Як отримати допомогу на поховання?

“Більш ніж тиждень тому померла моя бабуся. Останні роки вона жила сама, тому нам з чоловіком доводилося часто її відвідувати, приносити харчі, доглядати, а тепер і хоронити. Коли її не стало, люди радили звернутися по допомогу на поховання, проте, куди йти, не знаю. Питала у знайомого, в якого через трагічний випадок на виробництві загинув батько, але і він не знає, хто її надає. Скажіть, будь ласка, як отримати допомогу на поховання і куди потрібно звернутися?” Антоніна Нечипор, м. Львів


Оксана Яковець, заступник начальника управління праці та соціального захисту Львівської облдержадміністрації:
– Порядок надання допомоги на поховання та її розміри залежать від того, до якої категорії належить померла особа.

Для застрахованих осіб

Допомогу на поховання надають у випадку смерті застрахованої особи (тобто тієї, що сплачувала внески до Фонду соціального страхування і мала офіційні трудові відносини), а також членів сім’ї, котрі перебували на її утриманні (дружини, чоловіка; дітей, братів, сестер та онуків, які не досягли 18 років; батька, матері; дідуся, бабусі по прямій лінії спорідненості). 
При цьому допомогу надають застрахованій особі, члену її сім’ї чи іншим особам, які здійснили поховання. Важливо зазначити, що звернутися по призначення допомоги на поховання можна будь-коли, оскільки терміни давності для такого звернення не встановлені!
Розмір допомоги визначатимуть, беручи до уваги дату смерті, а не дату звернення по допомогу. Допомогу на поховання надають за основним місцем праці застрахованої особи за рахунок сплачених страхових внесків. Роблять це на підставі свідоцтва про смерть, виданого органом реєстрації актів громадянського стану, та довідки з місця проживання про перебування померлого члена сім’ї на утриманні застрахованої особи.
Допомогу надають у розмірі, який встановлюється правлінням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Але вона не може бути меншою від розміру прожиткового мінімуму!

Для безробітних

Допомогу на поховання у випадку смерті безробітного або особи, що перебувала на його утриманні, виплачують особам, які здійснили поховання. Звернення щодо отримання допомоги має надійти не пізніше шести місяців після смерті безробітного. 
Якщо померла особа перебувала на обліку в центрі зайнятості, то допомогу має виплатити центр зайнятості за місцем реєстрації безробітного за рахунок коштів Фонду соціального страхування України на випадок безробіття. Це буде розмір прожиткового мінімуму! 
Допомогу виплачують на підставі заяви та документів, що підтверджують факт смерті безробітного чи особи, яка перебувала на його утриманні (довідка про смерть); засвідчують факт перебування особи на утриманні безробітного; засвідчують особу, яка здійснила поховання (паспорт або інший документ, що посвідчує особу).

Для пенсіонерів

У разі смерті пенсіонера допомога органом пенсійного фонду виплачується особам, які здійснили його поховання. При цьому не має значення вік і вид пенсії, яку отримував померлий.
По допомогу на поховання пенсіонера необхідно звернутися до органів Пенсійного фонду за місцем проживання померлого. Гроші в розмірі двомісячної пенсії (!) виплачують на підставі заяви та документів, що підтверджують факт смерті безробітного чи особи, яка перебувала на його утриманні (довідка про смерть); засвідчують особу, яка здійснила поховання (паспорт або інший документ, що посвідчує особу).

Для осіб, які померли через нещасний випадок на виробництві

Для такої категорії осіб Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань зобов’язаний у встановленому законодавством порядку своєчасно і в повному обсязі виплатити одноразову допомогу особам, що перебували на утриманні померлого; організувати поховання померлого і відшкодувати вартість пов’язаних з цим ритуальних послуг.
Для отримання одноразової допомоги потрібно принести довідку про середню заробітну плату померлого за останні шість календарних місяців роботи. Для відшкодування витрат на поховання – оригінали платіжних документів (чек, квитанція тощо) про витрату коштів під час похорону.

Для осіб, які не досягли пенсійного віку на момент смерті, не працювали, не перебували на службі, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні та не були одержувачами будь-якого виду соціальної допомоги

Постанова Кабінету Міністрів передбачає, що допомогу надає за останнім місцем проживання померлого орган місцевого самоврядування чи орган виконавчої влади за рахунок коштів місцевого бюджету.
Допомогу на поховання можна одержати в день звернення по неї або протягом шести місяців після смерті особи у розмірі, встановленому на день смерті. По допомогу необхідно звернутися до місцевих органів влади за останнім місцем проживання померлого. Її видають на підставі заяви, паспорта чи іншого документа, що посвідчує особу виконавця волевиявлення померлого або особи, яка зобов’язалася поховати померлого, та довідки про смерть. 
Розмір допомоги на поховання встановлює орган місцевого самоврядування, виходячи з вартості ритуальних послуг. У різних районах області він може бути різний!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4646 / 1.58MB / SQL:{query_count}