Право на острови

Між Китаєм та Японією розгорілася територіальна суперечка, яка має усі шанси вплинути на торгівельні взаємини двох країн.

Між Китаєм та Японією розгорілася територіальна суперечка, яка має усі шанси вплинути на торгівельні взаємини двох країн.

На початку тижня стало відомо, що Токіо планує купити острови, на які віддавна претендує і Пекін. Через кілька днів після того, як стало відомо про наміри японських урядовців, Китай направив до тих островів патрульні кораблі. Обидві сторони переконують, що історично острови належать саме їм.
Японський уряд вирішив підписати із приватними власниками островів у Східнокитайському морі офіційний контракт на придбання трьох із п’яти островів архіпелагу Сенкаку (китайська назва – Дяоюйдао). Намір оцінюють у 26 мільйонів доларів. 
Водночас голова КНР Ху Цзіньтао, як повідомляє китайське МЗС, у ході неформальної зустрічі із прем’єр-міністром Японії Йосіхіко Нодою заявив: “Останнім часом китайсько-японські відносини через острови Дяоюйдао серйозно загострилися. У питанні островів Китай послідовно займає чітку і ясну позицію: “придбання” японською стороною островів є незаконним і неможливим. Це викличе рішучий протест з боку Китаю. Японська сторона повинна повною мірою усвідомлювати серйозність ситуації, не приймати помилкових рішень”.
Влада Японії уже відкликала із Пекіну свого посла, а Китай пригрозив, що невдов­зі може перейти до бойкоту японських товарів. Японці неодноразово наголошували, що займають острови від 1895 року, Китай же на це відповідав, що на картах (навіть японських!) кінця XVIII століття ці території позначені як китайські. Після закінчення Другої світової війни острови перебували під контролем США, а згодом перейшли до Токіо. Цілком можливо, що суперечка була б менш запальною, однак на шельфі островів Сенкаку, за деякими оцінками, є значні запаси природного газу.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4181 / 1.54MB / SQL:{query_count}