Життя кожного з нас цікаве, різноманітне, багатогранне, але, на жаль, непередбачуване: одного дня маємо радісні та приємні події, новини, а вже на другий день зовсім раптово можуть виникнути неприємності, статися, не дай Боже, якась трагедія, спіткати лихо…
Хвороба близької людини, а тим паче дитини – завжди великий стрес. А якщо лікування потребує ще й чимало коштів, і ця проблема важким тягарем лягає на плечі родини, а не держави, порятунок недужого неможливий без допомоги сторонніх.
Нова програма радіо “Львівська хвиля” “На межі”, яка стартувала учора, 14 травня, саме про людей, які щодня борються з важкими недугами, але не можуть їх подолати без небайдужих осіб.
Зі слів директора радіостанції Віктора Іваницького, до створення цієї програми підштовхнуло саме життя. “Коли в людей стається горе, а держава не в стані цьому зарадити, з проханням підтримки вони змушені звертатися до інших людей. Інколи для них засоби масової інформації стають ледь не останньою інстанцією, куди вони можуть прийти і де їх здатні почути, – пояснює він. – Ми дуже хотіли створити цілий проект, який би ширше висвітлював проблеми людей та зміг допомогти їм знайти гроші на лікування. І нам це вдалося!”
Основний лейтмотив проекту, на думку автора та ведучої програми “На межі” Ярини Капітан, – усілякими способами допомогти людям, які опинилися на межі життя і смерті, здолати недугу.

|
Отож, нова соціальна радіопрограма “На межі” виходитиме двічі на тиждень – у середу о 17.00 і в суботу о 21.00 (повтор). |
“Героями програми будуть люди, які потрапляють переважно в соціальну рекламу. Але оскільки така реклама в ефірі триває дуже коротко – приблизно півхвилини, то слухачі можуть мало довідатися про саму людину, про її недугу. Тому ми вирішили зробити цілу програму, яка триватиме півгодини і в якій ми висвітлюватимемо проблему людини якнайширше, дізнаватимемося про її хворобу якнайбільше. Прагнемо, аби слухачі зрозуміли, що недуги дуже підступні: сьогодні ти здоровий, а завтра з тобою може трапитися те ж саме, що й із нашими героями. Кожен з нас може опинитися на межі”, – каже Ярина Капітан (на фото).
Як розповіла ведуча, програма матиме ще й медичний аспект – висвітлюватиме не лише історію хворого (хто він такий і з якою проблемою зіштовхнувся), а й подаватиме детальні коментарі лікарів, які розказуватимуть про ту чи ту недугу, причини її виникнення, пояснюватимуть, хто схильний її підхопити.
“Ось, наприклад, наша перша програма про 16-річну дівчинку Діану, яка захворіла та системний червоний вовчак – хворобу, що вражає всі органи людського тіла. Якби дитина не пішла на медогляд у школі, то навіть про це не довідалася б… Недуга найбільше вразила нирку, тому її вкрай необхідна пересадка цього органа. Операція коштує 50 тисяч доларів, її погодилися зробити в Білорусі”, – розповідає автор проекту і зазначає, що згадана програма виходить за сприяння Ради Міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) і Програми партнерства у галузі мас-медіа в Україні (UMPP).
До речі, всі відомості про героя з’являтимуться у інтернеті на спеціально створеному сайті програми “На межі”. Інтернет-сторінку можна буде знайти, зайшовши на сайт “Львівської хвилі”.
“Це не буде суто радіопрограма. Під неї створений ще й окремий сайт, на який викладатимемо історію кожного героя з усіма сканованими документами, фотографіями, які підтверджують історію хвороби та призначення лікування. Крім того, на сайті можна буде знайти реквізити рахунків, на які кожен охочий зможе переказати гроші, аби допомогти недужому”, – зазначає автор проекту і ведуча Ярина Капітан.