Для тривалого і здорового життя

Шпарагівка захистить від інфекцій та вилікує діабет. Але її не варто споживати тим, хто має проблеми з травленням

Стручкова квасоля, більше знана як шпарагівка, – надзвичайно корисний і необхідний продукт здорового харчування. Людство знало її і вживало у їжу ще п’ять тисяч років тому.

Завдяки високій концентрації активних макро- і мікроелементів, легкозасвоюваних білків, вітамінів та інших корисних речовин шпарагівка належить не лише до смачних, а й до лікувальних продуктів.

“Наявність вітамінів В2, В6, С, Е, РР, незамінних дієтичних амінокислот робить її дуже корисною тим, кому за 40, – розповіла “Пошті” дієтолог Львівської лікарні швидкої медичної допомоги Ольга Муштрук. – Неможливо скласти здоровий раціон, не включивши до нього шпарагівки”.

Ця квасоля має високу енергетичну цінність: у 100 г міститься 102 ккал. Багата на білок і мінеральні речовини – калій, магній і залізо.

Особливо багато в шпарагівці сірки, необхідної для подолання кишкових інфекцій, ревматизму, шкірних хвороб та бронхіальних недуг. А наявність заліза сприяє утворенню еритроцитів, припливу кисню до клітин, підвищує опірність організму до інфекцій.

Завдяки використанню всього стручка  із зачатками зерен та їстівними стулками без волокон страви з неї стають цінним фітотерапевтичним препаратом для тих, хто потерпає від діабету.

“Споживання шпарагівки знижує вміст цукру в крові, тому вона – найнеобхідніший продукт харчування в раціоні хворих на цукровий діабет, – веде далі дієтолог. – Шпарагівка, які і звичайна квасоля, позитивно впливає на нервову систему. Люди, що часто споживають страви з неї, зазвичай спокійні, доброзичливі”.

Якщо урізноманітнити раціон стравами зі шпарагівки, можна легко позбутися надмірної ваги, не вдаючись до безглуздих експериментів з голодуванням. Цей ефект досягається завдяки дії шпарагівки на процес травлення, що, своєю чергою, нормалізує обмін речовин. Через те що стручкова квасоля має виражений сечогінний ефект, вона може регулювати сольовий обмін в організмі.

Не бажано їсти шпарагівку людям із проблемами травлення, хворим кишківником, а також при нефриті, подагрі, підвищеній кислотності шлункового соку. Зашкодити вона може і при колітах чи холециститах.

Така квасоля є основою багатьох дуже корисних і смачних страв, а також оригінальним доповненням до них. Її легко і просто консервувати.

ДО ТЕМИ

Заморожена квасоля-шпарагівка

Шпарагівку зберігають переважно у замороженому вигляді. Так вона  втрачає не дуже багато поживних речовин (приблизно 15 – 20%).

Способи заморожування

1-й: квасолю обібрати, порізати на шматочки, занурити в окріп на 2 хвилини, відцідити, залити холодною водою, ще раз відцідити, просушити,  розкласти в пакети для заморожування, випустити з них повітря і покласти в морозильну камеру.

 

2-й: квасолю обібрати, порізати на шматочки, розкласти в мішечки для заморожування, випустити з  них повітря і покласти в морозилку.

 Рецепти страв зі шпарагівки

Маринована шпарагівка 

Складники: 1 кг шпарагівки. На маринад: 11 склянок води, 1,5 склянки цукру, склянка оцту, 2,5 ст. л. солі, духмяний і чорний перець, часник.

Шпарагівку варити 15 – 20 хвилин. На дно банки покласти кілька гвоздичок, перець (горошком), часник. Залити маринадом. Стерилізувати 15 – 20 хвилин. 

Салат зі  шпарагівки з майонезом

Складники: 0,5 кг шпарагівки, 3 зубці часнику, кріп, солодкий перець, волоські горіхи, сіль, перець, майонез.

Шпарагівку промити, обрізати кінчики, зварити до готовності (можна 5 хвилин варити і ще 7 хвилин потримати під кришкою), дати вистигнути і порізати на шматки. У тарілку викласти шпарагівку, часник, дрібно нарізаний кріп, солодкий перець накраяти на смужки. Всипати жменьку волоських горіхів, посолити-поперчити, заправити майонезом.

Для кращого смаку і ситності страви можна додати шматок вареного м’яса. 

Шпарагівка з томатами

Складники: 1 кг шпарагівки, 1 кг помідорів, 300 г цибулі, 300 г моркви, пучок петрушки, 3 ст. л. оцту, 1 ст. л. цукру, 40 г солі, 1 ч. л. меленого перцю, олія.

Шпарагівку порізати на невеличкі шматки і варити 5 хвилин. Моркву потерти на грубій тертці та спасерувати на олії. Цибулю покраяти і також спасерувати на олії. Помідори розрізати на чотири частинки, зварити у невеликій кількості води і протерти крізь сито. Петрушку дрібно посікти. Усе з’єднати, довести до кипіння і розкласти у банки.  750-мілілітрові стерилізувати 20 хвилин. Закрити металевими кришками.

 Рагу зі шпарагівки

Складники: 400 г шпарагівки, 2 морквини, 2 цибулини, 150 г шинки, 150 г сметани, 2 солодкі перці, мускатний горіх, сіль, 3 зубці часнику, 3 помідори, олія, кріп.

Шпарагівку обібрати і варити у підсоленій воді впродовж 3 – 5 хвилин. Коли квасоля стане м’якою, відцідити. Обсмажити на олії. Стушкувати шматки свинини або телятини. Обсмажити цибулю і часник з морквою, додати солодкого перцю. Помідори перетерти і ще тушкувати 10 хвилин. Туди ж додати шпарагівки, м’яса, сметани (або води) і знову тушкувати впродовж 10 – 15 хвилин. Готову страву посипати кропом.

Шпарагівка в сухарях

Складники: 400 г мороженої шпарагівки, 3 ст. л. панірувальних сухарів, 100 г масла, сіль, перець.

Морожену шпарагівку варити у підсоленому окропі до м’якості – приблизно 20 хвилин. Відцідити. Масло розтопити на сковорідці і насипати туди сухарів. Смажити до легкого зарум’янення і додати шпарагівки. Посолити, поперчити, можна вичавити зубець часнику. Смажити ще майже 5 хвилин і аж тоді подати до столу.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4304 / 1.6MB / SQL:{query_count}