Наталія Коцко, вчителька початкових класів:
– Нині багато батьків стимулюють своїх дітей до навчання грошовими винагородами. І варто зазначити, що такий метод спрацьовує, проте негативно впливає на дитину, адже з раннього віку вона починає розуміти, що все на світі можна купити! Найбільш популярним тепер є ігровий метод стимулювання. Можна, до прикладу, зробити настінний календар і зазначати в ньому успіхи школяра. Або створити окремий щоденник, в якому за гарні оцінки клеїти барвисті картинки. Коли у щоденнику назбирається певна кількість тих наліпок, дитина отримає цікавий і корисний подарунок. Але не гроші!
Найголовнішим стимулом для навчання має бути похвала, навіть якщо у школяра проблеми із навчанням, за кожний незначний успіх його треба хвалити. Та робити це слід обережно, аби дитина не зазналася.
Після школи дайте своєму синові відпочити. Досить однієї-двох годин, аби він знову набрався сил і взявся за виконання домашнього завдання. Завжди слід починати з найважчого уроку – поки увага найвища. Ті предмети, які дитина знає ще з дитсадка, наприклад, малювання, можна залишити наостанок, коли рівень зосередженості почне знижуватися.
http://vk.com/id41528079
Цікаво про плату дитині за оцінки описано у 1-ому номері журналу Експеримент www.experyment.com.ua До речі, дуже цікавий україномовний журнал, який нещодавно вийшов.