Вчора у Львові в рамках VI Екуменічного соціального тижня вручили нагороди переможцям ІІІ Всеукраїнського конкурсу “Репортери надії в Україні”. Організатором цього проекту є Інститут екуменічних студій Українського католицького університету. Редакція “Пошти” тішиться, що цей конкурс приніс дві нагороди її працівникам.
Як зазначають організатори, це конкурс на найкращу статтю, репортаж, відео- чи радіопрограму, яка є “інформацією – носієм рішень”. Тобто не лише висвітлює питання сучасного суспільства, а дає на них конкретні відповіді, вказує шляхи їх вирішення, а отже, несе “добру звістку” – надію. Матеріали конкурсу свідчать: матеріали журналістів надихають жити далі, радіти, шукати виходи зі складних проблем сьогодення.
Вперше такий конкурс провели в 2009-му. Тоді у ньому взяло участь 714 робіт у трьох категоріях: телебачення, радіо та публікації в пресі або в інтернеті з усіх областей України та АР Крим. Другий конкурс відбувся у 2011-му.
В 2013 році у третьому конкурсі взяло участь понад 800 журналістських робіт з усіх областей України. Від журналістів надійшло 200 матеріалів. Окрім того, студенти Магістерської програми екуменічних наук впродовж року здійснювали моніторинг українських ЗМІ і відібрали ще майже 600 робіт. Згодом до фіналу потрапило 42 роботи, з них журі обрало 12 найкращих у номінаціях суспільство, економіка, культура та релігія, а також ті, що нагороджені спеціальними відзнаками.
Нині люди сильно втомилися від негативу. Його дуже багато, тому українці потребують позитивних новин. Новин, які спонукали б до дії, які показували б, що можна допомогти ближньому
Цього року членами журі конкурсу були: Андрій Куликов, ведучий програми “Свобода слова” (ICTV); Віктор Жуковський, завідувач кафедри богослов’я Українського католицького університету, головний редактор журналу “Християнин і світ”; Ірина Цицак, головний редактор газети “Львівська Пошта”; Юрій Залізняк, доцент кафедри нових медій ЛНУ ім. І. Франка, ведучий радіо “FM Галичина”; Тетяна Солнцева, шеф-редактор інтернет-видання Zaxid.net.

|
Ольга Хворостовська (фото: Андрій Польовий)
|
Отож, у номінації суспільство перемогла журналіст соціального відділу “Львівської Пошти” Вікторія Дворянин з матеріалом “Бачити серцем”. На другому місці – “Вулична магія пересічних львів’ян” Василини Думан (інтернет-агентство ZIK). На третьому – Оксана Сенишин з матеріалом “За життя” (телеканал новин “24”).
“Нині люди сильно втомилися від негативу. Його дуже багато, тому українці потребують позитивних новин. Новин, які спонукали б до дії, які показували б, що можна допомогти ближньому. Конкурс “Репортери надії в Україні” покликаний знайти такі новини і показати їх усім людям. Дякую організаторам проекту, які своєю працею довели, що добрих новин в Україні багато, – каже фіналіст конкурсу, журналіст “Львівської Пошти” Вікторія Дворянин. – Хочу подякувати своїм колегам-журналістам, які, як і я, шукають своїх героїв не серед чиновників чи відомих осіб, а серед простих людей. Хочу подякувати всім тим, про кого писала, хто знаходив час на зустріч і не боявся оголювати перед чужою людиною свої почуття, висловлювати свої проблеми. Признаюся, не раз під час таких зустрічей ледь стримувала сльози…Завдяки своїм героям, які часто є неповносправними людьми, розуміла, що потрібно тішитися кожному дню”.

