Однак не варто легковажити – у кожному конкретному випадку краще звернутися до приймальної комісії того вищого навчального закладу, де плануєте навчатися, повідомляє "ПедПреса".
На додаткові 30, 40, максимум 50 балів можуть розраховувати призери всеукраїнських конкурсів-захистів Малої академії наук. Їх дорахують абітурієнтам, нагородженим дипломами ІІІ, ІІ та І ступеня відповідно. Зарахування таких балів можливе за умови відповідності секції, за якою вступник брав участь у конкурсі-захисті, напряму підготовки (спеціальності), на який подається заява.
Тому вступникам, що мають дипломи переможців, варто докладно ознайомитися з Правилами прийому до вишу, де має бути визначена ця відповідність. Для підтвердження такого факту вступникові варто показати оригінал диплома переможця. Приймальна комісія має перевірити наявність прізвища особи у наказі МОН про підсумки проведення МАНівського конкурсу.
Право на додаткові бали мають і особи, що є призерами IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів. Щоправда, їм додаткові бали нарахують лише тоді, якщо вони вступатимуть на напрямки підготовки, для яких профільним є вступне випробування з того предмета, з якого вони стали призерами. Зокрема:
–
інформатика – при вступі на напрямки прикладна математика, інформатика, системний аналіз, комп’ютерні науки, комп’ютерна інженерія, програмна інженерія;
–
інформаційні технології – при вступі на напрямки прикладна математика, інформатика, системний аналіз, комп’ютерні науки, комп’ютерна інженерія, програмна інженерія, системна інженерія, автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології;
–
трудове навчання – при вступі на напрямки технологічна освіта, професійна освіта;
–
основи економіки – при вступі на напрямки економіка та підприємництво і на напрямки міжнародні економічні відносини і міжнародний бізнес;
–
основи правознавства – при вступі на напрямки галузі знань право та міжнародне право;
–
історія – при вступі на напрямки дошкільна освіта, початкова освіта, корекційна освіта (за нозологіями), соціальна педагогіка та культура, мистецтво, гуманітарні науки, соціально-політичні науки, журналістика та інформація, соціальне забезпечення;
–
екологія – при вступі на напрямки, для яких профільними визначені біологія та хімія;
–
педагогіка і психологія – при вступі на напрямки педагогічна освіта та соціально-політичні науки;
–
астрономія – при вступі на напрямок астрономія;
–
фізична культура і спорт – при вступі на напрямки фізичне виховання, спорт і здоров’я людини.
Ще одну категорію абітурієнтів, які можуть розраховувати на додаткові бали, становлять ті, хто відвідував підготовчі курси при навчальному закладі, до якого вступає. Їм можуть додатково нарахувати до 20 балів. Однак це станеться тоді, коли особа вступає на природничо-математичні та інженерно-технічні напрямки.
Ця ж норма поширюється й на підготовчі курси, відділення, факультети довишівської підготовки (що мають відповідну ліцензію), яка тривала не менш ніж 150 аудиторних годин і мала термін навчання не менш як три місяці.