Дбаємо про обличчя
Холод помітно змінює тип шкіри: жирна стає нормальною, нормальна сухою, а суха робиться надчутливою. Вибираючи косметику на зимовий період, слід це враховувати.
Все це стається через низьку температуру на вулиці та короткий світловий день, що притуплює вироблення шкірного сала. Та й централізоване опалення в будинках дуже сушить шкіру. Виходячи на вулицю, слід захистити обличчя кремом. Існує правило – що холодніше надворі, то жирнішим він повинен бути. Намащуватися кремом потрібно за годину до виходу з дому.
Захистити шкіру від морозу можна й декоративною косметикою, що створює захисну плівку. Взимку краще використовувати тональні креми на жирній основі. Рум’яна в холодну пору наносити не рекомендується, бо на вулиці від морозу з’являється природний рум’янець.
Аби зберегти здоровою шкіру обличчя взимку, потрібно споживати вітаміни, відмовитися від шкідливих звичок, нормалізувати харчування. Варто їсти більше овочів і фруктів, багатих на вітаміни А, Е, С. Найбільше їх в сирій моркві, сухофруктах, сметані (зокрема вітаміну А), горіхах, оливковій та соняшниковій оліях (вітамін Е), капусті, цитрусових (вітамін С).
Доглядаємо руки
Шкіра рук не менш ніжна, ніж шкіра обличчя, тому їй теж потрібно приділяти достатньо уваги. Взимку краще не користуватися антибактеріальним милом, яке, як і надто гаряча вода, висушує шкіру.
Варто подбати про те, аби руки постійно були в теплі: різкі перепади температури, які виникають при виході з теплого приміщення на мороз і навпаки, особливо небезпечні для шкіри рук. Не забувайте про захисний крем і рукавички. Для рук найкраще підбирати засоби, що містять гліцерин, бджолиний віск, рослинні олії, траву материнки, зародки пшениці, кедрову олію, борсучий жир. Добре використовувати й дитячі креми.
Слід мати на увазі, що так звані вітаміни краси – А, Е і С сприяють захисту та збереженню здоров’я шкіри не тільки в складі мазей і кремів, а й у повсякденному меню! Вітамін А – головний борець із сухістю та лущенням шкіри. Вітамін Е допоможе уникнути пов’язаних з холодом загострень шкірних хвороб. Вітамін С зміцнить імунітет всього організму і шкіри в тому числі.
Не забуваємо про ноги
Не варто думати, що взимку особливий догляд ногам не потрібен. Якщо не приділяти їм належної уваги, сухість і лущення шкіри, пітливість, загострення грибкових захворювань стоп і нігтів, деформація стопи, втома ніг через погано дібране взуття проявляться сповна.
Першою умовою раціонального догляду ніг є зручне зимове взуття. Воно має бути легким, теплим, якісним, добре вентильованим, відповідного розміру і не тиснути. Не варто купувати чобіт на підборах, вищих за чотири сантиметри.
Від тривалого ходіння на ногах можуть утворитися мозолі, з’явитися важкість, підвищена пітливість. Увечері необхідно робити масаж ніг або лягти і трохи припідняти ноги на кілька хвилин. Сухе зимове повітря може стати причиною різкого висихання шкіри. У цьому випадку треба зробити ванночку для ніг, а потім змастити ступні зволожувальним кремом.
Ще однією поширеною проблемою, яка не перестає докучати й у холодну пору року, є пітливість ніг. Вирішується вона досить просто (якщо, звісно, не йдеться про серйозну патологію) – використанням спеціальних дезодорантів для ніг, які потрібно застосовувати двічі на день. Ці косметичні засоби можна знайти і в магазинах, і в аптеках у вигляді кремів, лосьйонів, присипок. Варто обирати засоби, що містять тальк, оксид цинку, ефірні олії та рослинні екстракти, які доповнюють дію антибактеріальних складників.
Зміцнюємо нігті

Узимку нігтям потрібен відповідний вітамінний комплекс і посилений догляд. У холодну пору року не бажано відрощувати нігті, бо навряд чи вдасться зберегти їх здоровими та міцними. Для того, щоб рука виглядала доглянутою, всі нігті повинні бути однакової довжини, а в тому випадку, якщо один із них зламався, всі інші також треба підрізати.
В умовах нестачі вітамінів організму набагато важче впоратися з хвороботворними мікробами, тому при виконанні обрізного манікюру потрібно ретельно стежити за стерильністю інструменту і чистотою рук в цілому. Кілька разів на тиждень варто користуватися зволожувальною олійкою, наносячи її на кутикули. Це захистить їх від пересихання.
У зимовий час шкіра лущиться набагато сильніше, і якщо не позбуватися відлущених частинок, руки виглядатимуть неохайно. Користуйтеся зволожувальним кремом після кожного миття рук. Це допоможе уникнути сухості й ламкості нігтьових пластинок. Після намащування кремом зробіть легкий масаж кистей і пальців для посилення кровопостачання. Після манікюру або відразу ж після нанесення крему не рекомендується виходити на вулицю.
Пом’якшуємо губи
Не варто забувати в холодну пору про губи, які стають шорсткими і часто тріскають. Треба підібрати жирнішу помаду, краще з вітаміном Е.
Ніколи не облизуйте вуста на вулиці – від цього на них утворюються тріщини і вони починають кровити! Якщо ж таке сталося, забудьте на якийсь час про декоративну помаду і блиск, адже в тріщини може потрапити інфекція. Краще користуватися живильними засобами для губ, гігієнічними помадами або лікувальними бальзамами, до складу яких входять вітаміни С і Е та природні олії.
Вибираючись на тривалу прогулянку, змастіть губи кремом або бальзамом із сонцезахисним фактором – взимку шкіра також піддається інтенсивному впливу ультрафіолетових променів. Щоб уникнути сухості губ, пийте більше води. Причиною частого обвітрювання може бути нестача вітамінів в організмі, особливо вітаміну Е. Тому варто додати до щоденного раціону яйця, сир, моркву, салати, молоко (містять вітамін Е) і випивати на день склянку апельсинового або грейпфрутового фрешу (містять вітамін С).
Ховаємо під шапку волосся
Під впливом холоду кровоносні судини голови звужуються і циркуляція крові сповільнюється. Як наслідок, корені волосся не отримують життєво важливих елементів, воно тьмяніє, стає ламким.
Тож варто взяти за правило: виходячи на вулицю – одягати шапку. Це захистить волосся від руйнувальної дії холоду. Потрібно відмовитися від пластмасових гребінців, які сильно електризуються волосся, на користь дерев’яних.
Взимку необхідно вживати вітаміни А, С, Е, групи В. Спеціально розроблені вітамінні комплекси не дадуть волоссю надто “втомлюватися”. Також варто обмежити споживання жирної та гострої їжі. Нерідко волосся починає випадати через нестачу вітамінів групи В, на які багаті житній хліб (особливо підсушений), булочки з цільного зерна, неподрібнені крупи. Треба пити більше чистої води. Якщо волосся жирне, необхідно додержувати строгішої дієти.
Насамперед у раціоні має бути достатня кількість білкової їжі: м’яса, яєць, риби, сиру. Вони багаті на фосфор і вітаміни групи В. Щодня варто з’їдати кілька волоських горіхів, пити кисломолочні продукти, їсти салати зі свіжих овочів, заправлені нерафінованою соняшниковою олією. Саме таке харчування необхідне для здоров’я волосся.