Робота в режимі Євромайдану!

Попри оголошення загальнообласного страйку львівські школи, дитячі садки та лікарні працюють у звичному режимі

фото: voanews.com
З початку тижня у Львові та області оголосили страйк. Але, зі слів львівського мера Андрія Садового, всі підприємства життєзабезпечення міста, в тому числі садочки, школи та лікарні, працюватимуть далі.
"Батьки несуть відповідальність за безпеку своїх дітей та вирішують питання їх участі в масових заходах. Школи будуть відкриті. Зобов’язуємо учителів забезпечити безпеку дітей та провести заняття, на яких роз'яснити школярам права громадян на висловлення позиції, захист прав людини, поведінку в умовах масових заходів, суть євроінтеграції", – йдеться у зверненні міського голови.
Деякі директори шкіл неформально звернулися до своїх учнів з повідом­ленням, що поставляться із розумінням до того, що вони не прийдуть на уроки. Однак діти мають зробити це тільки з дозволу батьків! Тож багато школярів, скориставшись цією нагодою, вирушили на львівський Євромайдан. 
У стаціонарному режимі працюють і львівські медики – подати необхідну допомогу ладні щомиті. Багато є й таких, хто зголошується їхати до Києва. Зокрема учора, 2 грудня, починаючи з 15.00 на початку вулиці Личаківської організатори львівського Євромайдану влаштували збір лікарів для подання допомоги мітингувальникам у Києві. Як повідомила "Львівську Пошту" одна з організаторів  збору Ірина, уже через годину до них звернулося понад 30 медиків, готових їхати до столиці подавати людям невідкладну допомогу.
"До нас телефонують і приходять хірурги, стоматологи як державних, так і приватних установ. Свою допомогу пропонують і студенти медичного університету. Кажуть, що готові їхати до Києва, – запевняє вона. – Ми працюватимемо всю ніч. Далі сформуємо бригади так, аби в кожній був бодай хірург і помічник. Де саме вони розташуються у Києві, поки що не відомо".
До речі, мобільні санітарні групи організовують і в столиці. Лікарів та людей з медичною підготовкою просять записуватися до мобільних санітарних груп та координувати свої дії за тел. (093) 65-81-301 (Дмитро Дробот, координатор мобільних санітарних груп). Крім того, розпочала роботу гаряча телефонна лінія медичного штабу Майдану – (063) 19-70-303.

Прості речі, про які варто пам’ятати

* Подбайте про теплий одяг і взуття, достатні запаси їжі, ліків, про те, щоб ваші телефони були заряджені. Не забудьте взяти зі собою, якщо маєте, фотоапарат чи відеокамеру – вони можуть стати в пригоді.
* Не беріть зі собою сумки чи пакета з особистими речами (це може бути небезпечно з точки зору маневреності пересування). Ідеальний варіант – наплічник, який можна на­дягати спереду.
* Одяг повинен прилягати до тіла, будь які шнурки, лямки – це привід дати зловмисникам можливість затримати чи травмувати вас.
* Не йдіть на мітинг самі – тільки групою, хоча б по двоє-троє людей.
* Якнайчастіше повідомляйте в соцмережах про своє місцеперебування, плани, телефонуйте знайомим і рідним – одне слово, підтримуйте зв’язок.

Яка їжа та напої корисні тим, що стоять на Євромайдані

Столичний дієтолог Оксана Скиталінська порадила, чим харчуватися на Євромайдані. З її слів, віддавати перевагу треба натуральним продуктам, не відмовлятися від хліба, м’яса і сала, пише "Українська Правда Життя". Отож, найкориснішими будуть: 
* Чай з імбиром та страви з куркумою, які не лише розігріють кров, але й зменшать запальні процеси – наявні чи потенційні. Пити тепло-гарячі чаї потрібно часто, бо це не лише покращить обмін речовин, але й "вимиватиме" віруси з організму.
* Бутерброди з висівковим або "Українським" хлібом зі шматком вареного (або запеченого) м’яса, жирної риби, свіжого сала. Як відомо, хліб – "енергетична піхота", яка одразу ж додає енергії, а сало – "енергетична важка артилерія", що забезпечує нас довготривалою енергією, зігріває.
* Часник і цибуля вбивають мікроби та віруси. Зрештою, можна дихнути (як дракон) на тих, хто спробує прогнати вас із Майдану. Проте тим, хто має хворий шлунок, підшлункову залозу або кишківник, приправляти їжу гострими спеціями не варто.
* Яйця. Не бійтеся їсти їх щодня. Варені чи смажені, вони збільшать кількість імунних клітин, покращать зір і настрій. А ви знаєте, що до мети завжди потрібно йти з гарним настроєм?! Зелений чай із шипшиновим, обліпиховим, смородиновим сиропамми або кружальцем лимона також буде корисним – вітаміну С має бути багато, щоб вистояти до перемоги!
* Волоські горіхи. Жири, що містяться в них, кращі за будь-які протизапальні пігулки, тому що роблять оболонки клітин непроникними для вірусів і зменшують ознаки запалення. 

