Цьогорічним вступникам під час святкування різдвяних свят не варто забувати про зовнішнє незалежне оцінювання. Адже з 3 січня розпочалась реєстрація на основну сесію ЗНО-2014 і триватиме вона до 5 березня.
Незважаючи на те, що в абітурієнтів є два місяці для вибору предметів та оформлення усіх відповідних документів, зволікати із цією процедурою не варто, адже, як свідчить практика, наприкінці лютого працівникам регіональних центрів доводиться опрацьовувати до двох тисяч заяв за день. Вчасно зареєструвавшись, абітурієнт заздалегідь отримає сертифікат та інформаційний бюлетень, у якому розписані всі правила проходження ЗНО.
Пробне ЗНО-2014
Упродовж листопада 2013 року всі охочі могли зареєструватися на пробне зовнішнє незалежне оцінювання. “У Львівському регіональному центрі оцінювання якості освіти на проходження пробного ЗНО зареєструвалося 15,5 тисяч охочих, з них із Львівської області – майже дев’ять тисяч. Кожен учасник може скласти тести не більш ніж із двох предметів на вибір відповідно до графіка проведення пробної сесії.
Наголошую, що реєстрація для проходження пробного тестування не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання”, – говорить директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.
Абітурієнти мають два місяці, аби визначитися зі вступними предметами та зібрати всі необхідні документи для реєстрації
Відповідно, 22 березня пробне тестування проведуть з української мови і літератури, хімії, фізики, російської мови, всесвітньої історії, однієї з іноземних мов (за вибором): англійської, німецької, французької або іспанської. А 29 березня – з математики, історії України, біології, географії, світової літератури.
ПЗНО є платним, і оплатити цю послугу потрібно було до 30 листопада включно. Квитанцію про оплату належить зберігати до пробного тестування, адже це один з обов’язкових документів, який потрібен для того, аби вас пропустили на пункт тестування. Окрім нього, потрібно мати паспорт чи свідоцтво про народження, довідку зі школи з фотокарткою і запрошення-перепустку (її треба роздрукувати з “особистого кабінету” учасника ПЗНО).
Чотири кроки успішної реєстрації для проходження ЗНО
Крок 1. Оберіть предмети, потрібні для вступу до ВНЗ, та підготуйте пакет документів і матеріалів, а саме:
– копію паспорта або свідоцтва про народження (якщо станом на 1 вересня 2013 року вам ще не виповнилося 16 років);
– копію атестата або довідку з навчального закладу відповідно до форми УЦОЯО;
– дві фотокартки розміром 3х4 см;
На копіях напишіть “згідно з оригіналом”, вкажіть своє прізвище та ініціали, поставте підпис і дату. Нотаріально завіряти документи не потрібно!
Крок 2. Завантажте програму ZNO2013Req.exe з офіційного сайту УЦОЯО testportal.gov.ua або Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти – lvtest.org.ua. Ознайомтеся з порядком реєстрації, обравши вищий навчальний заклад та перелік предметів. Після цього роздрукуйте заяву-реєстраційну картку і контрольно-інформаційний лист до неї та письмово заповніть всі поля.
Крок 3. Надішліть поштою до ЛРЦОЯО (адреса: 79039, м. Львів, вул. Шевченка, 116) комплект реєстраційних документів у конверті формату А4 рекомендованим або цінним листом. Якщо збережете номер реєстраційної картки та поштового відправлення, то зможете на сайті ЛРЦОЯО дізнатися про те, на якому етапі обробки перебувають ваші документи.
Крок 4. Дочекайтеся отримання сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання, інформаційного бюлетеня “Зовнішнє незалежне оцінювання. 2013 рік”, реєстраційної картки абітурієнта.
Застереження: у випадку несвоєчасного подання пакета документів, їх неповного або неналежного оформлення вам відмовлять у реєстрації. Якщо впродовж 20 днів з часу відправлення реєстраційних документів ви не отримали сертифіката, звертайтеся до ЛРЦОЯО.
