Під час традиційних міжсезонних ревізій у шафі можна знайти чимало непотрібного одягу – надто тісного, такого, що вийшов з моди, в деяких місцях протерся або ж закошлатився. Здавалося б, не зношений, та вдягати уже не хочеться і викинути шкода…
Дуже часто замислюємося над тим, як найшвидше позбутися таких речей. Звичайно, простіше винести на смітник, проте можна згадати про ближніх і зробити добру справу!
У Львові діють багато соціальних організацій, які з вдячністю приймають уживані речі та віддають їх потребуючим.
“Банк одягу”
Першим пунктом, де приймають вживані речі, є “Банк одягу”.
“Ми приймаємо все – посуд, іграшки, постільну білизну, рушники. Єдине, чого не беремо, то це меблів. Найбільше потребуємо чоловічого одягу та взуття. Питають і про рушники, постільну білизну. Головна вимога до речей – щоб вони були чисті. А то люди приносять брудний непотріб, а потім ще й обурюються, що не хочемо його брати. Також не варто нести пеньюарів і вечірніх суконь, адже одяг має стати в пригоді холодної пори тим, хто його потребує. Кожен охочий може принести або ж узяти собі якусь річ”, – розповідає спеціаліст Червоного Хреста Ольга Журкіна.
Отже, якщо бажаєте позбутися зайвих речей, можете віднести їх до “Банку одягу” при Червоному Хресті (м. Львів, вул. Героїв УПА, 78). Приймають їх у понеділок, середу та п’ятницю з 10.00 до 13.00. Тел. 239 32 91.
Дати меблям друге життя
Якщо на горищі припадають пилом поламані шафи, столи чи стільці, ніде подіти старий диван чи потрібно дешево відреставрувати речі, варто звернутися до громадської організації “Оселя”.
“Ми забираємо від населення старі меблі, одяг, посуд та інші речі домашнього вжитку. Щодня вантажний автомобіль організації виїжджає на виклики львів’ян. Приймаємо одяг у Винниках або ж у Львові (під час роздачі їжі біля Порохової вежі). Пізніше ці речі ремонтуємо, реалізуємо у благодійній крамниці чи просто віддаємо потребуючим, які звертаються до осередку підтримки бездомних. Такою своєю діяльністю “Оселя” намагається показати громаді, що різний непотріб може послужити ще комусь”, – запевняють організатори.
Спільнота взаємодопомоги “Оселя” забирає в населення для подальшого використання та допомоги нужденним їжу, медикаменти, меблі, одяг, побутову техніку, предмети домашнього вжитку тощо. Для цього потрібно зателефонувати до організації або ж принести свої речі до Порохової вежі, де щочетверга з 14.00 до 15.00 роздають їжу безхатченкам.
Речі можна приносити на такі адреси
Головний осередок спільноти: Львів-Винники, вул. Франка, 69.
Благодійна крамничка “Оселі”: Львів-Винники, вул. Франка, 46.
Майстерня добрих справ: Львів, вул. Угорська, 2. Тел. 296 33 03.
Допомогти братам нашим меншим
Якщо ж удома є старі ковдри чи теплі покривала, шуби чи пальта, не поспішайте їх викидати – в притулку для тварин з такого секонд-хенду роблять першокласні підстилки.
“Тварини теж хочуть тепла і турботи! Найбільше потребуємо крупи для цуценят і котів – вівсянки, рису, а також макаронів. Не гребуємо й будматеріалами – цвяхами, щебенем, цементом, цеглою, сіткою для вольєрів. Можна приносити миски, тази, ошийники, ланцюги”, – пояснює волонтерка Анна.
Адреса притулку: смт Брюховичі, вул. Незалежності України, 58. Приймальні години – з 18.00 до 19.00 (у будні) та з 17.00 до 19.00 (у вихідні). Перед тим, як їхати до притулку, варто зателефонувати на номер 243 41 53.
Речі для малечі
Найшвидше з одягу виростають малюки – минув місяць-два, і речі вже маленькі. Викидати їх шкода, адже дітлахи не встигають зносити їх. Звичайно, можна віддати родичам або друзям, які чекають поповнення у сім’ї, а можна звернутися до священика своєї церкви – він порадить, кому з парафіян такий одяг вкрай необхідний.
