Цього тижня Блаженніший Любомир Ґузар зустрівся зі студентами та працівниками Українського католицького університету в Колегіумі ім. Йосифа Сліпого. Ця зустріч дала змогу всім присутнім поставити Блаженнішому питання про те, що цікавить найбільше. Сам Блаженніший звернувся з коротким словом, адже, як сам зазначив, хотів говорити не про те, що цікавить його, а про те, що цікавить сучасну молодь. Однак він попросив в останню чергу згадувати вибори, бо за останні тижні ця тема вже всіх втомила, і попрохав звернутися до тем, які виходять за межі політики.
Владика закликав молодь докладати більше зусиль, щоб краще розуміти свою віру. “Знання є надзвичайно важливим фактором. Треба, щоб ви розуміли власну релігійну практику, усвідомлювали “чому”, і ваше розуміння віри відповідно розвивалося. Адже Церква – це спільнота, у якій треба жити і відчувати, що ми є її частиною, яка вірить у Бога і робить щось разом”.
Єпископ-емерит закликав також студентів пізнавати себе: “Любити себе означає насамперед зрозуміти себе. Якщо ви зрозумієте, хто ви, звідки прийшли і куди йдете, усвідомите свої таланти і побачите поруч ближнього, тоді створиться суспільство. Не любити себе самого означає не розуміти свого призначення. Труднощі не повинні перешкоджати нам бути собою!”, – наголосив владика.
На запитання студентів УКУ, хто такий богослов, Блаженніший Любомир зазначив: “Це людина, яка не лише вивчає богослов’я та закінчила відповідні студії, а творить богослов’я, працює творчо”. На його думку, богослов, який не працює творчо, схожий на лікаря, що не лікує людей: “Він є лікарем лише теоретично. Богословом є той, хто студіює глибину, вивчає і дає певну наукову продукцію”.
Владика Любомир також торкнувся питання об’єднання церков: “У дуже довгому процесі об’єднання ми стоїмо лише на початках. Коли ми перестали ображати один одного, тоді почали процес зближення. До об’єднання ще дуже далеко, але вже перші кроки зроблено – ми спілкуємося, разом молимося. Перший крок – шанувати один одного. Другий – пізнати один одного. Сьогодні процес об’єднання поширюється, усе залежить від нас, наскільки ми хочемо об’єднання”, – наголосив Блаженніший.
Студентам Блаженніший побажав стати християнською елітою нашого народу. “Християнською означає, щоб ви насамперед були людьми, компетентними у своїй професії, своє життя будували на християнських засадах, щоб ваші особисті переконання служили нашій Церкві та народові”, – сказав владика.