Сезон пікніків розпочато!

“Пошта” дізнавалася секрети приготування ідеального шашлику 

“Пошта” дізнавалася секрети приготування ідеального шашлику 

Травневі вихідні у багатьох асоціюються з виїздом на природу – одні збираються на город садити картоплю, інші – просто виїхати за місто, подалі від метушні.

Незалежно від планів, усі вони міцно пов’язані з єдиною культовою, широко поширеною і народно улюбленою справою – смаженням шашлику.

І зовсім не важливо, де відбувається пікнік, – у лісі після важкого робочого дня, на дачі після приємного трудового дня чи у дворі власного будинку, коли зібралися родичі та знайомі – обід на природі принесе велике задоволення, яке неможливо ні з чим порівняти.

Кілька правил приготування шашлику 
• М'ясо або риба мають бути свіжими. Не використовуйте заморожене м'ясо, як би ви його не готували, не маринували, не відбивали, воно залишиться жорстким, а якщо і зм'якне, то буде без смаку. Якщо м'ясо примерзле, спочатку повністю розморозьте його.• Найкраще, щоб це було м'ясо молодої тварини (до одного року), тоді шашлик вдасться соковитим і без сторонніх запахів.• На решітці можна приготувати курча, рибу, котлети.• Не готуйте шашлик із парного м'яса, від щойно забитої тварини. З нього має стекти кров, а м'ясо полежати. • Шампури або решітку попередньо змастіть олією і нагрійте п'ять хвилин. Сильний жар стягне пори м'яса, і в ньому збережеться сік.• Готуючи барбекю, м'ясо перевертайте за допомогою двох ложок, спеціальних щипців або лопатки, а не виделкою, щоб не витікав сік.• Під електричною решіткою або вертелем поставте посудину, куди б стікав сік. Після того як м'ясо буде готове, сік злийте, заправте, а потім полийте ним м'ясо.• Після кожного вживання решітку ретельно вичистіть, оскільки дрібні шматочки м'яса, які прилипли, підгорять і додадуть м'ясу неприємного смаку.    

Основні помилки при готуванні шашлику:

• Хороший шашлик не повинен пахнути димом! Інакше пропадає смак м'яса й ефект від маринування з приправами. Шашлик не повинен обвуглюватися! Зазвичай до шашлику беруть горілку. Однак міцний алкоголь будь-якого типу сильно, хоч і тимчасово, пригнічує смакові рецептори, тому смакові нюанси та особливості цієї страви вам будуть недоступні.

 

“Пошта” дізнавалася секрети приготування ідеального шашлику.

Яке м’ясо, такий і шашлик

Важлива вимога до шашлику – свіжість м’яса, з якого він приготовлений. Найніжнішим вважається м’ясо тієї частини туші, яка розташована уздовж хребта на шиї (ошийок або каркова полядвиця). За кілограм такого м’яса на львівських ринках доведеться викласти від 45 до 55 грн. Окіст на шашлик не підійде, адже страва буде надто сухою.

Свинина повинна бути молода (до року). Якщо віку не знаєте, найкраще взяти хороший жирний шматок. Жир при запіканні виділить сік, і м’ясо танутиме в роті. З яловичиною ситуація спірна: як її не готуй, все одно вийде жорсткіше, ніж баранина або свинина. Тому використовувати її для шашлику – справа смаку.

Той, хто бажає різноманітності, може приготувати шашлики з курятини, грибів чи овочів. Ще один непоганий варіант – риба на грилі. Для цього підійде скумбрія, лящ, короп тощо.

Пам’ятайте, з чого б ви не робили шашлик, головне правильно розрахувати кількість продуктів. Встановлено, що для повного щастя дорослій людині потрібно не менше як 600 г шашлику.

Три шашлики на вибір 

Шашлик з курки

Склад: курка, пляшка світлого пива, 2 ріпчасті цибулі, 1 ч. л. сушеної материнки, 0,5 ч. л. чорного меленого перцю, сіль.Курку промити, відокремити м'якоть від кісток і нарізати її на невеликі шматки, посолити, поперчити, додати материнку. Цибулю почистити, нарізати кружальцями, залити світлим пивом і маринувати десять годин. Нанизувати на шампури шматочки курки й кружальця цибулі. Обсмажити до готовності.   

 Шашлик ніжний

Склад: 3 кг м'яса, 100 г чорного чаю.Залити чай кип'ятком і приготувати справжні чифір. М'ясо посолити, поперчити, додати нарізану кільцями цибулю. Викладаючи шарами м'ясо, полити його міцною заваркою. Потім поставити під гніт і дати настоятися в холодильнику на шість годин.