У мережі інтернет можуть появлятися сайти, які за певну плату пропонують завантажити програму для реєстрації на ЗНО-2014, так як це було минулого року. Не станьте жертвами шахраїв! Користуйтеся лиш офіційними джерелами. Звертаємо вашу увагу на те, що з метою уникнення обману програму створення заяви-реєстраційної картки треба скачувати лише на сайтах Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти. Завантаження зазначеної програми є безкоштовним!
Допоможуть зареєструватися
“Аби допомогти тим вступникам, які не мають вдома можливості роздрукувати реєстраційні заяви на ЗНО-2014, у Львові створять вісім спеціальних пунктів реєстрації. Кожен абітурієнт сюди може звернутися в разі, якщо в нього виникнуть труднощі під час формування документів”, – запевняє Лариса Середяк.
Пункти реєстрації діятимуть у Львівській державній фінансовій академії (вул. Коперника, 3), Львівському національному університеті ім. І. Франка (вул. Університетська, 1, кім. 217), Національному університеті “Львівська політехніка” (вул. Карпінського, 3/4, кім. 213), Національному лісотехнічному університеті України (вул. Генерала Чупринки, 105, кім. 107), Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності (вул. Клепарівська, 35), Львівському інституті менеджменту (вул. Ліська, 16), Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнології ім. С. З. Ґжицького (вул. Пекарська, 50), Національній академії державного управління при президентові України Львівського регіонального інституту державного управління (смт Брюховичі, вул. Сухомлинського, 16).
Скоригувати документи
Трапляються випадки, коли через некоректно або ж неправильно підготовлені документи, надіслані на адресу регіонального центру оцінювання якості освіти, учасникам відмовляють у реєстрації для проходження ЗНО. Так може статися, якщо:
– надішлете не всі документи, необхідні для здійснення реєстрації;
– неналежно оформите заяву-реєстраційну картку;
– зазначите в заяві-реєстраційній картці недостовірні дані;
– подасте заяву пізніше встановленого терміну (визначається за поштовим штемпелем на відправленні).
Зі слів Лариси Середяк, у такому випадку абітурієнта повідомлять про факт відмови в реєстрації. Отримавши таке повідомлення, охочий пройти ЗНО повинен повторно надіслати реєстраційні документи до регіонального центру. Якщо ж упродовж трьох тижнів з моменту їх відправлення він не отримає сертифікат або ж лист із відмовою у реєстрації, то обов’язково повинен звернутися до того ж регіонального центру, набравши номер телефону інформаційної підтримки.
Іноді учасники ЗНО вирішують з певних причин змінити перелік предметів, з яких необхідно писати тести, або ж внести зміни до персональних даних. У такому випадку потрібно наново пройти реєстрацію та надіслати до регіонального центру реєстраційні документи і отриманий сертифікат 2013 року. Зміни до реєстраційних даних можна вносити до 5 березня (дата подання визначається за поштовим штемпелем).
Графік проведення ЗНО 2014 року

Зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури проходитиме впродовж двох днів (І та ІІ сесії). Тестування з усіх інших предметів відбуватиметься в один день.
Обробка бланків відповідей та визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання учасників зовнішнього тестування здійснюватиметься з 4 червня по 7 липня 2014 року. Перевірка тестових завдань з розгорнутою відповіддю (українська мова та література, іноземні мови, російська мова) буде проводитись з 5 червня по 21 червня 2014 року. Оголошення результатів ЗНО кожного учасника основної сесії буде здійснюватися у період з 19 червня до 8 липня 2014 року.
Апеляційні заяви від учасників тестування, яких не задовольнили отримані результати ЗНО, будуть розглядатись починаючи з 24 червня 2014 року. Додаткова сесія ЗНО для учасників, які не змогли взяти участь у основній сесії тестування з поважних причин, пройде у період з 4 до 11 липня 2014 року.