У львівській школі №36 діє пришкільний гурток образотворчого і декоративно-ужиткового мистецтва, на якому учні вправляються у одному з найдавніших способів декорування – квілінгу. Роботи настільки красиві та оригінальні, що й не скажеш, що їх виконували учні!
“Техніка квілінгу – це мистецтво виготовлення різноманітних композицій із скручених у спіральки, довгих і вузьких смужок паперу. З таких паперових спіралей створюють квіти та візерунки, які потім використовують для прикраси листівок, альбомів, подарункових упаковок, рамок для фотографій. У давнину таким способом монахи прикрашали медальйони, обрамлювали ікони та обкладинки для книг.
У ХІХ ст. ця техніка була поширена серед багатих придворних дам, проте згодом призабулась. Зовсім недавно знову почали декорувати за допомогою скрученого паперу”, – розповіла “Пошті” Надія Політовська, керівник гуртка образотворчого і декоративно-ужиткового мистецтва.
Для освоєння техніки потрібні: кольоровий двохсторонній папір, палички для крутіння, ножиці та клей ПВА. І, звичайно, багата уява.
“У гуртку випробовуємо різні техніки. Спочатку займаємося однією, вдосконалюючи її протягом декількох уроків, потім беремося до іншої. Це для того, щоб дітям було цікаво і в них розвивалася дрібна моторика пальців. Наразі з дітьми робимо різноманітні картинки, наступного року спробуємо робити уже об’ємні речі”, – каже Надія Політовська.
Учням дуже подобається займатися такою справою, вони й самі придумують різноманітні подарунки, які можна виготовити за допомогою квілінгу.
“У моїх батьків 17 травня була річниця весілля, і я у цей святковий день подарувала їм листівку, яку оздобила квітами зі скрученого паперу. Вона вийшла оригінальною і всім дуже сподобалася”, – розповідає учасниця гуртка Соня Бач. Дівчина настільки захопилася цією технікою, що її азарт перейняла товаришка Христина Оріщенко.
“Соня настільки цікаво розповідала про гурток, показувала вироби, що і я не встояла перед спокусою навчитися виготовляти такі речі. Я уже багато чого зробила, зокрема оздобила скриньку для дрібничок. А ще подарувала своїй бабусі ікону, яку теж прикрасила технікою квілінгу. Вона тішилася подарунком”, – каже дівчина.
… Тим часом, за партами кипить робота. Наймолодші активно доробляють свої картинки. У Боженки Пікулицької на картоні вимальовується пташка, в Остапчика Оглашенного підводний світ із рибками та крабами, а в Олі Близнюк – маленька мишка. Тим часом у Тараса Яремко уся картина в квітах. “А я спочатку малюю малюнок на картоні, а потім його обклеюю скрученими смужечками паперу”, – говорить Настя Одрехівська. Натомість Яринка Бач папірчики наклеює без попереднього ескізу.
У такій невимушеній атмосфері створюються найрізноманітніші вироби. Найголовніше – всі вони виконані з любов’ю та бажанням подарувати їх своїм рідним та близьким!