Король усіх плодів

Смачний та корисний гранат захистить від вірусів, убезпечить жінок від раку молочної залози, а чоловіків – від імпотенції

Осінь, особливо пізня, – найкращий час для любителів соковитого граната. Цей дуже корисний та неймовірно смачний плід насправді – ягода, як кавун і диня.
Гранат відомий з давніх часів. Згадки про нього зустрічаються навіть у Біблії. На Сході його називають королем усіх плодів або фруктом кохання. Гранат родом із Персії. Він являє собою невеличке деревце п’ятиметрової висоти з колючими гілками, що живе майже сто років. З одного гранатового дерева зазвичай збирають 50-60 кілограмів плодів.
Існує величезна кількість сортів граната, які відрізняються не лише величиною плодів і зерен, а й кольором та смаком. До речі, за давньою легендою, кожен плід має стільки зерняток, скільки днів у році, тобто 365. Та насправді їх може бути значно більше – від чотирьохсот  до тисячі! Залежно від сорту вони бувають різного забарвлення: від майже білого до темно-вишневого. За кислотністю соку гранати діляться на три групи – солодкі, кисло-солодкі та кислі (іноді терпкі).

Вітамінний заряд

Корисне в гранаті абсолютно все: і шкірка, і зернятка, і сік, і квіти дерева, і коріння… Наприклад, перетинки-плівочки додають у чай, аби заспокоїти нерви, зняти стрес і покращити сон. Відвар з коріння допомагає забути про розлади шлунка, а шкірка стиглого граната містить речовини, що мають протиглистну дію. 
Сушені кісточки граната застосовують для полегшення клімактеричних станів. Відварами квітів полощуть горло при ангіні та інших хворобах горла. Та чи не найбільшу користь має сік, що містить вітаміни А, С, Е, В1, В2, В6, мінеральні речовини  –  залізо, калій, кальцій, кремній, йод, а також фолієву кислоту. Ба­гатий гранат і на глюко­зу та фруктозу (від 8 до 20%), органічні кислоти (з пере­важанням лимонної), во­дорозчинні поліфеноли та 15 амінокислот, у тому числі шість незамінних. 
До речі, склянка розведеного гранатового соку містить 60% денної норми вітаміну С, тож, аби не застудитися, підвищити стійкість організму до захворювань, гранатовий сік бажано пити за півгодини до їди. Крім цього,  плід низькокалорійний (у ньому лише 30 кілокалорій).
Склянка розведеного гранатового соку містить 60% денної норми вітаміну С
Гранатовий сік – один із найсильніших природних антиоксидантів, очищає організм від “поганого” холестерину, допомагає боротися з вільними радикалами – небезпечними молекулами, які постійно атакують клітини організму й ушкоджують їх ДНК, а ще вільні радикали збільшують небезпеку виникнення хвороби Альцгеймера, погіршують роботу серцево-судинної системи. Багаті на антиоксиданти гранати – найкращий засіб для “відбиття” таких атак.
 Як вибрати гранат                    
Вибрати смачний гранат просто – він повинен бути досить великим і твердим. У стиглого плода шкірка трохи підсушена, крізь неї випирають зерна. 
Якщо на шкірці є м’які ділянки –  від такого граната краше відмовитися. Під шкіркою ховаються сотні зерняток. Що більше м’якоті, то соковитіший гранат. 
Гранатовий сік підвищує рівень гемоглобіну, запобігає виникнення атеросклерозу, знижує крихкість кровоносних судин, сповільнює процеси старіння, покращує апетит, допомагає позбутися паразитів, дезінфікує горло і ротову порожнину. Корисний він і при загальному виснаженні, недокрів’ї, бронхіальній астмі, респіраторних інфекціях, радіаційному опроміненні. 
Неабияку користь приносить жінкам. Гранат недарма називають натуральним гормоном, адже і сік, і зернята помічні при нерегулярному менструальному циклі, розладах у період менопаузи, клімаксу, допомагають запобігти руйнування кісток, покращують пам’ять і зір. Для цього бажано щодня з’їдати половинку граната або випивати склянку розведеного водою гранатового соку з кісточками. Понад те, вважається, що речовини елаготаніни, яких багато у гранаті, не дають розвинутися раку молочної залози та стають на заваді росту ракових пухлин. 
Надзвичайно корисний гранатовий сік і чоловікам: ефективно протидіє виникненню раку простати, допомагає при імпотенції.

