Навчання у ліцеї – найкраща інвестиція у майбутнє

Львівський професійний ліцей харчових технологій готує фахівців для хлібопекарської та кондитерської промисловості, ресторанного сервісу та сфери послуг 

Львівський професійний ліцей харчових технологій готує фахівців для хлібопекарської та кондитерської промисловості, ресторанного сервісу та сфери послуг 

Львівський професійний ліцей харчових технологій, що розташований на площі Данила Галицького, 8, має 45-річну славетну історію. Навчальний заклад заснували у 1967-му як львівське професійно-технічне училище хлібопекарської промисловості. На замовлення  фірми “Світоч” у 1977 році тут розпочали підготовку фахівців кондитерської справи. Згодом професійно-технічне училище №39 стало багатогалузевим і здійснювало підготовку кваліфікованих робітників для макаронної, пиво-безалкогольної, тютюнової, кондитерської і хлібопекарської галузей.

Сьогодні ж львівський професійний ліцей харчових технологій чекає молодих, працьовитих та амбітних людей, котрі прагнуть здобути професії, які   гарантуватимуть працевлаштування та можливість успішної самореалізації.

Професії, які цінують роботодавці  

Пекар, кухар, кондитер, офіціант і продавець завжди і за будь-якої влади мали роботу. Відтак ці актуальні професії у ліцеї здобули цілі династії. Тут навчалися декілька поколінь –  бабусі та дідусі, а згодом – батьки нинішніх учнів.

“До нас приходять дуже вмотивовані діти – щороку маємо вступників, які чітко знають, що прагнуть стати шеф-кухарями ресторану чи власниками міні-пекарні, – розповідає директор ліцею Наталія Склярчук. Тішуся, що наших випускників, які опанували фах офіціанта, бармена та кухаря, цінують у багатьох відомих кав’ярнях і ресторанах Львова. Успішно працюють наші випускники і  у супермаркетах продавцями, касирами та адміністраторами торгових залів”.

Запорукою якісної освіти є натхненна освітня та виховна робота педагогічного колективу, що складається з 40 викладачів і майстрів виробничого навчання. Зокрема, Наталія Склярчук понад 30 років поспіль виховує та навчає молодь професії пекаря,  одній із найшанованіших ще з часів княжого Львова. Розпочинала з майстра виробничого навчання, потім працювала викладачем, заступником директора, а з 2002-го очолює колектив ліцею. Загалом він налічує понад 600 учнів та слухачів і сьогодні є одним із найкращих закладів професійно-технічної освіти на Львівщині.  

На базі ліцею проводяться майстер-класи та креативні конкурси. Відбувся  семінар викладачів і майстрів виробничого навчання кулінарного профілю на тему: “Роль і творчість майстра – основа для формування здібностей учня, підвищення якісної професійної підготовки”.

ДО ТЕМИ

У Львівському професійному ліцеї харчових технологій навчаються не лише вчорашні старшокласники. Тут ази професійної майстерності здобувають й дорослі. Новий фах опановують ті, кого на перепідготовку скеровує центр зайнятості. 

Є також чимало людей, котрі мають намір розпочати власну справу з випікання хліба чи кондитерських виробів. Відтак, вони вже за власний кошт упродовж 4-6 місяців здобувають нову професію, яка годуватиме їхні сім’ї та дасть роботу іншим. 

Важливо, що ліцеїсти мають не лише ґрунтовну теоретичну освіту, а й практичний досвід, який набувають у навчально-практичному пекарському центрі, створеному за підтримки Фонду Роберта Боша та компанії IFT GmbH (Німеччина). У центрі встановлено нове сучасне хлібопекарське обладнання, яке передала ліцею німецька сторона. Тут учні навчаються випікати різноманітний асортимент хлібобулочних і кондитерських виробів.

Також ліцеїстів навчають ставитись із доброю душею до приготування страв та випічки. “Найважливіше, чого прагнемо, – навчити нашого випускника вмінню все зробити руками. Коли майстер уміє добре працювати руками, то техніка йому тільки допомагає та полегшує роботу”, – зазначає Наталія Склярчук. 

Навчають ліцеїстів також і технологій приготування їжі, адже кухар, кондитер, пекар повинні знати не лише, як підготувати продукти та обробити їх, а й уміти підрахувати, скільки чого потрібно для відповідної рецептури.

Учні вміють не лише смачно і якісно приготувати, а й відповідно прикрасити. Ентузіасти відвідують гуртки виготовлення фігурок з солоного тіста, а також карвінгу – художнього нарізання овочів. У ліцеї можна здобути фах флориста та декоратора вітрин.

Музей хлібопекарства 

Як повелося віддавна – хліб усьому голова. Цех пекарів був найпотужнішим серед ремісничих об’єднань середньовічного Львова. Отже, заради зберігання та відтворення народних традицій у 1992-му 

стараннями учнів, викладачів та майстрів ліцею створено Музей хлібопекарства. У ньому зібрано сівалки, нецки, качалки, лопати для виймання хліба з печі. Є навіть старовинний плуг та народне вбрання середньовічних галичан. Найкращі студентські роботи – взірці хліба, булочок, святкових баранців, короваїв стають експонатами музею, законсервовані способом лакування.

Смачні здобутки ліцею

Пекти хліб, готувати страви – це не лише вигідно, а й почесно. Учні не тільки здобувають фах та середню освіту, а також постійно беруть участь у найрізноманітніших конкурсах, де  набувають професійний і життєвий досвід. 

Ліцеїсти неодноразово виборювали перемогу у конкурсах фахової майстерності. Почесною відзнакою є диплом ІІІ-го ступеня на всеукраїнському конкурсі “Кращий за професією пекар 2012”. Зі срібними та бронзовою медалями повернулися ліцеїсти з Києва, де єдині з усіх освітніх закладів області представляли Львівщину на сьомому Міжнародному фестивалі кулінарного мистецтва і сервісу. Разом із українцями у ньому брали участь представники різних країн світу – німці, казахи, білоруси, поляки, росіяни та азербайджанці.

А ось найновіші модні тенденції продемонстрували учні, створивши їстівні сукні з бубликів та шоколаду. Тепер ці креативні сукні є експонатами музею. 

Використання сучасних технологій та європейські освітні стандарти забезпечують ліцею хорошу репутацію. У стінах навчального закладу неодноразово приймали та частували почесних гостей. Зокрема, до різноманітних урочистих подій у ліцеї випікають короваї. Традиція випікання обрядових виробів з тіста давня, як і сам наш народ. Коровай – символ сонця та плодючості. Наявність короваю – обов’язковий атрибут весільних обрядів. Краяни добре знають – найкращі короваї можна замовити у Львівському професійному ліцеї харчових технологій.

До речі, майбутні пекарі-кондитери, випускники  ліцею, готуватимуть страви і для гостей Євро-2012. До футбольного чемпіонату створена навіть сувенірна хлібобулочна продукція, зокрема, смачний єврокрендель зі символікою.

“Наш ліцей для тих, хто прагне інвестувати у своє майбутнє через опанування актуального і перспективного фаху!, – акцентує Наталія Склярчук. – Наших випускників охоче беруть на роботу. Ліцеїсти згодом можуть здобути освіту в Національному університеті харчових технологій та Львівському державному коледжі харчової і переробної промисловості за скороченим терміном навчання”. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4207 / 1.62MB / SQL:{query_count}