Як можна не любити шоколад? У цієї солодкої спокуси поціновувачів більше, ніж у найбільш відомої зірки. Мільйони людей різного віку, статі, достатку не уявляють свого життя без цього смаколика.
Єдине, що час до часу стримує нас від споживання шоколаду, це твердження, що він калорійний. Отож надмірна любов до цих ласощів шкодить нашому здоров’ю. Але… Вчора у стрічках інтернет-видань з’явилася новина про шоколад, яка стала топовою. У повідомленні йдеться: завдяки серії експериментів іспанські науковці довели, що споживання великої кількості шоколаду є одним з кращих способів… схуднення!
Дослідники з Університету Гранади вивчили дієти і спосіб життя 1500 здорових підлітків у віці від 12 до 17 років у дев'яти європейських країнах. І з’ясувалося, що люди, котрі призналися: їдять багато шоколаду, в середньому мали набагато нижчий рівень жиру в усьому тілі. У них не було жирових відкладень на животі – незалежно від того, провадили вони активний спосіб життя чи сиділи на дієтах. Крім того, вчені дійшли висновку: споживання шоколаду позитивно впливає на кровообіг, артеріальний тиск і здоров'я серця, бо хоч цей продукт і висококалорійний, проте стимулює обмін речовин, не даючи жиру відкладатися.

|
фото: Марічка Ільїна |
Опитування, зініційоване дослідниками, показало: 86% респондентів, які худнули і водночас насолоджувалися своїми улюбленими ласощами, досягли успішного результату. Джанет Алліот, експерт-дієтолог з компанії Nutracheck, яка замовила дослідження, зазначила: “Усі наші спостереження і експерименти довели, що дієти з вилученням шоколаду набагато частіше приречені на провал”.
А ще раніше колеги іспанських науковців з Кембриджського університету заявили: у людей, котрі їдять шоколад щодня, на 29% рідше буває інсульт і на 37% хвороби серця, аніж у тих, хто від нього відмовляється. Головним складником шоколаду є какао-масло і терті какао-боби. Саме в останніх містяться флавоноїди. Ці речовини, які є в чаї та червоному вині, діють як антиоксиданти, допомагають поглинати надлишок клітинного пошкодження вільними радикалами.
Як правило, що вищий вміст какао у продукті, то більше в ньому флавоноїдів. У темному шоколаді з 40% какао міститься в п'ять разів більше флавоноїдів, ніж у білому, й у два рази більше, ніж у молочному.
Р.S: “Пошті” вдалося побувати на кондитерській фабриці у Львові, де виробляють шоколад. Для наших читачів ми підготували невеликий фоторепортаж – історію створення однієї шоколадної плитки від початку до кінця. Тож дивіться, смакуйте, не відмовляйте собі у задоволенні та будьте здорові!