру можна здійснити ще вдома. Тобто прийти в свій орган ведення реєстру за місцем прописки, написати заяву і підкріпити її певним документом (наприклад, проїзним квитком, документами на відрядження чи копією скерування на оздоровлення).
Співробітники відділу ведення Державного реєстру виборців повинні невідкладно розглянути звернення. Після схвального рішення відповідного органу людину, яка подала заяву, одразу ж з виключать з реєстру виборців за місцем прописки і включать до списку виборців за місцем фактичного проживання. Потім їй видадуть посвідчення про тимчасову зміну голосування. Крім того, працівники державного реєстру повинні вказати номер дільниці, на якій людина зможе проголосувати (у день виборів виборцеві потрібно мати при собі паспорт громадянина України і посвідчення про тимчасову зміну голосування).
Варто зазначити, що посвідчення про тимчасову зміну місця голосування є одноразовим. При бажанні тимчасової зміни місця голосування під час другого туру президентських виборів (повторне голосування) таку саму процедуру доведеться проходити знову і подати відповідне звернення до 9 червня включно! Тимчасова зміна місця голосування на місцевих виборах не передбачена законодавством.
Скільки людей уже виявили бажання змінити місце голосування, казати не беруся, бо це моніторять органи ведення реєстру виборців, але їх багато. Це помітно зі щоденних черг поблизу районних адміністрацій.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4250 / 1.57MB / SQL:{query_count}