Що робити, аби старша дитина не ревнувала маму до молодшої?

“У моєї подруги нещодавно народилася друга дитина. Відтоді її старший син став дещо агресивним, дуже ревнивим: то смикне маля за волосся, то ущипне його, а нещодавно ледь не перекинув з візка… Незабаром і в нашій сім’ї з’явиться немовля, тож дуже переживаю, щоб ситуація не повторилася, бо також маю старшу дитину. Порадьте, будь ласка, що робити, аби старша дитина не ревнувала маму до молодшої?”

Вікторія Урбанович, м. Городок


Ірина Балюк, дитячий психолог:
– Ревнощі старшої дитини – нормальне явище. Навіть незначна конкуренція корисна для розвитку дітей. За статистикою, найчастіше ревнують маму старша донька до молодшої сестрички і старший син до молодшого братика. До ревнощів більше схильні діти з невеликою різницею у віці, коли старша дитина ще гостро потребує материнської любові або ж вбачає у молодшій суперника, що бавитиметься її іграшками.
Таку проблему можна мінімізувати, але повністю уникнути не вдасться. Дитина повинна пройти через це! І тільки від батьків залежить, чи впорається їхній первісток з негативними емоціями, чи мине це без наслідків. Тож іще до народження другої дитини звертайте увагу старшого сина чи доньки на немовлят. Якщо маєте можливість, частіше відвідуйте знайомих, друзів, які мають малюків, дайте можливість своєму первісткові поспілкуватися з ними. 
Не бійтеся брати старшу дитину зі собою на УЗД, розповідайте їй, як дитинка росте в животі. Скажіть, що і вона там теж колись була. Купуючи в магазині необхідні речі для немовляти, потіште якимсь подарунком і старшу дитину. Після народження другого малюка не забувайте приділяти увагу старшому синові чи доньці – поцілуйте, обніміть, пригорніть до себе. Так дитина відчує, що ви її й далі любите.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4228 / 1.54MB / SQL:{query_count}