Огляд міжнародної преси

Кінець серпа та молота?

Звістка про те, що Французька комуністична партія відмовилася від серпа та молота як емблеми, надавши перевагу п’ятикутній зірці, – це щось більше, аніж прояв історичної сором’язливості. Французькі комуністи є однією із найшаленіших сталіністських партій. І те, що вони вирішили прибрати серп та молот із партбілетів, напевне, травмує почуття їх послідовників. Серп і молот – символи комунізму, але в часи Маркса їх ще не існувало. Вони завоювали популярність після революції в Росії. Спершу серп та молот з’являлися під час демонстрацій, згодом їх почали використовувати у Червоній армії і, зрештою, у 1922 році вони стали офіційним символом Радянського Союзу. Символізм тут винятково простий: молот представляє промисловий пролетаріат, а серп – селян. Але що вони символізують сьогодні? На заводах зараз мало хто використовує молот, а після “зеленої революції” серп не часто побачиш і в сільському господарстві… Якась кмітлива лівацька партія обов’язково мусила почати боротьбу за нову символіку. Але коли це станеться, перед нею неодмінно постане проблема унаочнення робочої сили неоліберального капіталізму. Можливо, навушники із мікрофоном співробітника кол-центру разом із респіратором китайського чорнороба? Жилетка із підсвіткою та джойстик із конвеєра для збору? 

Кволий і консервативний

Те, що Папа Римський йде сам, наче виходить на пенсію, доводить: Йозеф Ратцінгер – відповідальна людина. Відчувши себе старим і кволим, він вирішив піти. Це чудовий приклад впливу сучасного світу на ватиканські практики, адже попередні Папи так не робили, хоч теж були старими та слабкими… Підозрюю, Бенедикт XVI просто вирішив, що використав усі можливості діяти. Він знає, що вже не стане реформатором, не зупинить негативних процесів, які руйнують католицький світ… Він не зміг зупинити ослаблення католицької церкви та втрату нею авторитету і, схоже, не був достатньо вмілим політиком. Йому не вдалося почати процеси морального оновлення Церкви, які припинили б практику приховування випадків педофілії або фінансових зловживань.

Що чоловіків відрізняє від жінок

“Велика п’ятірка” індивідуальних особливостей – відкритість, приязність, екстраверсія, сумлінність та емоційна стабільність – не виявляє принципових відмінностей між чоловіками та жінками. Попри стереотипи, жінкам не притаманна особлива задушевність у взаєминах, а схильність до науки поширена не лише серед чоловіків. Фізично чоловіки та жінки поділяються на дві чіткі категорії за такими параметрами: ріст, співвідношення округлостей талії та стегон. Але психологічних відмінностей небагато. Чоловіки та жінки вельми подібні у переживаннях, страхах перед невдачами чи виборі партнера. Статеві відмінності не є визначальними – річ, швидше, у їх мірі. Статистичний аналіз 13 301 людини за 122 різноманітними характеристиками – від співпереживання і сексуальності до схильності до наукової діяльності – не виявив чітких відмінностей.

Хороші новини – рідкісне явище

У Європі виявлено рідкісну тварину. Останніми роками її ніхто не бачив, як раптом… кілька тижнів тому ця ляклива істота з’явилася знову. Із того часу її почали зустрічати на різних частинах континенту. Ім’я цієї істоти – хороші новини. Минулої п’ятниці ця тваринка начебто заходила і в Брюссель – цього разу у фінальній сцені саміту ЄС ми не чули інтонацій, повних жовчі та єхидності. Натомість лідери європейських країн несподівано змогли досягнути згоди щодо бюджету.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4896 / 1.56MB / SQL:{query_count}