|
Леся Вакулюк (фото: Андрій Польовий)
|
Щодо матеріалу “Бачити серцем”, який переміг у номінації суспільство, – це історія про незрячу дівчинку та її першу вчительку, яка не побоялася у звичайній провінційній школі взяти її у свій клас. “Вчительська праця є дуже важкою, її часто недооцінюють навколишні, а проте ця жінка не побоялася труднощів і взялась допомагати дитині, – веде далі Вікторія Дворянин. – Звичайно, вона робила це не для слави. Тож хочу особисто подякувати їй! Шукайте позитивні новини – вони направду додають сил змінювати світ на краще!”
У номінації релігія перше місце здобула Надія Тисячна з матеріалом “Бути причетним до змін у чиємусь житті – великий привілей” (газета “День”). Друге – керівник соціального відділу газети “Львівська Пошта” Ольга Хворостовська з матеріалом “Що Бог з’єднав...”. Третє – Олександр Галяс та Антоніна Кучеренко за “Исцеление верой” (газета “Порто-франко”).
Цього не видно на шпальтах газети – як легко і просто дружина доповнює отця, продовжує його думку, підказує. І це так природно, не викликає жодних заперечень
“Родину Димидів знаю доволі давно. Отець Михайло був першим ректором відновленої 1994-го Львівської богословської академії, яка згодом переросла в Український католицький університет. Я мала щастя бути тоді серед студентів першого набору, – розповідає керівник соціального відділу “Львівської Пошти” Ольга Хворостовська. – Отець Михайло, доктор богослов’я і канонічного права, тоді нам видавався дуже строгим викладачем і керівником. А риторику тоді викладав пан Роман Крип’якевич, син знаного історика Івана Крип’якевича та батько Іванки Крип’якевич-Димид. І коли через кілька років доля знову звела мене з отцем та його родиною вже на парафії, то розкрилися інші, нові для мене його риси – щирого вболівання за інших, за долю Церкви. А коли вернулася до журналістики, зокрема до релігійної тематики, то перша ідея була зробити матеріал з отцем Михайлом Димидом.

|
Оксана Сенишин (фото: Андрій Польовий)
|
Він для журналіста дуже добрий коментатор, тож не раз зверталася до нього по коментарі з різного приводу. Якось через Фейсбук довідалася про річницю його шлюбу – так з’явилася ще одна нагода поговорити про родину, християнську родину. Цього не видно на шпальтах газети – як легко і просто дружина доповнює отця, продовжує його думку, підказує. І це так природно, не викликає жодних заперечень. Таке собі свідчення єдності двох, родини, яка є “сім’єю” і в прямому значенні, адже разом із п’ятьма дітьми це і є “Сім Я”…
У номінації “Економіка” переміг Дмитро Боярчук з матеріалом “Скільки коштує держава?” (сайт “Економічна правда”). Друге місце за матеріал “Куди подітись бідному родичеві? Де, окрім ЄС, шукати ринки збуту?” посів Любомир Шавалюк (журнал “Український тиждень”, зі сайту Тиждень.ua). Третє – Вікторія Микитюк зі статтею “Будинок і город даємо – приїжджайте” (газета “Експрес”).
У номінації “Культура” перемогла Антоніна Кучеренко з матеріалом “Библиотека растит человека” (газета “Порто-франко”). Друге місце посіла Тетяна Беженар та Вадим Тажібаєв з матеріалом “Шануймо пам’ять пращурів” (“Бессарабія ТВ”). Третє – Марія Семенченко з матеріалом “Не хутірські ідеї з хутора” (газета “День”).
Крім того, ще п’ять проектів, які пропонують цікаве вирішення проблем, розповідають про ініціативи і дарують надію, нагородили спеціальними відзнаками. Їх отримали Леся Вакулюк, Наталя Ковальова – за фільм “Квітка Цісик: голос в єдиному екземплярі” (телеканал “Інтер”); Оксана Сенишин, журналіст ТРК “Люкс” – за рубрику “Чекаю на тебе”; Анна Прокаєва – за програму “Фабрика ідей” (Харківська держтелерадіокомпанія, канал ОТБ); Оксана Мартинова – за газету “Искорка” (видавництво учнів Новоайдарської школи-гімназії); Руслана Федюк – за рубрику “Наодинці із книгою” (КП радіостудія “Новий двір”), а також Іванка Рудакевич – за матеріал “Непорушне лежання”.
Щиро вітаємо Вікторію Дворянин, Ольгу Хворостовську та всіх переможців конкурсу!