Червоний, жовтий, зелений…

Перець зміцнить імунітет та судини. Зашкодить овоч хворим на гіпертонію та гастрит

Перець зміцнить імунітет та судини. Зашкодить овоч хворим на гіпертонію та гастрит

Солодкий перець є одним з найулюбленіших овочів, який використовують у багатьох стравах. Беззаперечною також є і його користь для здоров’я людини.

Як розповіла “Пошті” голова Асоціації дієтологів Львівщини Зоряна Завада, перець містить багато вітамінів, зокрема В, С, Р, РР, провітамін А.

“Рівень вмісту вітаміну С у перці, особливо у червоному та жовтому, навіть вищий, ніж в лимоні і чорній смородині, а, як відомо, у поєднанні з вітаміном Р він зміцнює судини. Однак варто пам’ятати, що найбільше аскорбінової кислоти міститься біля плодоніжки, тобто в тій частині плоду, яку люди найчастіше зрізають та викидають, – розповідає Зоряна Завада. – Перець містить і різні мінеральні солі, а також мікроелементи, зокрема, калій, натрій, залізо, цинк, йод, кальцій, фосфор та магній”.

За словами дієтолога, споживаючи по 30-40 г плодів перцю на день, можна стимулювати ріст волосся, покращити зір, а ще стан шкіри і слизових оболонок.

Перець дуже корисно вживати людям з цукровим діабетом, при набряках, дерматиті, погіршенні пам’яті, депресії, безсонні чи занепаді сил.

До складу перцю входить алкалоїд капсаїцин, який власне, і надає овочу характерного смаку. Ця речовина сприятливо впливає на шлунково-кишковий тракт і роботу підшлункової залози, може знизити артеріальний тиск, розрідити кров та покращити апетит.

“Неабияка користь перцю у тому, що він здатний підвищити імунітет, зменшити рівень інтоксикації організму, ліквідувати запальні явища, – розповідає Зоряна Завада. – Корисно його вживати також при анемії, остеопорозі та ранньому облисінні. Перець запобігає і  розвитку атеросклерозу та нормалізує мозковий кровообіг”.

Проте існують випадки, коли перець все ж може зашкодити. Наприклад, хворі на гіпертонію, ішемічну хворобу і з порушеннями серцевого ритму повинні виключити цей овоч зі свого раціону. Нашкодити перець може також людям з виразковою хворобою шлунка і кишківника, гастритом з підвищеним рівнем кислотності шлункового соку, колітами, загостренням хронічних захворювань печінки, нирок, гемороєм та епілепсією.

ДО ТЕМИ

Заморожений солодкий перець:

Перець почистити від плодоніжок і насіння, порізати кубиками або соломкою, розкласти у пакети для заморожування, випустити повітря і заморозити.

Для фарширування перець можна заморозити і цілим, очистивши від плодоніжок і насіння. Заморожують такий перець, розклавши в один шар на піднос, вистелений кулінарною плівкою. 

ЦІКАВО

Перець як культура став відомий після відкриття Америки. Болгарським називають солодкий великоплідний перець, який вивели болгарські селекціонери. Чимало праці аби солодкий перець став таким, як ми його сьогодні знаємо, доклали також селекціонери з Угорщини і Молдови. Звідти його привезли і стали вирощувати в Іспанії та Італії. В Україну він потрапив саме із Болгарії в ХІХ ст.

Перцем називають і прянощі, і овоч. Усе пояснюється тим, що існує рід перець з родини перцевих, до якого належать відомі нам прянощі, наприклад, чорний перець. Туди входять приблизно 700 різних видів. Духмяний перець (ямайський) – назва рослини родини миртових. Є також і рід капсикум з родини пасльонових, до нього належать солодкий (болгарський або паприка), пекучий і червоний перець (чилі), ці сорти об’єднуються назвою стручковий або овочевий. 

Дивний той факт, що, будучи багаторічником, перець не вимагає особливого догляду. Простіше кажучи, це звичайний бур’ян. Вчені перцеві плоди називають “помилковою ягодою”. Результатом багаторічних селекційних дослідів стало поширення багатьох сортів цієї культури. Ми ж, європейці, відрізняємо перець переважно за його формою і кольором.

