Сміття Землі

Росія розробить систему видалення космічного мотлоху

Росія розробить систему видалення космічного мотлоху

Про це заявив заступник керівника Роскосмосу Сергій Савельєв, виступаючи на міжнародній конференції “Європа у космосі. Завдання на майбутнє”, що проходила в Берліні. “Роскосмосом ухвалене рішення про розробку системи видалення великогабаритного космічного сміття з критичних областей навколоземної орбіти, а також формування та використання автоматизованої системи попередження про небезпечні ситуації у навколоземному просторі”, – повідомив Савельєв, зазначивши, що росіяни готові прийняти допомогу інших країн.

До речі, згідно зі статистикою НАСА, найбільше “насмітила” у космосі саме РФ. Відповідно до даних за 2011 рік, у навколоземному просторі літало понад 16 тисяч супутників та уламків використаних ракет-носіїв. Більш як 90% сміття – наслідок діяльності всього трьох країн: Росії (більш ніж шість тисяч об’єктів), США (майже п’ять тисяч) і Китаю (понад три з половиною тисячі).

Та це ще не все! Як зазначають у НАСА, на навколоземній орбіті понад 200 тисяч часток космічного сміття розміром до 10 сантиметрів. Число об’єктів менших за один сантиметр може сягати десятків мільйонів. Більша частина таких артефактів сконцентрована на висоті у 850 – 1500 км над поверхнею Землі. Сміття, що літає на менших висотах, упродовж кількох років входить у земну атмосферу і згоряє у ній, але уламки, що перебувають на висоті 800 км, не опускаються до атмосфери десятиліттями. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4525 / 1.53MB / SQL:{query_count}