Перші ягоди літа

Смачна та корисна полуниця – табу для алергіків. Черешню з обережністю мають вживати ті, у кого проблеми з кишківником

Смачна та корисна полуниця – табу для алергіків. Черешню з обережністю мають вживати ті, у кого проблеми з кишківником

Справжніми скарбницями вітамінів можна сміливо назвати перші ягоди – полуницю та черешню. Завдяки вітамінам та корисним мікроелементам, ці ягоди зміцнюють організм та допомагають при лікуванні багатьох хвороб.

Полуничка не для усіх

Полуниця – не просто смачна ягода, а й скарбниця корисних речовин і властивостей. За словами головного дієтолога Львівщини Зоряни Завади, у 100 г свіжої полуниці міститься 41 кілокалорія, 0,6 г білків, 7 г вуглеводів  і 2,3 г клітковини, та зовсім немає жирів.

Багата ягода на такі вітаміни як С, В, А, Е, К та на такі мікроелементи як залізо, магній, калій, кальцій, цинк, марганець, тощо. У полуниці є і фолієва кислота, яка вкрай потрібна вагітним, а також яблучна, лимонна, молочна, етилметилсаліцилова кислоти, які можуть перетворюватися на аспірин, що швидко засвоюється організмом.

Тому вона здатна зміцнити імунну систему, має протизапальну і протимікробну дію. “Ягоду використовують при серцево-судинних захворюваннях, для стабілізації тиску, при безсонні, для нормалізації обміну речовин та як засіб, аби позбутися надлишку сольових відкладень. Окрім цього, вона наповнює організм енергією та лікує дисбактеріоз”, – каже дієтолог.

Полуниця має сечогінну дію, її використовують для лікування нирок, для зниження рівня холестерину в крові, однак людям із загостренням ниркових захворювань слід бути обережними.

Літній суп з фруктами

Склад: 3 ківі, 250 г полуниці, 1,5 склянки холодної води, 5 ст. л. цукру, щіпка ванільного цукру, 150 г йогурту.У блендері змішати склянку води, ванільний цукор, ківі та 3 ст. л. цукру. Розлити у невеликі тарілки. Вимити блендер, помістити туди полуницю, решту води та цукор. Ретельно вимішати. Вилити отриману масу у тарілки. Не перемішувати! Суп подавати з йогуртом.

Запіканка з черешні

Склад: 150 г черешень (без кісточок), 20 г масла, 20 г цукру-пудри, 2 яйця, 20 г мигдалю, 2 ст. л. черешневої наливки, 3 ст. л. мелених сухарів, лимонна цедра.Масло розтерти, додати яєчні жовтки, цукор, тертий мигдаль, лимонну цедру, панірувальні сухарі і черешневу наливку. Усе змішати з черешнями. Збити білки в піну і акуратно додати до цієї маси. Форму змастити жиром і посипати сухарями. Викласти масу і пекти у гарячій духовці 30 - 40 хвилин.Подавати теплим або холодним з ванільним кремом. Прикрасити черешнями.

Акуратними мають бути і алергіки, адже, за словами головного алерголога Львівщини Анізії Бандрівської, полуниця значно алергенніша за чорну смородину, чорницю чи, наприклад, черешню. “На початку сезону важливо уміти відрізнити алергію від токсичної реакції у вигляді алергічного висипання. Тобто, якщо у людини є алергія на полуницю, вона проявиться навіть від однієї з’їдженої ягоди, токсична ж алергія виникає від надмірного споживання продукту”, – зазначає вона. Остання, за словами алерголога, може бути пов’язана і з тим, що першу полуницю часто обробляють різними хімікатами. 

Черешня замість десерту

Хоч апетитні соковиті черешні з медичної точки зору є менш цінними, ніж полуниця, тим не менше, у ній також чимало корисних речовин. Серед них глюкоза, кислоти, дубильні і пектинові речовини, вітаміни групи В, С, Р, Е, К, провітамін А, нікотинова кислота, фосфор, залізо і калій. Саме завдяки калію, за словами Зоряни Завади, черешня має потужну судинозвужувальну дію. Окрім цього, ягода добре очищує кишечник і сприятливо впливає на слизову оболонку.

Ягоди черешні піднімуть тонус, запобігають утворенню тромбів, мають відхаркувальну дію та допомагають при кашлі. Вони не викликають печії, тому їх можна вживати при гастриті, виразці шлунка і дванадцятипалої кишки.

Корисна черешня для діабетиків, оскільки 75% її вуглеводів – це фруктоза, яка легко засвоюється організмом. Вживання черешні нормалізує мікрофлору кишечника та усуває закрепи. Небезпечні ці ягоди високою ймовірністю метеоризму – здуття живота, тому їсти їх потрібно невеликими порціями.

Ті, хто пропадає за солодким, може замінити калорійні десерти на солодку черешню. З’їдаючи по кілька ягід перед обідом можна суттєво втамувати голод. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4471 / 1.57MB / SQL:{query_count}