Як не змерзнути і не застудитись на Євромайдані

Щоб зігрітися під час довготривалого перебування на вулиці, головний лікар Київського інституту дерматології та косметології Ольга Богомолець у фейсбуці радить тримати ноги в теплі та в жодному випадку не грітися спиртним!
*Лиш один сухий гірчичник у кожній шкарпетці дозволить помалу зігрівати ноги впродовж 12 годин стояння на холоді.
* Синтетична білизна прискорює потовиділення, тож у таких виробах ви швидше змерзнете. Якщо ж одягнете під верхній одяг бавовняні або вовняні речі, ризик захворіти на запалення легенів чи бронхіт знизиться.
* На ноги найкраще одягати теплі вовняні шкарпетки.
* Вживання спиртного призводить до швидкого розширення судин і прискорює віддачу тепла назовні. Відбувається дуже короткотривалий ефект зігрівання з подальшим охолодженням. Ті, хто не вживатиме алкогольних напоїв, стоячи на холоді, збережуть тепло тіла значно довше.
* Через дружні тривалі обійми навіть із незнайомими людьми ви не лише віддасте тепло товаришеві, а й отримаєте його, накопичите. Тим, хто дуже змерз, раджу стояти якийсь час обнявшись, але при цьому не ворушитися.
* Після постукування спини сусіда між лопатками впродовж хвилини-двох у нього з’явиться відчуття тепла, після чого воно розіллється по всьому тілу і поступово зігріватиме.
Після такої "процедури" товариша треба обійняти зі спини, щоб тепло довше зберігалося.
* Категорично заборонено сідати на бетон чи граніт, навіть якщо на них розстелені картон, газети чи журнали. Тепло завжди рухається від теплого до холодного!
Холодне каміння відбирає тепло у важливих органів і значно збільшує ризик розвитку або загострення циститу, простатиту, пієлонефриту. Для сидіння підійдуть (у крайніх випадках) товсті підручники, енциклопедії.

Як захиститися від сльозогінного газу…

* Найкращим верхнім одягом у цьому випадку є куртка-"вітрівка",  якою можна затулити обличчя;
* Носовичок – змочений в оцті та прикладений до рота і носа.
* Захисні окуляри, які можна купити в магазинах будматеріалів.
* Шарф (не грубого плетення, а зі щільної вовняної тканини); один шарф добре, а два – ще  краще; якщо виникла негайна потреба захиститися від сльозогінного газу, швидко намочіть шарф звичайною водою і закрийте ним обличчя (термін дії такого "фільтра" – кілька хвилин, проте за цей час можна вибратися з газової хмари і протерти ним очі).
* Під час атаки жуйте накраяний на часточки лимон – він, як і оцет, нейтралізує сльозогінний газ.
*  Ірландські та німецькі фахівці радять… вмиватись кока-колою – діє ефективно і швидко;
* Оголені частини тіла не повинні бути змащені жиром або гліцерином (кремом), бо ці речовини абсорбують газ, краще змастити їх рідким милом.

…і раптового нападу

* Взуття повинно бути зручним, таким, що дозволяє швидко пересуватись.
* Рукавички – щільними, які добре захищають руки.
* Якщо відчуваєте, що падаєте під натиском натовпу або ударами – згрупуйтеся на бруківці чи асфальті в позі ембріона і прикрийте голову руками – це дозволить захистити деякі життєво важливі органи (печінку, підшлункову залозу, серце) від травмування.
Ростислав Ступницький, головний медик Львівської області
Медицина завжди була, є і буде там, де люди потребують допомоги чи підтримки. Поблизу масових зібрань, які проходять у центрі Львова, щодня чергують як мінімум дві карети швидкої медичної допомоги.

Усі, хто потребує допомоги, її отримують. На щастя, жодних екстраординарних ситуацій у нашому місті не виникало.

Офіційного скерування львівських медиків до Києва не надходило – лікарі області працюють на місцях у робочому режимі. Звісно, є люди, які за власним волевиявленням в столицю таки їдуть. Жодного примусу немає. Якщо люди мають бажання їхати до Києва, вони це роблять. Ніхто нікого силоміць не везе, так само як нема заборон, аби вони так чинили.
Галина Слічна, начальник управління освіти Львівської міськради
Всі навчальні заклади, у тому числі й садочки, попри оголошений загальнообласний страйк працюють у звичному режимі. Щодня, починаючи з минулого четверга, 28 листопада, управління освіти здійснює моніторинг відвідування школярів – хто не прийшов на уроки, з яких причин.

Зараз 10,5 тисячі дітей відсутні у львівських школах – а це приблизно 16% усіх школярів міста. Частина з них не ходить до школи через хворобу, частина залишається вдома з інших причин.

У Львові приблизно півтисячі дітей не пішли до школи, бо разом із батьками беруть участь у акціях на підтримку євроінтеграції на львівському Євромайдані. Відповідні заяви від батьків, в яких сказано, що вони повністю несуть відповідальність за життя та здоров’я своїх дітей і дозволяють їм брати участь у мирних протестах, надійшли до керівництва шкіл.

Та є й такі учні, що самі втекли з уроків. У таких випадках класні керівники телефонують батькам і з’ясовують, де саме перебуває дитина. Натомість випадків, коли б учителі разом з дітьми організовувалися в колони і брали участь у львівському Євромайдані немає. У школах проводять роз’яснювальну роботу з учнями щодо мітингів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4878 / 1.65MB / SQL:{query_count}