Відтепер маленькі львів’яни можуть бавитись екологічно чистим львівським конструктором. Погратися ним вже змогли не лише ті, хто придбав іграшку, а й дітлахи одного із львівських санаторіїв. У хлопчаків, здебільшого, виходили фортеці та замки, а у дівчаток – сердечка та оленята.
“Конструктор виготовлений лише із дерева, а саме з дуба. Цільну деревину обробляємо і шліфуємо. Жодних емульсій, лаків чи фарб не використовуємо, – каже представник виробника екологічно чистого конструктора Ірина Піка. – Ця забавка є чудовою альтернативою китайській пластмасі. Вона розвиває просторову уяву, фантазію, навики рахування, а ще дрібну моторику рук. Багато батьків та дітей нашу іграшку стали називати українським “лего”.
За її словами, великого відкриття у їхній еко-іграшці немає, адже саме так у Карпатах із зрубів споруджують будиночки.
“Спочатку створили елементи для маленької хатинки – брус, півбрус, маленькі кріплення, дашки. Так само, як в реальності будують хати у Карпатах. Згодом почали думати над чимось більшим. У нас виходили гаражі, будинки з прибудовами, балконами. Є навіть конструктор, в якому відображається Львів – у серію “Фортечне містечко” входять оборонні вежі, в’їзна брама, церква, помешкання та комендантська вежа”, – продовжила представник виробника.
При бажанні дитина може розфарбовувати конструктор у різні кольори, а через те, що усі деталі українського “лего” є лише дерев’яними, Ірина Піка порадила не тримати іграшку під батареєю, адже вона може розсохнутися і деталі не кріпитимуться. А якщо неприємна ситуація все ж трапилася – деталі можна скропити водою і все стане на свої місця.
Побавитися конструктором цього тижня мали змогу і діти з дитячого ревмокардіологічного санаторію, що по вул. Коновальця, 116. Для них фірма-виробник презентувала конструктор і навіть влаштувала майстер-клас прямо у подвір’ї установи, завізши кілька ящиків екологічних іграшок.
“У мене буде вежа, де битимуться воїни. Її дуже легко робити. Це вже другий раз я бавлюся цим конструктором. Минулого разу побудував дуже високу вежу, цього разу постараюся зробити ще більшу. Вдома такого конструктора не маю, але дуже хотів би”, – розповів 11-річний Богдан.
“Такого конструктора я ще не бачив. Дуже мені подобається. Брався за оленя, але, мабуть, зроблю лабіринт”, – каже 9-річний Денис.
“А я зробила своїй мамі сердечко”, – підхопила розмову 8-річна Аня.
Конструктор можна придбати у сувенірних та дитячих крамничках Львова. Залежно від комплектування, за нього доведеться викласти від 40 до 800 грн.
У 2011 р. на щорічному конкурсі “Краща іграшка року”, що проходить у в Києві, екоіграшка виборола перше місце у номінації “Відкриття року”. Цього року вона стала найкращою у номінації “Краща розвиваюча іграшка” на міжнародній виставці “Вaby expo”.