В ісламських країнах прокотилася хвиля антиамериканських виступів та нападів на посольства США. Приводом до цього став випуск фільму “Невинність мусульман”, в якому пророк Мухаммед представлений у край непривабливому вигляді. Невдоволення міг викликати навіть сам факт зображення Мухаммеда, що заборонено канонами ісламу.
У Ємені протестувальники спробували взяти штурмом американське посольство. Як наслідок, під час зіткнень із поліцією загинула одна людина, ще десятки зазнали поранень. Того ж дня групи молодих єгиптян розбирали бруківку і закидували поліцейські кордони поблизу посольства США. Правоохоронці відповідали тим же, відтак не менше 30 осіб отримати поранення.
В Ірані сотні людей вийшли на вулицю з гаслами “Смерть Америці”. Усім цим акціям передував напад на американське посольство у місті Бенгазі, Лівія. Внаслідок атак з гранатометів загинуло чотири особи, зокрема й посол Штатів. Як відзначає The New York Times, це перший випадок насильницької смерті американського посла за багато років, востаннє таке трапилося у 1979 році в Афганістані.
Трейлер фільму “Невинність мусульман” з’явився в інтернеті ще у липні, але протести почали виникати лише близько тижня назад, – коли з’явилася перекладена на арабську версія ролика. Влада Індонезії звернулася до адміністрації YouTube із вимогою заблокувати доступ до скандального фільму. Не чекаючи рішення, уряд Афганістану заблокував своїм громадянам вихід на сам портал. В YouTube, втім, відмовилися видаляти фільм, оскільки він не суперечить політиці сервісу і не порушує норм сайту. Щоправда, представники Google уточнили, що доступ до відео тимчасово закриють користувачам із Лівії та Єгипту.
Між тим, знімальна група скандального фільму “Невинність мусульман” заявила, що продюсери кінострічки їх просто використали, не повідомивши про свої істинні наміри.
“Вся знімальна група і актори вкрай засмучені тим, як їх використовували продюсери фільму. Ми заперечуємо свою причетність до цього фільму, оскільки нас ввели в оману щодо цілей його створення. Ми шоковані тим, які зміни були внесені у сценарій, і тією брехнею, яку говорили всім залученим у процес. Ми глибоко засмучені тим, яку трагедію спричинило створення цього фільму”, – йдеться в заяві, яку група акторів направила в американські ЗМІ.