Розпочалася пора зимового відпочинку. Усі гірськолижні курорти України та світу готові приймати гостей. Якщо ви не встигли покататися цього року, можливо, варто зробити це під час новорічних свят.
Відпочивати можна цілою родиною, навіть із малими дітьми. Якщо не вмієте кататись – не біда, цього можна навчитися в будь-якому віці. Головне – мати бажання. Тож “Пошта” довідалася, як правильно вибрати спорядження та у скільки воно вам обійдеться.
Хороший костюм – безпечний відпочинок
Роман Цікалишин, продавець-консультант магазину Boomerang Boardshop, розповідає, що дитячі лижі можна купити за 800 грн. “Якщо дитина добре катається, можна придбати і професійні лижі за 11-12 тисяч гривень. Для дорослих середня ціна – приблизно 4 тисячі гривень”, – розповідає “Пошті” Роман Цікалишин. Він застерігає, що лижне спорядження не варто обирати самостійно. “Нехай вам допоже фахівець. Треба правильно вибрати черевик, який підходить під вашу вагу та стиль катання. Потім до черевика підібрати лижі. Усе залежить від того, наскільки добре людина катається. Дитячий черевичок коштує від 600 гривень до 1 тисячі, а дорослі – від 1,2 до 5-6 тисяч”, – каже співрозмовник.
Роман радить купувати вузькі лижі тим, хто катається на підготовлених лижних трасах. “Тим, хто катається в горах, де нерівний сніг, краще купувати широкі лижі. Але є так звані універсальні – не дуже вузькі і не дуже широкі. Багато людей їх купують”, – веде далі Роман Цікалишин.
Продавець-консультант каже, що при виборі спорядження не варто сліпо довіряти інтернету чи одній фірмі, адже все дуже індивідуально. Для того, щоб стати на лижі, потрібно мати спеціальний лижний костюм. “Важливо, щоб костюм мав високу мембрану на штанах. Куртка ж може мати трохи нижчу. Адже мембрана захищає від вітру та вологи. Крім того, тканина дихає, і надлишок гарячого повітря виходить через неї, – каже Роман Цікалишин. – Хороший лижний костюм для дорослого коштує 2,5-3 тисячі гривень. Дитячий можна придбати за тисячу.
Ще нам потрібні палки. Їх є два види: алюмінієві та карбонові. Їх вибирають по росту та зручності ручки. Ціна – від 150 до 500 гривень. Завершуємо комплект лижними палками та шоломом. Шолом повинен бути зручним. Його вартість – від 400 гривень до 3 тисяч гривень”.
На сніговій дошці

Ще один популярний вид зимового відпочинку – катання на сноубордах. Щоб почати кататись, треба вибрати черевики. “Їх вартість – від 1,2-1,3 тисячі гривень до 6-7. Під черевики підбираємо кріплення. Воно має підходити за формою та кольором. Вартість кріплення – від 1,4-1,5 тисячі гривень до 4”, – каже Роман Цікалишин.
А зараз найголовніше правило при виборі дошки для катання. “Люди здебільшого обирають дошки за кольором. Але це не зовсім правильно. Адже є дошки для стрибків і швидкісних спусків, для пухлого снігу, каші та ідеально підготовлених трас. Новачкам варто брати найпростішу дошку: м’якеньку, вузьку та коротку. Чим коротша дошка, тим легше вчитися повертати. Її вартість коливається від 2 тисяч гривень до 6-7. За дитячий комплект доведеться викласти приблизно 3 тисячі гривень. Для катання на сноуборді палиці не потрібні, але дітям бажано мати шолом”, – каже Роман Цікалишин.
Для сноубордистів є спеціальні захисні комплекти для вразливих місць. “Захисний комплект для дитини коштуватиме приблизно тисячу гривень. Для дорослого – приблизно 2 тисячі”, – розповідає Роман Цікалишин. З його слів, важливо також підібрати зручні рукавиці й окуляри. “За рукавиці доведеться віддати щонайменше 200 грн. Окуляри, які захищають очі від сонця й туману, коштують від 400 гривень до 2,5 тисячі гривень” – резюмує Роман Цікалишин, продавець-консультант магазину Boomerang Boardshop.