Виявляється, мобілки негативно впливають на наше спілкування.
Розмова у приміщенні, де немає телефону, сприяє підвищенню почуття довіри і взаєморозуміння. Це з’ясували науковці з Університету в Ессексі Ендрю Пржибільський та Нетта Вайнштайн.
У рамках дослідження під назвою “Можеш зв’язатися зі мною?” вони спостерігали за тим, як відрізняється спілкування двох людей у кімнаті без телефону і в кімнаті, де був мобільний телефон. Науковці запропонували парам добровольців сісти разом у ізольованих кабінках.
У кожній із них в зоні видимості була книга, але було ще кілька приміщень, в яких залишили телефони. Людей попросили розповісти один одному цікаву історію, що трапилася з ними впродовж останнього місяця, і після цього ставили учасникам експерименту запитання про розмову і почуття, які у них виникли щодо їхніх сусідів.
Виявилося, що добровольці, які під час бесіди бачили мобільний телефон, були менш зацікавлені у спілкуванні. Стосунки, що виникли під час їхньої комунікації, були нестійкими, низької якості. Згодом учені провели подібне дослідження, але вже не визначали наперед тему розмови.
У результаті цих двох експериментів фахівці встановили, що наявність у приміщенні мобільного телефону може перешкоджати налагодженню стосунків або ж просто цікавій бесіді. А от відсутність такого пристрою, навпаки, посилює почуття довіри один до одного і викликає емпатію (здатність відчувати психологічний стан іншої людини).