Новий веб-рейтинг університетів світу фахівці Webometrics склали з урахуванням систематизованих даних, отриманих в січні цього року. Він охоплює майже 12 тисяч вищих навчальних закладів з різних країн світу. Серед них і 313 ВНЗ України (для порівняння: в серпні минулого року до цього списку ввійшло 306 українських вишів), повідомляє “Освіта.ua”.
Під час складання Webometrics Ranking of World’s Universities розробники враховували кількість проіндексованих пошуковими системами сторінок сайту вишу, зовнішні посилання на нього, цитованість ресурсу, а також кількість завантажених на сайт файлів. Загалом оцінювали змістову й інформаційну складові web-сайту певного навчального закладу, натомість показники відвідуваності, які часто завищують, і дизайн ресурсу до уваги не брали.
Порівняння рейтингових таблиць Webometrics-2013 у серпні й інтернет-рейтингу, опублікованого у лютому 2014 року, свідчить про те, що трійка лідерів українського сегмента не змінилася. Українську частину рейтингу, як і раніше, очолюють Київський національний університет ім. Шевченка, Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут” та Харківський національний університет ім. Каразіна.
Нижчі щаблі порівняно з попереднім рейтингом зайняли Національний педагогічний університет ім. Драгоманова, Національний університет біоресурсів і природокористування, Донецький національний технічний університет, Львівський національний університет ім. Франка, Тернопільський національний економічний університет та Національний університет “Києво-Могилянська академія”. Організатори Webometrics зазначають, що метою рейтингу є стимулювання веб-присутності навчальних закладів і студентів. Якщо веб-діяльність закладу є нижчою, аніж академічні успіхи, організатори рейтингу радять переглянути власну політику та орієнтуватися на збільшення обсягу і якість електронних публікацій.
Глобальним лідером Webometrics традиційно є університети США – 65 у Top-100 та 18 у Тор-20. Канада в першій сотні вишів має сім університетів, Великобританія і Німеччина – по три, Китай – два. Соту позицію світового рейтингу посів найкращий університет Східної Європи – чеський Charles University in Prague.
Рейтинг складений дослідницькою групою Cybermetrics Lab при найбільшому в Іспанії дослідницькому центрі Consejo Superior de Investigaciones Cientificas (Вища рада з наукових досліджень). Організатори кажуть, що при виборі університету абітурієнти повинні брати до уваги й інші показники його діяльності.