11 тисяч помножити на два

Вцілілі у катастрофі “Costa Concordia” українці масово вимагають від власників лайнера збільшити компенсацію вдвічі

“Нам запропонували написати, що ми завжди відмовляємося від будь–яких претензій до туристичної компанії, і після цього вони виплачують компенсацію – 11 тисяч євро. Я, як і більшість пасажирів з України відмовилися від цієї суми, і ми вимагаємо мінімум вдвічі збільшити виплати. Адже нами пережито величезний стрес. У дружини почалися проб­леми із серцем. Зараз наші юристи ведуть переговори з італійською туристичною компанією, яка відправила нас в круїз, щоб та виплатила нам гідну суму і справа не дійшла до суду”, – повідомив “Кореспонденту” мешканець Ялти Олександр Борисов, котрий врятувався з лайнера. 

Він наголосив, що разом з дружиною, яка теж врятувалася з судна, досі живуть без паспортів. Їхні документи разом з іншими речима потонули. Водночас, інший пасажир рейсу, одесит Марк, уже судиться з туркомпанією – він теж хоче більше грошей. “У мене був перелом руки. Довго довелося лежати в лікарні. Зараз чекаю рішення суду щодо компенсації”, – сказав він. 

Нагадаємо, що круїзний лайнер “Costa Concordia” затонув біля берегів острова Джильйо в Тірренському морі в ніч проти 14 січня 2012 року. Корабель зачепив одну з підводних скель, внаслідок чого в днищі утворилась тріщина довжиною близько 70 м, через яку в трюм корабля почала поступати вода. Судно сіло на мілину, нахилилось на правий борт, а через декілька годин узагалі лягло на бік. Усього на борту судна перебували понад 4200 осіб. Жертвами трагедії стали 30 людей, ще двоє досі вважаються зниклими безвісти – водолази так і не знайшли їхні тіла.

ДО ТЕМИ

У березні цього року стало відомо, що з затонулого лайнера зник прикрашений позолотою корабельний дзвін – ринда. Підозра впала на поліцейських водолазів, адже непомітно проникнути на затонуле судно фактично неможливо. Саме недалеко від того місця, де була закріплена ринда з написом “Costa Concordia 2006” щодня здійснювали занурення водолази.  

Серед пасажирів виник­ла паніка, оскільки рятівні роботи на борту не були організовані належним чином. Багато механізмів, призначених для спуску на воду шлюпок, не спрацювали. Наразі в списку винних восьмеро осіб на чолі з капітаном лайнера Франческо Скеттіно, якого відразу взяли під домашній арешт. Мало того, що він елементарно розгубився і не зміг організувати евакуацію, так ще й разом з першим помічником Чіро Амброзіо втік із судна, що тонуло мало не одним з перших. Відомо також, що Скеттіно чомусь не повідомив береговим службам про аварію і віддав наказ про евакуацію пасажирів із значним запізненням. На допитах капітан пояснював, буцімто він не збирався залишати корабель і керував евакуацією, аж раптом його хтось штовхнув, і він “випадково” впав у готову до відплиття рятувальну шлюпку. 

Покази капітана взагалі виглядають дуже дивно. Спочатку він стверджував, що судно наскочило на скелі, не позначені на карті, потім заявив, що взагалі не розуміє, що трапилося. “Навіть і не знаю, як це сталося. Я просто в той момент глибоко замислився”, – цитувала капітана італійська “La Repubblica”. Потім Скеттіно зізнався, що хотів помахати рукою своєму колезі, який перебував на скелястому березі острова Джильйо, тому й підвів корабель під самий берег.  

А далі у справі з’явилася жінка. Слідчі з’ясували, що в момент аварії на капітанському містку, куди стороннім особам вхід суворо заборонений, перебувала 25–річна красуня з Молдови Домініка Чемортан, яка подорожувала без квитка і чомусь у капітанській каюті. Того дня дівчина святкувала день народження, і Скеттіно нібито вирішив здивувати її краєвидом острова Джильйо, повівши лайнер на небезпечне зближення із землею, де він у результаті й зіт­кнувся з рифом.

Попередні судові слухання у справі катастрофи “Costa Concordia” розпочалися третього березня. Італійська прокуратура оголосила, що вимагатиме для капітана корабля покарання у вигляді 2967 років тюремного ув’язнення!   

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4349 / 1.58MB / SQL:{query_count}