Хто на “контракт”?

В університетах до цього часу мали б визначитися із бюджетниками та розпочати процес зарахування абітурієнтів на платні місця

фото: ogo.ua
У суботу завершилася третя (вона ж остання) хвиля зарахування абітурієнтів на бюджетні місця у виші. А вже в неділю усі вищі навчальні заклади України мали б видати відповідні укази та почати процес зарахування абітурієнтів на контрактну форму навчання.
Кожен університет оприлюднив рейтинговий список осіб, яких рекомендують до зарахування на навчання за контрактом. Терміни виконання умов для зарахування на навчання за кошти юридичних та фізичних осіб встановлюють приймальні комісії вищих навчальних закладів. Усі процедури мають завершити до 25 серпня.
Тим часом у Громадянській мережі ОПОРА підсумували три хвилі  зарахування, виокремивши чотири ключові проблеми. По-перше, це роздутість рейтингових списків. “Багато абітурієнтів скористалося можливістю і подало 15 заяв (по три у п’ять ВНЗ) для участі у конкурсному відборі. Сприяла цьому і змога подання заяв дистанційно, тобто через інтернет. Тому рейтинговий список був штучно “роздутим”, подекуди налічував 1,5 тис. осіб, що відлякало частину вступників ще на початку вступної кампанії, і, як результат, вони почали масово укладати контракти та оплачувати навчання”, – пишуть експерти.
Абітурієнти, яких після перших двох хвиль зарахували на бюджетні місця в одному виші, перебували у рейтингових списках іншого вишу
Інша проблема полягає у тому, що абітурієнти, яких після перших двох хвиль зарахували на бюджетні місця в одному виші, перебували у рейтингових списках іншого вишу. “Умовами прийому не передбачено процедури вилучення з рейтингових списків абітурієнтів, яких у першій-другій хвилі рекомендували для зарахування та які виконали відповідні умови для цього”, – повідомляють в ОПОРІ. Третя проблема – вступники не мали доступу до інформації про те, чи є у них шанси потрапити на бюджетну форму навчання.
Ще один недолік стосувався приймальних комісій, які, аби виконати план державного замовлення, переманювали абітурієнтів із інших вишів, не обіцяючи при цьому зарахування на бюджетну форму навчання.
Ці проблеми можна вирішити, переглянувши Умови вступу. Як пропонують в ОПОРІ, можна обмежити кількість заяв, які може подати абітурієнт (на два напрямки у п’ять ВНЗ), визначити одну із заяв пріоритетною (аби при зарахуванні по ній вступник “зникав” із рейтингів інших вишів), а також відкрити для громадськості частину інформації із Єдиної державної електронної бази з питань освіти.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4143 / 1.54MB / SQL:{query_count}