Окрім цього, у Львові діє Осередок допомоги вагітним у кризових ситуаціях при храмі святого Вознесіння Господнього, що на Левандівці. Осередок створили для вагітних, які через важкі життєві обставини (неповноліття, самотність, матеріальну скруту тощо) можуть зважитися на переривання вагітності. Таким жінкам допомагають не тільки психологічно, а й матеріально – дають одяг для немовлят, необхідні меблі, візочки.
“У нас була ситуація: мали народжувати троє жінок і давали оголошення про збір необхідних речей. Люди відгукнулися, й усі матусі були забезпечені дитячим одягом. Кожна жінка, яка опинилася в кризовій ситуації, може прийти до нас і отримати необхідні речі. Нам часто приносять уживаний дитячий одяг, одяг для вагітних, який теж стає у пригоді. Єдина проблема – брак місця, тому не можемо приймати багато габаритних речей, таких як візочки чи колисочки. Бувають ситуації, коли нам телефонують, а ми даємо контакти тих матусь, яким потрібні згадані речі”, – розповідає координатор Осередку допомоги вагітним у кризових ситуаціях Леся Гусак.
Речі можна приносити на адресу: вул. Широка, 81-а, ОДВ “Надія” (3 поверх, Школа сім'ї), попередньо зателефонувавши на номери: (067) 6095049 або (067) 3914536.
Подбати про тих, хто в нічліжці
У Львові вже кілька років працює Центр обліку та нічного перебування бездомних громадян, який надає різні види соціальних послуг тим, хто опинився на вулиці. Щодня тут ночує майже тридцять безхатьків. Восени, а особливо взимку, постає питання забезпечення чистим і теплим одягом та взуттям осіб, що не мають помешкання.
Отож, Центр обліку та нічного перебування бездомних громадян звертається до львівських підприємців, організацій, установ і просто небайдужих людей із закликом долучитись до формування стратегічного запасу харчів і одягу для безхатченків.
“До нас приходять на нічліг здебільшого чоловіки. Жінок усього 30 відсотків. Тож маємо гостру потребу в чоловічому одязі та взутті. Центр працює цілодобово. Речі можна приносити будь-коли. Тут є черговий, який може прийняти одяг. Будемо раді білизні, чоловічим шкарпеткам. Натомість костюмів і класичних сорочок нести не потрібно – краще пожертвуйте теплі светри, штани, спортивний одяг. Крім цього, можна допомогти господарськими товарами – милом, зубними пастами, щітками”, – каже соціальний працівник нічліжки Ольга.
Адреса центру: вул. Кирилівська, 3-а (бічна Шевченка). Аби уточнити, які речі потрібні саме зараз, зателефонуйте на номери: 233 14 79 або 233 10 49.
Для потребуючих і хворих
Речі, що вийшли з ужитку, можна приносити й до церкви-каплички святих Володимира і Ольги, що на вул. Симоненка 5-а. Тут щовівторка о 13.00 організовують благочинну акцію “Допоможи потребуючому”. В цей день кожен може прийти сюди поїсти, знайти необхідний одяг.
“При церкві святих Володимира і Ольги діє християнське кафе “Витання”. Сюди можна приносити одяг і продукти або ж приходити безпосередньо у вівторок, коли роздаємо обід. Незабаром почнеться зима, тож потребуємо теплого взуття, штанів, светрів, курток, пальт. Це має бути чистий, не розірваний і не дуже зношений одяг. Не відмовимося й від городини – моркви, буряків, картоплі, домашніх консервів, термін придатності яких не минув”, – зазначає волонтерка Мар’яна.
Речі, які залишаються, організатори відвозять до Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні, що на вул. Кульпарківській, 95.
Охочі допомогти можуть приносити речі до кафе “Витання” чи до церкви-каплички на вул. Симоненка, 5-а. Але перед тим бажано зателефонувати організаторам на номери: (097) 1183757 (Ольга) або (097) 6320369 (Мар’яна).