Експерти Інституту Землі, що є підрозділом Колумбійського університету (США), склали рейтинг найщасливіших країн світу.
Оцінивши політичні свободи, соціальні гарантії, відсутність корупції – фактори, на думку науковців, набагато важливіші, ніж дохід населення, а також здоров’я громадян та гарантії стабільних і щасливих шлюбів у більш ніж 150 країнах, відомі економісти Джон Хелліуелл, Річард Лейярд і Джеффрі Сакс, які виступили авторами доповіді, дійшли висновку, що найщасливіші країни розташовані в Північній Європі.
Так, перше місце посіла Данія. За нею йдуть: Фінляндія, Норвегія, Нідерланди та Швейцарія. Їхній “коефіцієнт щастя” становить 7,6 з 10 балів. США розташувалися на 11-му місці, Британія – на 18-му. Україна в цьому рейтингу опинилася майже наприкінці списку – на 91-му місці (між Південно-Африканською Республікою і Ліваном) – її обігнали Росія (76-та позиція), Білорусь (62-га), а також Молдова, Узбекистан, Казахстан, Румунія, Литва і навіть Гондурас.
Найбільш нещасними країнами американські експерти визнали держави субсахарського регіону: Того, Бенін, Центрально-Африканську Республіку, Сьєрра-Леоне. Середня оцінка життя їхнього населення становить 3,4 бали з 10 можливих.
Зауважимо, що рік тому 63% мешканців України вважали себе щасливими людьми. Тоді, зокрема, 34% українців відчували себе однозначно щасливими, а 29,2% – радше щасливими.
Також варто наголосити, що в останні роки світові економісти та соціологи дійшли висновку, що такого інструменту, як валовий внутрішній продукт, недостатньо для вимірювання економічного і соціального успіху країни, і ведуть пошуки нових критеріїв. Так, наприклад, Сполучені Штати безперервно розвивалися економічно з 1960-х років, однак показники щастя в країні за цей час так і не змінилися.