Шашлик у йогуртовому маринаді

Склад: 2 кг свинини, 200 г несолодкого йогурту, 2 цибулини, кілька зубців часнику, 1 лимон, шафран, чорний мелений перець.Свинину нарізати великими шматками, додати цибулю, нарізану півкільцями, та часник, дрібно нарізаний. До усього на кінчику ножа додати шафран та сік лимона. Сіль додавати до смаку.

 

Запорука успіху – маринад

М’ясо для шашликів ріжуть по-різному, але в жодяному разі не дрібно. Шматки повинні бути досить великими та однаковими.

Звісно, у кожного завзятого “шашличника” є свій рецепт. За словами Петра Білоуса, м’ясника, найкращий маринад для шашлику – цибуля. В жодному разі м’ясо не можна заливати оцтом. Це роблять лише для того, щоб приховати далеко не першу свіжість м’яса.

“М’ясо для майбутнього шашлику буде смачнішим, якщо додати трішки вина, бажано білого сухого, та лимонний сік, – розповів Петро Білоус. – Досить смачно виходить, якщо додати ще й трави чи приправи, наприклад, кінзу, базилік, лавровий лист. Можна використати ще й гірчицю та майонез”.

Замариноване м’ясо слід ретельно перемішати та поставити у прохолодне місце хоча б на кілька годин. В ідеалі – на добу. Не варто маринувати м’ясо в алюмінієвій каструлі. Для цього найкраще підійде емальований, глиняний або скляний посуд.

 

Скумбрія, запечена на барбекю-решітці

Рецепти від вокаліста “Піккардiйської терцiї” 

Романа Турянина

 


Любимо із сім’єю відпочивати на природі. Меню з’являється миттєво, проте основною стравою не завжди є шашлик. Це  можуть бути свіжі овочі, ковбаса, хліб. 

Наприклад, дуже смакує скумбрія, запечена на барбекю-решітці. Готується дуже просто. Розморожену  почищену рибу розрізаємо на великі порційні шматки. Приправляємо улюбленими спеціями, солимо та заливаємо щедро майонезом, в якому риба маринується 3-4 години. Запікаємо з обох боків. Готову рибу можна скропити лимонним соком.

Діти дуже полюбляють печену картоплю, яку ми готуємо так: очищену картоплю розрізаємо навпіл, солимо, перчимо. У середи­ну кладемо шматок  ковбаси (шпондер, сало), кільце цибулі, зелені, складаємо половинки і загортаємо у фольгу. Кидаємо в жар і запікаємо до готовності. Смачного!

Якщо ми їдемо на природу на 3- 4 дні, готуємо закарпатську страву – бограч. Окрім цього, полюбляємо рибну юшку, плов, смажимо мисливські ковбаски.

Бажаємо всім гарного відпочинку. Відпочиваючи на природі, дуже важливо навчити дітей берегти її. 

Дрова чи вугілля?

Важливими у приготуванні шашлику є дрова: аромат готового м’яса безпосередньо залежить від того, що використовувалося для вугілля. Однозначно, що дрова потрібні абсолютно сухі – лише такі втримають рівний жар.

Не годиться ялина і сосна, адже смола і хвоя при горінні додадуть м’ясу запах каніфолі.

Осика, верба і тополя горять мляво та нерівно. Ідеальним ж вважаються обрізки плодових дерев – абрикос, яблуня, слива, вишня. Вони додадуть м’ясу ніжний аромату і смаку. Найкращою ж визнана суха виноградна лоза – її неймовірний аромат забезпечить шашлику стовідсотковий успіх.

Який шашлик любить співачка Наталка Карпа

Подобаються шашлики, приготовлені у кнайпах чи ресторанах Львова. Проте часто готую шашлик і сама. М'ясо вибираю не я, а коханий чоловік. Саме він є постійним клієнтом кількох продавців, в яких завжди вибирає так зване "яблучко".Маринування ж м'яса - справа моїх рук. Для цього використовую традиційний маринад - кладу багато цибулі, додаю лавровий лист та чорний перець. Інколи через мій шалений графік замариноване м'ясо просто не встигаємо посмажити. У результаті через кілька днів шашлик виходить ще смачніший. А якщо на мангалі ще й досмажити овочі, наприклад, помідори чи баклажани - смакота неймовірна.  

Не знайдете відповідних дров, не хвилюйтеся – у будь-якому супермаркеті чи на  бензозаправці продають готове деревне вугілля. Трикілограмовий пакет з вугіллям обійдеться у 15-25 грн. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4245 / 1.65MB / SQL:{query_count}