У понеділок, 11 червня, у християн розпочинається піст, знаний у народі, як Петрівка, бо закінчиться він до 11 липня – у переддень празника Верховних апостолів Петра і Павла. Цим учням Христа він і присвячений.
Цей піст дуже давній, сягає перших віків християнської віри. Згадки про нього сягають IV століття.
Він увійшов у церковну практику не шляхом закону, а через звичай, тому довший час не було одностайності ні щодо його дотримання, ні щодо часу його тривання. Від прийняття Руссю християнства і донині цей піст триває від неділі Всіх Святих до празника Верховних апостолів Петра і Павла. Може бути довшим або коротшим, залежно від того, коли випадає Пасха: що раніше настає Великдень, то довша Петрівка. Найбільше може мати шість тижнів, а найменше – тиждень і один день. Цього року вона триватиме 31 день.
Петрів піст є менш суворий, аніж Великий перед Пасхою, бо не має великої кількості обмежень. Не можна споживати м’яса у п’ятницю. Крім того, кожен сам визначає, від чого йому слід відмовитися. Важливо пам’ятати, що піст не є дієтою, він – для нашого духовного зростання. Тож найважливіше у кожному пості бути відкритішими, добрішими до інших, присвятити більше часу родині, дітям, застановитися над сьогоденням, розважити над вічним.