“Пошта” пропонує кілька цікавих та захоплюючих ігор, якими можна зайняти дитину під час поїздки на відпочинок
Влітку батьки намагаються вивезти своїх дітей із задушливого міста чи то в село до бабусі з дідусем, чи то на море, а чи й в гори. Але до омріяного місця відпочинку потрібно ще й добратися. І дуже часто подібна подорож перетворюється на неабияке випробування батьківського терпіння, адже дітям просто несила стільки часу спокійно сидіти на одному місці.
Тож перед кожною дорогою батьки замислюються над тим, чим саме зайняти дитину у дорозі, щоб і їй було добре, і навколишні пасажири не скаржилися на пустощі дітей. “Пошта” пропонує кілька цікавих та захоплюючих ігор, якими можна зайняти дитину під час поїздки.
Особливі деталі
Подорож в авто, автобусі, поїзді чи навіть у літаку дає прекрасну можливість спостерігати за навколишнім світом. Дітям можна запропонувати детально описати все, що вони бачать. А особливу увагу нехай звертають на незначні деталі – форму хмаринок, різновиди дерев, колір будинків. А ще можна вигадувати історії людей, які їдуть в інших машинах чи ходять по вулицях. Одне речення говорите ви, друге – ваша дитина. Розповідь вийде цікава і незвична.
Розвиваємо уважність
Якщо остогидне попередня гра, а пейзажі за вікном стануть дитині одноманітними, можна пограти у “кольорові машинки”. Наприклад, хто перший побачить зелену машину, той повинен подати умовний знак. Коли набридне рахувати зелені машини, можна перейти до білих чи синіх. За допомогою такої гри можна не лише розважити дитину, а й повторити чи вивчити кольори, розвинути уважність та швидкість реакції.
Улюблені іграшки
У поїздку дитині необхідно взяти улюблену невелику іграшку, якою вона може зайняти свій час. Також у пригоді стануть усі підручні предмети, які можна заховати у жіночій сумочці – дзеркальце, гребінець, стрічки, бантики. З усього цього можна організувати цікаву рольову гру. А маніпуляції з різними фактурами матеріалів заспокоять малюка і знімуть напруження, що виникає в замкнутому просторі.
Граємо у слова
У дорозі найкраще підходять словесні ігри. Можна пограти у “міста”, чи просто згадувати усі слова, які закінчуються на останню літеру попереднього слова. Також їх можна обмежити певними деталями – це можуть бути лише тварини чи рослини, чи предмети, які поміщаються, наприклад, у скляну банку. Можна ще обрати одну букву і розповісти про неї історію, використовуючи слова, які б починалися тільки з цієї літери.
Настільні ігри
Якщо є можливість, то дітям можна запропонувати зіграти у настільні ігри. Гру краще вибирати без дрібних предметів, щоб їх не загубити, і, по можливості, аби фішки міцно фіксувалися на поверхні. Нині у магазинах можна знайти найрізноманітніший асортимент дитячих настільних ігор.
Творчі змагання
Якщо в дорозі ваша дитина не одна, а є ще й сестричка, братик чи друзі, можна усім влаштувати різноманітні творчі змагання. Це може бути декламування віршів, смішних історій, розгадування загадок, доповнення приказок – все, що тільки спаде на думку. Переможцю можна подарувати якийсь солодкий приз.
Паперові іграшки
Окрім цього, під час подорожі можна спробувати з паперу змайструвати різноманітні фігурки: квіти, кораблики, журавлики, літачки. Після захоплюючого складання дитина отримає ще одну іграшку, яка на якийсь час поглине увагу малечі. Або ж можна спробувати зробити щось оригінальне із фольги.
Ігри на папері
По дорозі можете згадати усі старі добрі ігри, для яких потрібно папірець та ручка. Це і “хрестики-нулики”, і “морський бій”, і “поле-чудес” і “приховані питання-відповіді”. А може ваша дитина сама запропонує цікаву розвагу із папірцем та ручкою.
Якщо донечка чи син уже вміють рахувати, то можна запропонувати просту гру на відгадування чисел. Загадайте якесь число, а дитина хай відгадує, користуючись підказками “більше” або “менше”. Також, щоб розвинути образне мислення можна зіграти у математичні загадки. Наприклад, загадане число вираховується, якщо від кількості ніг павука відняти кількість крилець у метелика.
Стаємо казкарями
Під час подорожі дитину можна зайняти ще й цікавою оповідкою чи казкою. Або ж згадайте разом цікаву історію, пов’язану із вашими прогулянками на вулиці, походами у магазин чи у гості. Можна також спробувати переробити добре відому казку на свій лад, дозвольте, хай донечка чи синочок доповнять її своїми деталями. У пригоді може стати й запис дитячих історій, віршів та казок на аудіоплеєрі. Під час дороги дитина може їх слухати.
Рухаємося у кріслі
Якщо вашій непосиді все ж не вдається спокійно перебувати на одному місці, то можна їй запропонувати і рухливіші ігри. Наприклад, ви називаєте якусь частину тіла, і дитина повинна зразу ж доторкнутися до неї. Можна також поплескати в долоні, чи трішки потупотіти ніжками. Також весело буде зіграти із мімікою і навіть трішки покривитися. Можна зробити пальчикову зарядку.
Скринька з дрібницями
Разом із собою у подорож можна взяти невелику коробку, наповнену різноманітними дрібницями. Це можуть бути ключі, старий гаманець, мамина біжутерія, невеличкі цікаві камінчики. Безпосередньо під час поїздки можна по черзі витягати речі, не показуючи їх оточуючим. Інші ж по черзі ставлять питання і намагаються вгадати, що ж це за предмет.
Вгадай мелодію
Діти дуже люблять наспівувати різноманітні відомі пісні, наслідувати звуки тварин або ж згадувати музичний супровід реклами. Тож можна сміливо влаштувати музичне змагання. Наспівайте чи замугикайте відому мелодію, хай ваша дитина її вгадає. Після цього поміняйтеся місцями і вгадуйте ви.
Юний художник
Добре було б мати під руками альбомний аркуш із кольоровими олівцями. Найкраще, щоб олівці були затуплені, щоб донечка чи синочок не травмувалися. Попросіть своє чадо намалювати те, що найбільше сподобалося за вікном. Після завершення обов’язково похваліть дитину за гарний малюнок.
Ляльковий театр
Маючи під руками улюблену іграшку та безліч дрібних предметів, можна розіграти певні ролі. Хай предмети розповідають свої історії чи грають певні ролі. Такі ігри дуже подобаються дітям та захоплюють їхню увагу.
Вчимо дорожні знаки
По дорозі діток можна знайомити із дорожніми знаками та їх значеннями. Розповідайте цікаві історії, пов’язані зі правилами дорожнього руху. Після цього можна перевірити знання, запитайте у донечки чи синочка про значення зустрічного дорожнього знаку.