Для краси та здоров’я

Сезон кабачків у розпалі. Час користати та робити заготівлі на зиму

Сезон кабачків у розпалі. Час користати та робити заготівлі на зиму

У 100 г свіжих кабачків є лише приблизно 20 кілокалорій, тому кабачок посідає міцні позиції у раціоні здорових людей. “Вживання страв із кабачків не лише знижує вагу, а й сприяє виведенню з організму холестерину та адсорбуванню токсинів, а ще овоч покращує травні процеси, моторну функцію шлунка і кишківника, позитивно впливає на кровотворення та перешкоджає розвитку атеросклерозу. Їх корисно вживати при захворюваннях печінки та гіпертонії, для покращення зору, стану шкіри, зубів і волосся”, – розповіла “Пошті” головний дієтолог Львівщини Зоряна Завада. 

Кабачки, особливо молоді, дієтолог називає природними ліками, адже у м’якоті цього овоча є не лише білки і вуглеводи, а й каротин, аскорбінова кислота, вітаміни групи В та пектини. Також у кабачку містяться вітаміни С та А, є багато калію, трохи менше кальцію, заліза, магнію, фосфору, міді і натрію.

Страви з кабачків підійдуть хворим на гепатит, холецистит, жовчнокам’яну хворобу, хронічний коліт, хронічний нефрит і пієлонефрит. 

Надзвичайно корисні кабачки для людей літнього віку, вагітним жінкам та тим, хто годує грудьми, адже завдяки великому вмісту каротину і вітаміну С, плоди кабачків мають загальнозміцнювальні властивості, що для такої категорії людей дуже важливо.

До речі, на цей овоч рідко буває алергія, тому кабачок можна рано вводити у дитячий раціон.

Не рекомендується захоплюватися кабачками хіба що при захворюваннях нирок, які пов’язані з порушенням виведення калію. Сирий кабачок протипоказаний при гастриті з підвищеною кислотністю і виразковій хворобі.

Проте, якщо ви упродовж року хворіли і лікувалися антибіотиками, то обов’язково скористайтеся зі сезону кабачків і готуйте їх якомога різноманітніше.

ДО ТЕМИ

Заморожуємо кабачки

 

1. Кабачки помити, витерти насухо, за бажанням почистити від шкірки і насіння, порізати кубиками чи соломкою, занурити в окріп на 2-3 хв, в який влити 1-2 ст. л. лимонного соку. Відцідити, охолодити, розкласти на вистелений кулінарною плівкою піднос та поставити у морозилку. Коли замерзне, перекласти в пакети для заморозки.

Такі кабачки підійдуть для рагу, ікри, супів-пюре.

 

2. Кабачки помити, витерти насухо і порізати кубиками приблизно 1,5-2 см, щоб потім було зручно додавати у супи та овочеві страви. Поскладати їх порційно у маленькі пакетики (щоб потім не ділити), щільно зав’язати і покласти у морозилку.

Взимку, вийнявши з пакета, кабачок можна відразу покласти у каструлю або на сковорідку, не розморожуючи.

 

3. Заморожують кабачки і кільцями. Так взимку можна буде поласувати смаженими кабачками або зробити з них запіканку. Для цього чисті сухі кабачки треба нарізати кільцями, розкласти в один шар на тарілці, попередньо застеленій поліетиленом (щоб не примерзли до тарілки). Якщо потрібно заморозити багато кабачків, можна викласти їх на одній тарілці у кілька шарів, перекладаючи кожен шар плівкою. Тарілку поставити у морозилку до повного заморожування кабачків. Заморожені кабачки скласти у пакет або контейнер для зберігання.

Щоб смажити такі кабачки, їх потрібно попередньо розморозити, серветкою забрати вологу і обваляти у борошні. Якщо цього не зробити, вони будуть “стріляти” на сковорідці.

 

4. Заморожувати можна і смажені кабачки. Для цього потрібно тоненько їх нарізати і обсмажити. Потім скласти у пакети та заморозити. До них можна буде додати сметану або йогурт, часник і сіль і підігріти на середньому вогні.

 

5. Можна зробити і напівфабрикат для кабачкових млинців: натерти кабачки разом із морквою на тертці, дати стекти зайвій волозі і заморозити.

