Наше здоров’я залежить не лише від кількості споживаних вітамінів та мінералів. Вагомий внесок у самопочуття роблять й так звані колірні складові. Доведено, що колір їжі може як покращити травлення, так і погіршити його, повідомляють Відомості-UA.com.
Правильний вибір продуктів потрібного кольору дозволяє долати хвороби, а відсутність у раціоні їжі певних кольорів може призвести як до фізичної, так і до душевної втоми та розладів.
Білі – для очищення організму. Рис, молоко, картопля, макарони багаті на вуглеводи. Зменшують дратівливість і виводять токсини.
Червоні – для серця. Буряк, солодкий перець, полуниці, помідори і вишні підвищують працездатність, стимулюють обмінні процеси, покращуючи кровообіг, допомагають у боротьбі з поганим настроєм і депресією. Кавун, папая і томати містять лікопен – антиоксидант, що сприяє зміцненню серцевого м’яза і допомагає лікувати серцево-судинні недуги.
Помаранчеві – для імунітету. Морква, кукурудза, манго, апельсини, гарбузи, абрикоси і хурма відновлюють нервові клітини, очищають організм від шкідливих речовин, покращують настрій, знижують втому і апатію. В продуктах помаранчевого кольору містяться антиоксидант бета-каротин, що зміцнює імунну систему, вітамін С та солі фолієвої кислоти, які добре впливають на серцево-судинну систему.
Жовті – для апетиту. Лимони, сир, ананаси, яблука, банани посилюють апетит, очищають кров, стимулюють процес травлення. Містять велику кількість вітаміну С і каротиноїдів. В гірчиці і куркумі є антиоксидант куркумін, з допомогою якого можна подолати запальні процеси. Підвищують розумову і фізичну активність, швидкість сприйняття інформації, поліпшують настрій.
Зелені – для спокою. Листковий салат, зелений горошок, броколі, зелений виноград активізують імунну систему, нормалізують артеріальний тиск, поліпшують зір, знімають напруження. Фрукти і овочі зеленого кольору містять багато вітамінів та корисних речовин – таких як лютеїн (природний антиокислювач), вітаміни групи В, А, С, К, Е, калій і фолати.
Сині – для гостроти зору. Темний виноград, картопля з фіолетовою шкіркою, сливи, чорниці, смородина заспокоюють, захищають кровоносні судини, покращують зір, зменшують тахікардію, м’язовий біль і напруження.
Фіолетові – для полегшення болю. Виноград, баклажани, ожина зміцнюють імунну систему, зменшують біль в очах, допомагають при ревматизмі, нервових розладах і хворобах сечового міхура.
Коричневі – для мозку. Кава, чай або шматочок шоколаду стимулюють мозкову активність і покращують працездатність.