Які ж кроки сьогодні робить влада для того, щоб наші молоді фахівці були затребуваними всередині країни і за її межами?
Міжнародний обмін – перспектива відкритої освіти
Ще у 1946 році невелика група європейських студентів усвідомила, що міжнародний обмін допоможе сформувати нових лідерів, які позитивно впливатимуть на суспільство, а також вирішити проблему непорозуміння між країнами.
У 1949 році представники Бельгії, Німеччини, Фінляндії, Франції, Нідерландів, Норвегії, Швеції створили організацію з назвою AIESEC (Association Internationale des Etudiants en Sciences Economiques et Commerciales). Місією організації стало встановлення дружніх зв’язків між країнами за допомогою програми міжнародного обміну студентами. Україна офіційно вступила до цієї організації у 1994 році.
Сьогодні AIESEC по всьому світу об’єднує 110 країн, 5 континентів, 60000 студентів. Щорічно завдяки програмі міжнародних стажувань майже 16000 студентів з усього світу змінюють своє життя і відкривають нові культури. Серед багатьох країн Україна посідає особливе місце, оскільки наші студенти вважаються одними з кращих у світі.
Завдяки тому, що сьогодні щорічно відбувається понад 100 міжнародних конференцій і працює більше 1000 міжнародних програм, європейський досвід став для нас доступнішим. Гостинна Європа відкрита для співпраці і готова брати наших молодих фахівців, оскільки бачить готовність України до міжнародного та міжкультурного діалогу.
Міжнародні оцінки: є чим пишатися!
У нинішньому році рівень і якість української освіти високо оцінила Міжнародна аналітична організація Legatum Institute, яка склала світовий рейтинг добробуту у 142 країнах. За її даними, Україна посіла 31 місце у світі за рівнем освіти та підготовки фахівців. За оцінками Всесвітнього економічного форуму, у 2013 році за якістю українська середня освіта посіла 45 місце з 122 і піднялася за рік на 11 пунктів.
Крім цього, у рейтингу кращих вищих навчальних закладів світу World University Rankings 2013/2014 українська освітня система вперше представлена чотирма ВНЗ. За результатами рейтингу кращими стали: КНУ імені Тараса Шевченка, НТУ “Київський політехнічний інститут”, Донецький національний університет, НТУ “Харківський політехнічний інститут”.
Також аналітики відзначають, що Україна входить до десятки країн світу з найбільшою кількістю студентів. Якщо на початку 90-х років лише 15% школярів ставали студентами ВНЗ, то сьогодні таких 75%. А це один з найвищих показників у світі! Завдяки модернізації нашої системи освіти та реалізації соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича сьогодні наша держава поступово досягає тих результатів, якими можна пишатися.
Стратегічні кроки – реальні перспективи
Підписання Угоди про асоціацію з ЄС зобов’язує переглянути базові принципи освіти. Тому Міністерство освіти України активно впроваджує європейські стандарти. Зокрема, нещодавно було підписано програму з інтеграції національної системи освіти до європейського та світового освітнього простору. За цією програмою буде вдосконалено законодавство України у сфері освіти, що наблизить нас до європейських стандартів.
Тому вже з 2014 року всі українські студенти отримуватимуть дипломи європейського зразка. Таке нововведення стане обов’язковим для всіх ВНЗ країни. Диплом європейського зразка відповідатиме стандартам оформлення документації з вищої освіти, прийнятим у Євросоюзі. Так процедура визнання вашого диплома за кордоном стане значно простішою.
З 2014 року всі українські студенти отримуватимуть дипломи європейського зразка
Ще одне положення Угоди про асоціацію є важливим для кожного українського студента. Йдеться про створення національної бази навчальних закладів, яка забезпечуватиме прозорість для міжнародних компаній і сприятиме визнанню кваліфікації українських випускників в країнах ЄС.
На сьогодні з деякими країнами Євросоюзу вже укладено двосторонні угоди про взаємне визнання та еквівалентність документів про освіту і наукові звання. Зокрема, такі угоди діють з Болгарією, Угорщиною, Польщею, Румунією, Францією та Естонією. Сьогодні значні досягнення уряду Миколи Азарова в євроінтеграційних процесах відкривають для української освіти чудові перспективи для розвитку.
Оксана Самойлова