Незвичайні рецепти для звичайних кабачків

Кабачки мариновані

Склад: 1 кг кабачків, 40 г оцту, 100 г цукру, 2 ст. л. солі,100 г олії, 1ч. л. куркуми, 1ч. л. меленого коріандру, 5 зубчиків часнику.

Кабачки нарізати тоненькими кружальцями. Змішати їх зі спеціями та подрібненим часником. Покласти під прес на добу.

 

Млинці з кабачків

 

Склад: 500 г кабачків, 2 яйця, 1/3 ч. л. розпушувача, 150 г борошна, 5 ст. л. кефіру (сироватки, ряжанки), 3 ст. л. олії, 2-3 зубці часнику, 1/3 ч. л. чорного меленого перцю, кріп, сіль.

Для начинки: 3-4 ст. л. майонезу, 2 зубчики часнику, 1 морквина.

Кабачки помити, почистити, натерти на тертці, посолити і залишити хвилин на 10. Після того як кабачки дали сік, відтиснути рідину, додати яйце, кріп, кефір, спеції, розпушувач, борошно. Усе змішати. Додавши приблизно 150-200 мл теплої кип’яченої води розвести тісто, подібне на рідку сметану. Додати у суміш олію і випікати на гарячій сковороді. Потерти моркву, часник, додати майонез. Змастити цим млинець і загорнути.

 Грецькі кабачки

Склад: 1 невеликий кабачок, 3-4 пера зеленої цибулі, 20 г шпинату, 3-4 листки свіжого салату, 2-3 болгарських перці, 1 помідор, трохи борошна, оливкова олія, сік половинки лимона, кріп, сіль, цукор і перець за смаком.

Кабачки почистити і нарізати кружальцями, обваляти у борошні і обсмажити в олії. Цибулю нарізати і підсмажити. Додати дрібно нарізане листя шпинату, салат, подрібнений болгарський перець і помідори, зелень петрушки. Усе тушкувати на повільному вогні. Посолити, поперчити, додати кабачки і вичавити сік половинки лимона. Поставити в духовку на 15-20 хвилин. Подавати кабачки охолодженими з кропом.

 

 Кабачки запечені

Склад: 2-3 кабачки, 0,5 кг м’ясного фаршу, 0,5 кг рису, сіль, зелень петрушки, майонез, перець за смаком.

Рис відварити до півготовності. Кабачок тоненько порізати по довжині. Підготувати начинку з м’ясного фаршу, рису, петрушки, все посолити і перемішати.На край кабачка викласти фарш і загорнути рулетом. Дно форми змастити маслом, викласти рулети, залити майонезом або сметаною. Поставити в заздалегідь нагріту духовку і запікати до золотистого кольору.

Кабачковий торт
 
Склад: 0,5 кг кабачків, 2 яйця, 2 ст. л. сметани, 100 г молока, борошно, 2 помідори, кріп, часник, болгарський перець, сир для прикраси, майонез.
Почистити і натерти на крупній тертці кабачки. Додати сіль, яйця, сметану, молоко і борошно. Борошна брати стільки, щоб тісто нагадувало густу сметану. На сковорідку викласти 3-4 столових ложки тіста і випікаючи кабачкові млинці обсмажувати з двох сторін. У майонез подрібнити часник, додати кріп і перемішати.Кожен млинець змастити отриманим соусом і викладати їх на зразок торта, верхній млинець змастити соусом, притрусити натертим сиром. На 10 хвилин ставимо страву в духовку, щоб сир розплавився.

 

Крем-суп зі свіжих кабачків

Склад: 500 г кабачків, 1 цибулина, 2 склянки води, 1 ч. л. борошна, 25 г масла, 1 яйце,  півсклянки сметани, зелень.

Кабачки нарізати кружечками, залити водою та варити на слабкому вогні до м’якості. Протерти кабачки через сито. На маслі злегка пересмажити борошно і додати до кабачків.  Розвести суміш кип’яченою водою та варити 4-5 хвилин. Яйце збити зі сметаною, додати у суп. Подавати прикрасивши дрібно посіченою зеленню.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4051 / 1.61MB / SQL:{query_count}