У давнину з парасольками ходили лише королівські особи або ж придворні. Для китайців, які винайшли їх ще в ХІ ст., парасольки були ознакою влади. Нині відчути себе вельможею може кожен, адже у наш час парасолька – не розкіш, а необхідність.
На колір і смак…
Вдало підібрана парасолька стане чудовим доповненням стилю: вирізнить з натовпу, підвищить настрій похмурої днини. Проте не варто забувати, кому вона має належати.
Парасолі для чоловіків більш консервативні – зазвичай чорного або темного кольорів (сірого, синього, коричневого) чи з картатої тканини. Жіночі парасольки розмаїтіші – різних форм і кольорів, з малюнками, рюшами. У продажу є й так звані парасольки-хамелеони (змінюють забарвлення залежно від кута зору); двоколірні (лицьовий та зворотний боки купола – різних кольорів); парасольки з малюнком, який з’являється під час дощу, коли вони намокають, та зникає, коли висихають. Актуальними зараз є прозорі куполи.
Дитяча парасолька повинна бути легкою, кольоровою, безпечною. Кінчики спиць мають бути закриті пластмасовими наконечниками. Фіксатор спиць на стержні – пластмасовим, щоб дитина не поранила пальців. Добре, якщо парасолька матиме ручку, аби малюк міг носити її, коли нема дощу.
Види парасольок
Як розповіла продавець галантерейного кіоску Оксана Закалюжна, найнадійніші – механічні парасольки. Дещо поступаються їм напівавтоматичні, які відкриваються після натискання кнопки. Їх купують рідше, бо, мовляв, частіше ламаються. Мало хто довіряє і повній “автоматиці”.
“Купуючи парасольку, слід звернути увагу на головне – міцний каркас і кількість секторів. Саме вони захищатимуть вас від поривів вітру і не дозволять парасолі вивернутися в інший бік. Далі покупець мав би поцікавитися країною-виробником і подивитися на шви. Але львів’яни на це майже не звертають уваги. Набагато більше їх цікавлять розмір та колір парасолі”, – каже Оксана Закалюжна.
Якість парасольки залежить і від кількості спиць. Найкраще, зі слів продавця, якщо вона має їх вісім-десять. Така парасолька надійніша, міцніша. Коли ж спиць більше – вони тонші, а відтак і швидше ламаються.
Розрізняють парасолі й за конструкцією: складні та парасольки-тростини. Тростини міцніші, мають суцільні спиці, що утворюють жорсткий, округлий купол, завдяки чому така парасолька надійніше захищає від дощу, поривів вітру і швидше висихає. Проте парасольку-тростину не покладеш у сумку, незручна вона й у переповненому транспорті, завжди є ризик десь її залишити...
Складані парасольки більш практичні – їх можна носити в сумці, однак краще вибирати такі, що складаються двічі: що більше складань, то швидше парасолька ламається.
Тканина купола також важлива
Вибираючи парасольку, обов’язково з’ясуйте у продавця, з якого матеріалу зроблений купол. Найчастіше їх виготовляють з поліестеру, епонжу або нейлону, бо вони легко миються та досить міцні. Щоправда, нейлон після сушіння може збігтися і втратити яскравість, тож такі парасолі здебільшого й дешевші.
“Парасольки з епонжу на дотик нагадують плащівку, краплі дощу по ній одразу ж скочуються, – пояснює продавець. – Останній писк моди – тефлонове просочення. На такому куполі вода теж не затримується, але на відміну від епонжу тефлонова тканина набагато м’якша, тонша”.
А ось поліестер стійкий до дії світла, відрізняється чистотою та “міцністю” кольорів. Іноді до нього додають бавовну, що робить тканину приємною на дотик.
Варто увагу звернути й на те, з чого виготовлений сам каркас парасольки. Бажано, щоб він був із алюмінію і скловолокна – тоді парасолька не лише якісна, а й неважка (приблизно 200 грамів).
Важливим елементом є й ручка – вона повинна бути зручною, поміщатися в долоні. Парасольку з ручкою-гачком зручніше вішати і можна використовувати як тростину. Парасолька з дерев’яною ручкою трохи дорожча, ніж із пластмасовою.
* Більшість людей сушать парасольки в розкритому вигляді. Цього якраз робити не бажано – тканина на куполі швидше розтягується. Особливо це стосується синтетичних волокон. Тож, аби парасолька служила довше, треба сушити її напіврозкритою.
* Перед тим, як повісити парасольку сушитися, струсіть з неї воду і листя, що прилипло під час зливи, повісьте за мотузочку ручки чи поставте на підлогу.
* Не сушіть парасольок поблизу електронагрівальних приладів, а тим паче на них. Тканина купола від цього стане жорсткою і може скрутитися. А якщо парасольку з пластмасовими деталями сушити на батареї, вони можуть сплавитися.
* Не варто сушити парасольку і під прямими сонячними променями – тканина купола від цього може вигоріти, змінити колір чи вкритися плямами.
* Ніколи не надягайте чохол на ще вологу парасольку!
* Якщо парасолька дуже брудна – почистити її можна мильним розчином з допомогою м’якої губки.
* Не варто сушити парасольку всю ніч, адже вона зроблена зі спеціальної тканини, що не промокає і висихає досить швидко.
* Після того як парасолька висохла, протріть спиці м’якою тканиною, щоб на металевих деталях не залишалася волога і щоб вони не заіржавіли.
* Ретельно, акуратно складіть тканину купола навколо каркаса закритої парасольки і зачохліть її – вона не так часто ламатиметься.
* Відкрийте та закрийте її кілька разів, щоби переконатися: механізм працює без сторонніх звуків.
* Якщо вибрали парасольку з автоматичним (напівавтоматичним) механізмом відкривання, перевірте справність кнопки.
* Подивіться на тканину: чи не провисає, чи не натягнута надто сильно.
* Перевірте, як купол кріпиться до стержня. Він повинен бути правильної, округлої форми. Нахиліть парасольку в один, а потім у інший бік – купол не повинен гойдатися.
* Перевірте місця кріплення тканини до спиць. Краще, якщо матеріал не просто пришитий нитками, а ще й закріплений спеціальними ковпачками.
* Перевірте якість самих спиць: вони мають бути однакові, не стирчати з країв.
* Перевірте ручку: наскільки вона зручна і добре закріплена.
* Зверніть увагу на ярличок: він обов’язково повинен містити інформацію про те, з чого зроблена парасолька.
* Ручка і ковпачок на верхівці купола мають бути надійно закріплені.
* Зверніть увагу на кінчики спиць – вони повинні мати спеціальні захисні ковпачки, інакше використання такої парасольки буде небезпечне і для вас, і для тих, хто біля вас. Особливо це актуально під час купівлі дитячих парасольок.