Особливі застереження

Гранатовий сік, як і деякі інші свіжочавлені соки, перед споживанням бажано розвести водою, тому що він подразнює слизову оболонку шлунка, агресивно впливає на стінки кишківника, руйнує зубну емаль. А тим, хто потерпає від виразкової хвороби, панкреатиту, гастриту з підвищеною кислотністю, геморою та закрепів, лікарі радять узагалі вилучити зі свого раціону такий напій.
Варто пам’ятати, що пиття великої кількості відварів та настоїв з плодів і кори граната може спричинити запаморочення, загальну слабкість, нудоту, підвищення тиску, блювання, навіть судоми. Тож перед їх вживанням варто порадитися з лікарем!
 Рецепти                             

Торт-безе з гранатом і манго

Складники: 3 білки, 3/4 скл. цукру плюс ще 2 ст. л. цукру, 2 ч. л. кукурудзяного борошна, гранат, 300 мл густих вершків, 2 стиглі манго.
На пекарському папері намалювати кружечки діаметром 6-7 см і покласти його на деко поміченим боком донизу. Збити білки до утворення м’яких піків. Додати 3/4 склянки цукру і далі збивати в блендері на великій швидкості до розчинення цукру. Зменшити швидкість і знову збивати, додавши кукурудзяного борошна. Викласти суміш на кружечки, намальовані на папері (можна доповнити шматочками манго і ананаса). 
Пекти при 130 градусах півгодини до утворення кірочки. Вийняти з духовки і дати вистигнути на декові. Обібрати і накраяти на кубики авокадо. Розрізати гранат навпіл і вийняти зерна. Збити міксером вершки з двома ложками цукру до утворення м’яких піків. Прикрасити торт кремом, шматками авокадо і зернами граната.

Салат із гранатом

Складники: 200 г телятини, 200 г кар­топлі, 300 г буряку, 3 яйця, 2 гранати, 250 г майонезу.
Яйця, буряк, картоплю і м’ясо зварити та дрібно накраяти. Всі складники викласти у салатницю в такому порядку: м’ясо, картопля, яйця, буряк. Кожен шар змастити майонезом. Після того як буряк опиниться під майонезом, посипати салат зернятками граната шаром приблизно два сантиметри.

Теплий салат із граната та апельсинів

Складники: 4 гвоздички, пучок м’яти, паличка кориці, лимон, 175 г коричневого цукру, гранат, 5 апельсинів, 250 мл води, кардамон до смаку.
Спочатку готуємо сироп. Для цього потрібно змішати 250 мл води з цедрою апельсина і лимона, додати спецій. Довести до кипіння і варити на повільному вогні 10-12 хвилин.
Гранат обібрати, вийняти зерна. Чотири апельсини почистити, накраяти на кружальця і розкласти на тарілки. Полити апельсиновим сиропом і посипати гранатовими зернами.

Помідори з гранатовою заправкою

Складники: 2 цибулини, 500 г суміші томатів (жовтий помідор, чері, зрілі салатні томати), 100 г фети, 1/3 скл. подрібненої петрушки, 1/4 скл. гранатової патоки, 2 ст. л. оливкової олії.
Дрібно накраяти цибулю. У невеликій посудині змішати патоку, оливкову олію і цибулю. У великій салатній чаші перемішати накраяні помідори (бажано з них зняти шкірку) з накраяною фетою та подрібненою петрушкою. Полити салат заправкою, додати солі та перцю до смаку.

Торт-безе з вершками і гранатом

На корж: 4 білки, 200 г цукру-піску, 1 ч. л. розпушувача, 1 ст. л. крохмалю, 50 г мелених горіхів.
На начинку: 300 г густих вершків, пакетик закріплювача для вершків, 1 ст. л. цукру-пудри.
Для прикрашання: половина граната, упаковання маленьких безе.
Охолоджені білки збити, поступово сиплячи цукор-пісок. Розпушувач змішати з крохмалем та горіхами і поволі мішати з білками. Дно форми діаметром 22 см встелити папером для випікання. Безе викласти на форму і розрівняти лопаточкою. Пекти годину при температурі 150 градусів. Безе повинно трішки підрум’янитися. Після чого духовку вимкнути  і дати коржеві вистигнути.
Вершки добре збити із закріплювачем та цукром-пудрою. Гранат розібрати на зерна. Безе обережно перекласти на тарілку. Зверху викласти вершки і прикрасити готовими маленькими безе та зернами граната.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.6986 / 1.62MB / SQL:{query_count}