Дуже часто після прогулянки з дітьми осіннім парком або лісом приносимо додому розмаїті осінні “скарби”: кольорові листочки, камінчики, шишки, жолуді, каштани.
Іноді їх назбирується так багато, що нікуди складати. І не викинеш, аби дитина не образилася! Та замість того, щоб сердитися і виносити все це на смітник, зробіть з них цікаві речі – і малюк матиме чим бавитися, і ви чудово проведете дозвілля!
“Сама природа заготовила безліч матеріалів, з яких варто виготовити різноманітні іграшки для дітей або ж прикраси, що тішитимуть око впродовж усієї зими, нагадуючи про теплі осінні дні. Головне заздалегідь назбирати їх. Під час прогулянок з дітьми на вулиці звертайте увагу на все, що вас оточує. Вироби з природних матеріалів привчають малюків цінувати природу, розвивають просторове мислення, дрібну моторику рук”, – каже учителька початкових класів Наталія Коцко.
Збір осіннього матеріалу не менш цікавий за сам процес творчості. У парку батьки можуть провести дитині справжній урок живої природи. Листочки на деревах восени напрочуд гарні – оранжеві, жовтогарячі, багряні. Можна розповісти, чим листочок дуба відрізняється від листочка берези, на якому дереві ростуть каштани, на якому – жолуді. А вже удома, назбиравши в парку чи лісі усього цього багатства, беріться до спільної творчості, яка принесе чимале задоволення і вам, і вашим дітям.
Троянди з кленових листочків

Для їх виготовлення знадобляться кленові листочки різного кольору та звичайні швейні нитки. Спочатку робимо серцевину майбутньої троянди: кленовий листочок складаємо навпіл (верхні кутики мають бути внизу), гладеньким боком доверху. Після цього скручуємо цей листок тугим рулончиком.
Тепер робимо пелюстки. Беремо ще один листочок (гладеньким боком досередини) і в його центр вкладаємо серцевину. Загинаємо половинку листочка назад. Верхня частина зігнутого листка має бути вищою від серцевини майже на сантиметр. Тепер обгортаємо зігнутим навпіл листочком серцевину з обох боків. Нижній край листочка надійно притримуємо біля основи троянди.
Для наступної пелюстки знадобиться ще один листочок. Його теж, як і попередній, обгортаємо навколо майбутньої квітки – тільки розміщуємо з протилежного боку від першої пелюстки. Так само формуємо й інші пелюстки. Коли їх буде 6-8, обмотуємо основу (стебельце) ниткою. З таких незвичайних троянд можна робити неймовірно гарні букети, розмістивши їх на великому листку.
Троянди з осикових листочків

Для їх виготовлення знадобляться: кольорове листя осики (жовте, оранжеве, багряне) різного розміру, тонкий дротик, тейп-стрічка зеленого кольору, ножиці.
Беремо 30-35 осикових листочків і розкладаємо їх від найменшого до найбільшого. Відрізаємо ножицями ніжки. Тепер нарізаємо шматочки дротиків завдовжки 10 см (їх повинно бути стільки ж, скільки листочків). Нарізаємо шматочки тейп-стрічки довжиною 4-5 см кожен (їх також має бути стільки, скільки й листочків).
Беремо найбільший листочок, проколюємо його в нижній частині дротиком на відстані 0,6 см від краю. Дротик обережно протягуємо і згинаємо навпіл. До зовнішнього боку листочка прикладаємо край тейп-стрічки, притискаємо її пальцями і щільно обмотуємо дротик. Так робимо з усіма листочками, окрім найменшого. Найменший листочок згортаємо трубочкою. Знизу всі шари цієї трубочки проколюємо дротиком. Після цього дротик згинаємо навпіл і обмотуємо тейп-стрічкою. Усі деталі готові!
Беремо центральний листочок (серцевину троянди) і прикладаємо до нього трішки більший. Листочок повинен немов обгортати серцевину. З протилежного боку до першої пелюстки (листочка) додаємо другий листочок. А тоді по колу – четвертий, п’ятий і т.д., роблячи троянду пишною. Не забуваємо листочки відгинати.
Коли троянда буде готова, перевертаємо її та обмотуємо всі ніжки пелюсток тейп-стрічкою. Аби надати квітці блиску, бризкаємо на неї лаком для волосся.
Віслючок із жолудів

Для цієї саморобки знадобляться: жолуді різного розміру, шапочки жолудів, сірники або невеличкі гілочки, шило, міцні ножиці, клейовий пістолет, фломастер.
Шукаємо два жолуді: один більший – для тулуба, другий менший – для голови. Відокремлюємо їх від шапочок. З допомогою шила робимо в тулубі віслючка невеличкі отвори для шиї, хвостика та ніжок, а в голові – для шиї.
Із гілочок відповідної форми майструємо передні та задні ніжки і хвостик. Закріплюємо їх у відповідних отворах, використовуючи термоклей. З’єднуємо з тулубом голову віслючка з допомогою невеличкої гілочки (шиї), яку теж закріплюємо клеєм. Фломастером або гелевою ручкою малюємо очка і носик. Витинаємо зі шкаралупи жолудя вушка та клеїмо їх до голови.
Робимо візочок із шапочки великого жолудя. Шилом проколюємо отвори в чашечці з обох боків і вставляємо гілочки, зафіксувавши їх термоклеем. Із менших шапочок жолудів майструємо колеса: проколюємо отвори, у які вставляємо гілочки.
Дві тонкі довгі гілочки приклеюємо до гілочок біля коліс візочка. Згинаємо дугою ще одну гілочку і приклеюємо її до вільних кінців довгих гілочок – маємо хомутик. Все – віслючок готовий!
Кошеня із каштанів

Аби зробити цю хатню тваринку, знадобляться лусочки ялинової шишки, каштани різних розмірів, хвоя, ягідка горобини, гілочки, шило, фломастер, клейовий пістолет.
Підбираємо каштан для голови, шилом робимо у ньому отвір. Встромляємо у нього та закріплюємо клеєм тонку коротку гілочку або кусочок сірника – це шия кошеняти. Беремо два каштани, робимо в них отвори і з допомогою тоненької гілочки та клею щільно з’єднуємо їх – це тулуб кошеняти.
З лусочок шишки робимо вушка та приклеюємо їх до голови. Маркером, фломастером або гелевою ручкою малюємо кошеняті очка. Мордочку робимо з половинки ягідки горобини. З боків приклеюємо вуса із соснової або ялинової хвої. Шилом робимо в тулубі кошеняти отвір для шиї та з’єднуємо його з головою. З допомогою клею фіксуємо їх.
Також шилом робимо в нижній частині тулуба чотири отвори для лапок, а в задній – отвір для хвостика. Для лапок і хвостика можна використати тонкі гілочки або кусочки сірників. Вставляємо їх у тулуб і закріплюємо термоклеєм. Готово!