Піца з перцем і копченим сиром

Складники для тіста: 400 г борошна, 250 г води, 20 г дріжджів, 1/2 ч. л. солі, 1 ч. л. цукру, 1 ст. л. оливкової олії.

Складники для соусу: 500-600 г помідорів, 1/2 ч. л. орегано, 2 ст. л. оливкової олії, сіль, цукор, чорний мелений перець за смаком.

Складники для начинки: 3 шт солодкого перцю, 150 г сиру “Моцарела”, 250 г копченого сиру, зелень петрушки, 1 ст. л. оливкової олії.

Дріжджі покришити в посудину, посипати цукром і залишити на 5 хв. Додати теплу воду (приблизно 35 °С) і сіль, розмішати. Додати половину просіяного борошна, розмішати. Долити олію та перемішати ложкою. Поступово додати решту борошна і замісити ніжне еластичне тісто, яке перекласти у велику посудину, змащену олією. Тісто також змастити олією, накрити рушником і поставити в тепле місце на 1 год., щоб підросло.

Поки тісто підходить, підготувати томатний соус для піци. Перець очистити від плодоніжки і насіння, нарізати грубою соломкою. На сковорідці розігріти 1 ст. л. оливкової олії, викласти перець і, помішуючи, злегка обсмажити на середньому вогні (5-7 хв.), щоб перець трохи зм’як. Моцарелу і копчений сир нарізати тонкими шматками, товщиною 3-5 мм. Тісто, що підросло, обім’яти і на присипаній борошном стільниці розкачати невеликий круг (діаметром 30-33 см), перенести на змащене олією деко і вже руками розім’яти до потрібного розміру. Поверхню тіста змастити томатним соусом для піци, залишивши вільними краї паляниці (1 см). Викласти злегка підсмажений перець.

Запікати в розігрітій до 220 °С духовці протягом 10 хв. Після цього піцу вийняти з духовки, зверху викласти шматки сиру і знову запікати ще 5-7 хв. Спечену піцу прикрасити зеленню петрушки.

Солодкий перець у томаті

Складники на 7 літрових банок: 2 відра солодкого перцю, 1 відро помідорів, 2 ст. л. солі, 1,5 склянки цукру, 0,5 склянки оцту, 1 ч. л. чорного меленого перцю, 1 склянка олії.

Перець помити і очистити від плодоніжки і насіння, нарізати соломкою. Помідори помити,  пропустити через соковитискач. Томатний сік поставити на вогонь. Коли закипить, додати усі інгредієнти, окрім оцту. Дати прокипіти упродовж 10-15 хв, потім влити оцет і покласти підготовлений перець.

Варити перець в томаті приблизно 20 хв. Варто простежити, щоб він не переварився, бо “розповзатиметься”. Накласти перець у підготовлені банки, закатати. Закутати і залишити до повного охолодження. 

 Солодкий перець, фарширований капустою

Складники: 5 кг солодкого перцю, 2,5 кг капусти білокачанної, 5 шт моркви, 4 головки часнику.

Для розсолу: 2,5 л води, 1,5 ст. л. цукру, 0,5 склянки солі, 200 г 6%-ного оцту, 1 склянку олії, лавровий лист.

Перець помити, очистити. Капусту тоненько нашаткувати. Моркву помити, очистити і натерти. Часник подрібнити. Разом перемішати моркву, часник та капусту. Нафарширувати підготовлений перець і бланшувати 10 хв. Усе розкласти у банки, залити розсолом, закрити кришками, охолодити.

Перець зі сиром, часником і оливками

Складники: 2 великі перчини, 100 г твердого сиру, 100 г кисломолочного сиру, 9-10 шт чорних оливок, зелена цибуля, 1-2 зубці часнику, 3-4 ст. л. сметани або майонезу, сіль, чорний мелений перець.

Оливки та цибулю дрібно порізати. Твердий сир натерти на дрібній тертці. У посудину викласти тертий твердий сир, кисломолочний сир, сметану, вичавити часник і все добре розім’яти ложкою. До сиркової маси додати порізані оливки і зелену цибулю, посолити, поперчити і перемішати. Перець помити, очистити від плодоніжки та насіння і повздовжньо розрізати на шість частин. Сиркову масу викласти на частинки перцю (можна за допомогою кулінарного шприца). Готову страву прикрасити оливками чи зеленню.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4714 / 1.62MB / SQL:{query_count}