Міжнародна преса про вибори в Україні

The Guardian
“Міжнародні спостерігачі кажуть, що вибори були не настільки вражаючими, як голосування дворічної давнини, яке відкрило Януковичу шлях до президентства. Перегони не можна назвати рівними, оскільки на виборах не було Тимошенко, а державні ЗМІ працювали на правлячу партію. У підсумку  –  парламент, який хоч і симпатизуватиме президенту, але матиме яскраву опозицію”.

The New York Times
“Цілком можливо, що Партія регіонів та її традиційна союзниця Комуністична партія України матимуть менше влади над парламентом, аніж досі. Найбільшою несподіванкою недільного голосування було посилення підтримки ультранаціоналістичної партії “Свобода”, яка вперше зможе створити у парламенті свою фракцію. Схоже, такою є реакція на закон, що підвищував статус російської мови”.

The Independed
“Опозиційні партії на чолі з колишніми лідерами Помаранчевої революції прагнуть зняти з Верховної Ради тиск Януковича, а також загальмувати, як вони кажуть, всеохопний відкат демократичних реформ. Хоча екзит-поли дають їм хороші шанси, очікується, що Янукович таки збереже свою парламентську більшість. Проте обом сторонам довелося боротися проти такого цинізму у політиці, який заледве можна собі уявити: деякі виборці публічно торгували своїми голосами через соціальні мережі. В епоху зниження довіри традиційній політиці всі сторони змушені були залучати знаменитостей, аби здобути додаткові голоси. Серед них і поп-діва, яка більше відома глибокими вирізами суконь, і колишній футболіст, і актор. Українська політика жорстка та хаотична, і ці вибори не стали винятком”.

Ежедневный журнал
“Уже зараз можна говорити про очевидне – про успіх “Удару” та “Свободи”, нищівну поразку Наталії Королевської (відвертого спойлера Тимошенко) і про те, що соціологи були праві, адже все це передбачили. Власне, це ще одна причина довіряти екзит-полу і не довіряти ЦВК. Але ті, хто всерйоз додають відсотки “Свободи” до відсотків опозиції, вважаючи, що тепер в українському парламенті з’явиться певний єдиний національно-опозиційний фронт, рано радіють або ж рано лякаються. “Свобода” – це певною мірою дзеркальний близнюк КПУ. Це два молодця із одного яйця: спонсорські проекти “регіоналів”, які мають послабити крайній правий та крайній лівий опозиційні фланги. Питання лише в тому, як триматимуть себе у парламенті такі партії-спойлери. Комуністи досі поводилися добре й голосували “за наказом”. Як поведе себе Тягнибок, сказати важко, але ясно, що він вестиме складнішу гру. Щоб не сталося, для опозиції він стане не менш серйозною проблемою, аніж для партії влади. Можливо, він навіть уявить себе власником “золотої карти” і буде торгуватися на обидві сторони, як у свій час Олександр Мороз”.

The Wall street journal
“Західні спостерігачі заявили, що Україна зробила ще один крок назад від демократії, оскільки партія президента Віктора Януковича отримала значнішу, ніж очікувалося, перемогу на виборах до парламенту. Жорсткість, з якою Янукович утримує владу у цій колишній радянській республіці, схоже, може призвести до її подальшої ізоляції від країн Заходу”.

Ведомости
“Регіонали” зможуть отримати контроль над парламентом у звичному альянсі з комуністами та одномандатниками. Але для побудови суверенної демократії російського зразка цього недостатньо. Комуністи, які збільшили представництво в Раді, можуть розпочати власну гру заради підтримки репутації. Через соціокультурні та політичні розбіжності між сходом та півднем, з одного боку, та центром і заходом  – з іншого, побудувати державу, всі ланцюжки управління якою були б зосереджені в одних руках, без розколу країни буде неможливо. А на таке українська еліта не піде за жодних умов”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4677 / 1.56MB / SQL:{query_count}