Лікувальна сила грушок

Грушка покращить апетит та вилікує серце. Людям з кишково-шлунковими проблемами їсти їх заборонено

Грушка покращить апетит та вилікує серце. Людям з кишково-шлунковими проблемами їсти їх заборонено

Дієтологи стверджують, що груші – один із найцінніших дієтичних полівітамінних продуктів, від якого організм оживає.

Як розповіла “Пошті” голова Асоціації дієтологів Львівщини Зоряна Завада, у фрукті є такі вітаміни, як А, В1, В2, Е, РР, Р та С. Багато у ній і пектинів та мінеральних солей.

“Завдяки тому, що в груші фруктози більше, ніж глюкози (як відомо, фруктоза не вимагає для засвоєння в організмі інсуліну), фрукт корисний при порушенні функції підшлункової залози. Тому свіжі й сушені груші, а також напої з них включають у дієти при ожирінні та цукровому діабеті, – розповідає дієтолог. – Груша посилює процеси травлення, покращує обмін речовин, стимулює діяльність печінки і нирок. Її варто споживати при головокружінні, частому серцебитті, а також при втраті апетиту та поганому загоюванні ран”.

Через те, що у груші є багато заліза, без якого не відбувається утворення здорових кров’яних клітин, фрукт корисний при недокрів’ї. А завдяки значному вмісту фолієвої кислоти (більше ніж у чорній смородині) груша може покращити настрій та вивести з депресії. Завдяки своїй полівітамінній активності груша має капілярозміцнювальну дію. Тому, за словами Зоряни Завади, якщо людина відчуває серцевий біль, їй варто з’їсти грушу.

Також груша сприяє виведенню з організму важких металів і токсинів. При захворюваннях печінки, холециститі, гастриті навіть дві з’їдені груші на день позбавлять болю, печії та дискомфорту. Крім того, варені та печені груші, відвар із плодів радять при захворюваннях легенів (бронхіт, задуха).

Як наголосила Зоряна Завада, груша може зашкодити людям, в яких спостерігають шлунково-кишкові хвороби. Не варто їх їсти і при розладах шлунку.

“Груші треба вживати правильно: не їсти натще і не запивати сирою водою, – каже дієтолог. – Також не бажано груші заїдати м’ясом і ласувати ними раніше, ніж через півгодини після закінчення трапези”. 

ДО ТЕМИ

Готуємо груші на зиму
Заморожування (зберігається 90% вітамінів)
Груші помити, великі фрукти порізати на шматки. Викласти тонким шаром на деко та помістити у морозилку, а потім перекласти у ємність для зберігання. Що нижча температура під час заморожування, то більше вітамінів збережеться. Найоптимальніша – мінус 18-20°С: за такого заморожування мікроорганізми гинуть, а кристалики льоду практично не ушкоджують плодів.
Груші можна заморозити і у готовому вигляді. Плоди очистити від шкірки, розрізати навпіл уздовж і занурити у гарячий цукровий сироп. Через 15-20 хв вийняти, скласти у баночки, залити холодним сиропом так, щоб плоди були повністю покриті ним, і поставити у камеру. Термін зберігання 6 місяців. Розморожувати при кімнатній температурі.

Сушіння (зберігається 60% вітамінів)
Груші помити, почистити. Великі фрукти розрізати на шматки і викласти на решітчасте деко. Поставити у духовку на 10-12 годин, підтримуючи постійну температуру 60-70 градусів. За такого способу волога з груш випаровується, а отже, для розвитку мікробів немає відповідних умов. При цьому сушениці добре зберігають вітаміни та харчові волокна, які допомагають травленню. Після сушіння груші викласти у паперові або полотняні мішечки, які не пропускають світла та повітря, чи в ємності з тугими кришками.
 
Свинина з грушами
Склад: 600 г свинини, 3-4 твердих груш, 1 лимон, 2-3 цибулини, 0,5 склянки темного пива, 30 г меду, борошно, мелений чорний перець, сіль, олія.
Груші порізати на чотири частини, видалити серцевину. Закип’ятити 500 мл води і вичавити туди сік лимона, опустити груші і кип’ятити три хвилини. Відкинути на друшляк. Цибулю очистити і порізати півкільцями. М’ясо помити, порізати тонкими скибочками, посолити, поперчити і обваляти у борошні.
У сковорідку налити олію, м’ясо смажити до золотистої скоринки, додати цибулю і обсмажити до прозорості. Додати пиво, мед та тушкувати ще годину. На м’ясо викласти груші шкоринкою вниз і тушкувати ще 30 хвилин під кришкою на повільному вогні. 
 
Запечені груші
Склад: 5 груш, 100 г масла, 100 г цукру, щіпка кориці.
Груші добре вимити, нарізати на шматки, видалити кісточки. Викласти груші у форму з дрібно посіченим маслом. Усе посипати цукром і корицею. Випікати у розігрітій до 180 градусів духовці упродовж 20 хв.
Печиво подрібнити, масло розтопити. У мисочці з’єднати печиво, масло і решту цукру та кориці. Усе змішати. Посипати груші печивом і ще випікати 10 хв.Фрукти на стіл подавати охолодженими. 
 
Компот грушевий
Склад: 1 л води, 100 г цукру, 4 г лимонної кислоти, щіпка ванільного цукру.
Цілі або розрізані на половинки груші покласти в киплячий сироп, довести до кипіння і варити на слабкому вогні 10 хвилин. Груші перекласти на друшляк, потім укласти в банки до горла. Довести до кипіння грушевий сироп, залити ним груші, стерилізувати і закрити металевими кришками.  
 
Пастила по-словацьки 
Склад: 1 кг груш, 125 г цукру.
Зрілі груші нарізати на невеликі шматки, розварити в невеликій кількості води і протерти через сито. Помішуючи додати цукор і варити до повного загустіння. На деко викласти змащений олією пергаментний папір,  розмазати на ньому тонким шаром гарячу масу. Висушити масу в помірно нагрітій духовці. Висушену пастилу скрутити рулоном і зберігати в щільно закритих скляних банках. 
 
Повидло грушеве 
Склад: 1 кг груш, 400-500 г цукру, 4 г лимонної кислоти.
Зрілі плоди груші очистити від шкірки, нарізати на шматки, видалити серцевину, покласти в друшляк (або марлю) для бланшування. Налити в каструлю 2-3 склянки води, помістити в неї друшляк з грушами і тримати до повного розм’якшення груш. Пропарені плоди протерти через сито, змішати з відваром і варити в каструлі до половини обсягу. Згодом додати цукор і варити до готовності. Розкласти в банки в гарячому вигляді і закупорити.  
 
Груші у винно-медовому соусі зі спеціями
Склад: 6 груш, 2/3 склянки білого вина “Мускат”, 1/3 склянки меду, 1 ст. л. тертого імбиру, 1 ч. л. меленої кориці, 1 ч. л. меленої гвоздики, 1 ст. л. лимонного соку.
Груші очистити від шкірки і насіння, викласти у вогнетривку форму, додати 1 ст. л. води і запікати при 180 градусах упродовж 10-12 хв.
Приготувати сироп: змішати вино, мед, імбир, корицю і гвоздику. Варити все безперервно помішуючи на маленькому вогні упродовж 10 хв, додати лимонний сік. Груші викласти на тарілки і полити соусом. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4581 / 1.61MB / SQL:{query_count}