Які безкоштовні спортивні гуртки діють у Залізничному районі м. Львова?

“Наш син, який навчається у третьому класі, зацікавився спортом. Тому ми вирішили віддати його у якусь спортивну секцію. Нещодавно переїхали жити у Залізничний район Львова. Порадьте, які безкоштовні спортивні гуртки можна тут відвідувати?”
Андрій Майлик, м. Львів
Ольга Каспришин, головний спеціаліст управління молоді, сім’ї і спорту Львівської міськради:
Щоб безкоштовно займатися у спортивних секціях, варто звернутися до мережі дитячих клубів УДЮМК. Зокрема, у Залізничному районі в мережі дитячих клубів УДЮМК діють такі спортивні гуртки:
– спортивні бальні танці “Аеліта” (клуб “Аеліта”, вул. С. Петлюри, 36);
– гурток загальної фізичної підготовки та настільного тенісу “Легенда” (клуб “Імпульс”, вул. Городоцька, 293);
– гурток настільного тенісу “Чемпіон” (клуб “Пілот”, вул. С. Петлюри, 39);
– секція футзалу (заняття проходять у спортзалі Технологічного коледжу по вул. Пулюя, 20). 
Записуватися в гуртки можна упродовж року. Крім занять за напрямком, керівники гуртків організовують для дітей екскурсії містом, конкурси, турніри.

Коли потрібно звертатися до логопеда?

“Наша чотирирічна донечка узяла собі за звичку переставляти склади у словах. Ми намагаємося відучити її так говорити, проте не вдається. Бабуся каже, що з часом усе мине, проте я переконана: дитину потрібно вести до логопеда. Скажіть, будь ласка, у якому віці варто звертатися до спеціаліста, якщо дитина має проблеми із мовленням?”
Катерина Вівчарук, м. Львів
Людмила Рябцева, вчитель-логопед: 
– Мовлення дитини формується поступово. Через мову вона пізнає світ, тому погано розвинене мовлення перешкоджатиме повноцінному розвитку особистості дитини. Дуже важливо вчасно виявити недоліки, які з’явились у мовленні малюка.
Буває так, що дитина міняє місцями склади у словах. Ми це називаємо фонетико-фонематичним недорозвитком мовлення, який не є великим дефектом. І цей недолік у дітей минає з віком.
Взагалі до певного віку дитина має вимовляти відповідний набір звуків. Батьки повинні розуміти приблизно половину з того, що говорить дворічна дитина, три четвертих з того, що говорить трирічна, а чотирирічна дитина уже має чітко розмовляти. До закінчення п’ятого року життя вона має вимовляти всі звуки, зокрема і „р” та „л”. Якщо батьки помітили, що до шести років дитина неправильно вимовляє деякі звуки, її мовлення є нечітким чи відрізняється від мовлення її однолітків, обов’язково слід звернутися до логопеда. Після наполегливих занять дитини зі спеціалістом та батьками проблему можна цілком вирішити. 
Вади мовлення можуть негативно вплинути на комфортне спілкування дитини із  друзями, спричинити проблеми під час навчання читанню та письму у школі.
Щоб уникнути проблем, батьки мають навчати мовленню насамперед шляхом особистого прикладу. Дитина повинна чути правильну, чітку вимову.

До якого віку дитина має їздити в автокріслі?

“Нашому сину виповнилося дев’ять років. Віднедавна він категорично відмовляється сідати в дитяче автомобільне крісло, мотивуючи тим, що уже дорослий. Скажіть, будь ласка, до якого віку потрібно возити дитину в дитячому автокріслі?”
Мирон Галечко, м. Львів 

Галина Лемішко, речник УДАІ у Львівській області:
– За Правилами дорожнього руху, перевозити дитину в дитячому автокріслі бажано до 12 років. Пам’ятайте, не варто садити дитину і на переднє сидіння авто, адже це місце не випадково вважається найбільш небезпечним! 
Дитяче автокрісло потрібно встановити на задньому сидінні машини. Перед тим, як вирушати у дорогу, обов’язково переконайтеся, що воно надійно закріплене, відрегулюйте висоту та ширину спинки, аби маленькому пасажиру було зручно. Не забудьте пристебнути дитину! 
У спеціальному кріслі малюку буде значно безпечніше, ніж на руках у дорослого, адже за раптового гальмування чи різкого удару вага дитини збільшується в рази, тож у випадку зіткнення вам буде надзвичайно важко втримати малечу. 
За статистикою, маленькі пасажири досить часто травмуються внаслідок ДТП. Лише з початку цього року на Львівщині сталося десять таких автопригод. Тож не слід легковажити безпекою дитини! 
І ще одне важливе правило: якщо перевозите у машині дитину, будьте максимально обережними за кермом, не перевищуйте швидкість, уникайте ризикованих маневрувань! Пам’ятайте, що саме від вас залежить здоров’я, а інколи й життя маленького пасажира! 

Як зацікавити дитину старими іграшками?

“У квартирі просто ніде ступити – всюди лише іграшки. Але, незважаючи на таке “царство”, дитина вередує і постійно нарікає, що їй нічим бавитися. Як можна зацікавити доньку гратися старими іграшками, щоб не купувати нові?”
Марія Мисько, м. Львів

Ірина Балюк, дитячий психолог:

– Не варто робити проблеми з того, що дитина відмовляється бавитися своїми іграшками. Подумайте, навіть дорослим набридає щодня носити улюблені речі. І, звісно, не варто купувати іграшки для дитини лише для того, щоб задовольнити її примхи. 
Спочатку поспостерігайте, як саме ваша дитина грається іграшками. Після цього можете сміливо запропонувати власні цікаві сюжети гри. У дошкільному віці для більшості дітей важливу роль відіграє не власне іграшка, а гра в дорослу людину. 
Також іграшки можна розділити на частини. Деякі (ймовірно, ті, якими дитина користується найчастіше) залишіть на місці, а інші приберіть у комору (на балкон, в шафу тощо). 
Коли мине час, можна сміливо витягати “новий” мішок зі старими іграшками. Тоді донька буде захоплено розбирати та розглядати те, що так давно не бачила. 
А деякі іграшки, відкладені на потім, можуть стати хорошим запасом для молодших сестрички чи братика. Та найкраща гра для вашої дитини – це гра разом із батьками. До речі, аби дитина завжди мала настрій гратися і отримувала задоволення від гри, якомога частіше дозволяйте їй вигравати у вас. Це одне з основних правил гри дитини з дорослими. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4315 / 1.61MB / SQL:{query_count}