У нашому суспільстві уміння нестандартно мислити дуже часто є запорукою успішної роботи і хорошої кар’єри.

А саме вміння бере свій початок ще з дитинства, коли малюки починають вигадувати різноманітні історії. Дитяча уява є особливим даром, який потрібно розвивати. На жаль, з віком уява стає все біднішою. Тому, коли діти починають фантазувати на тему улюбленої казки чи розповідати неймовірні історії, не варто одразу говорити “Так не буває!”, “Ти вигадуєш”, “Брехун”, а намагатися розвивати творчі здібності. Пропонуємо вашій увазі кілька способів, як це можна зробити.
Граємося
у казкаря
Для початку оберіть улюблену казку. Це може бути і “Червона Шапочка”, і “Колобок”, і “Пан Коцький”, “Рукавичка”, “Цап і Баран”, “Дванадцять місяців”, “Яйце-райце”. Зручно умостіться разом із своїм чадом і починайте розповідати казку. Та в один момент хай улюблені герої вчинять нестандартно. Наприклад, Колобок покотився не у ліс, а в місто чи до рукавички завітали інші звірі. І хай ваша дитина продовжить казку. Ще один варіант – зібрати улюблених героїв з різних історій в одну, а головним героєм зробити саму дитину.
Непрості закарлючки
Для цієї гри вам знадобляться кольорові олівці, аркуш паперу і велика уява. Намалюйте галочку, хвилясту лінію і коло. Тепер обміняйтеся малюнками і спробуйте домалювати їх на свій лад так, щоб вийшов цікавий предмет. Та тільки тут є одна умова – коло не має бути перетворене на м'яч, апельсин чи повітряну кулю, галочка не перетворилася у стебло квітки, моркву чи пташиний дзьоб, а хвиляста лінія не має бути змією, черевиками, мотузкою, шарфом, ниточкою повітряної кулі, річкою, хмарою, дорогою, частиною орнаменту. Повірте, ідей у ваших малюків буде вдосталь.
Біографії дрібничок
Складіть разом історію про улюблену іграшку чи книжку. Або ж хай донечка чи синочок принесе чотири різні предмети, складе в один кошик і познайомить їх між собою, знайде друга. Разом придумайте біографію для них. Такі ігри найкраще підійдуть на прогулянці, стоїте в черзі чи їдете у транспорті. Також можна вибрати якийсь предмет і придумати для нього нестандартні способи використання. Наприклад, для чого може стати в пригоді дзеркальце чи шкаралупка від горішка. Повірте, таких неймовірних і цікавих пропозицій, про які розповість ваша дитина, ви ще й не чули.
Фантастичні звірятка
Створіть із дитиною нового персонажа. Для цього скажіть: “Зараз я тебе перетворю на звіра, якого ніхто ніколи не бачив! Раз-два-три! О, привіт! Хто ти? Де живеш? Що любиш?”. Можна також зіграти в гру “Світ очима іншого”, під час якої синочок чи донечка можуть розповісти чи намалювати, як вони бачать різні предмети, будучи равликом чи комашкою, велетнем чи слоном.
Перемога
над монстрами!
Часто діти із багатою уявою створюють собі різних монстрів, яких потім бояться. У такому випадку не варто переконувати дитину в тому, що їх не існує і що це звичайнісінькі вигадки. Краще спробувати побороти цей страх. Придумайте разом зброю чи спосіб, як можна перемогти страшного монстра. Цим самим ви подаруєте своїй дитині впевненість у своїх силах.
Варто пам’ятати, що розвивати творчу уяву дитини потрібно у доброзичливій атмосфері. І що б не нафантазував ваш малюк, він повинен бути впевнений, що завжди матиме від вас підтримку. Тому не відмахуйтеся від нав’язливих дитячих питань, разом вчіться по-філософськи ставитися до невдач, намагайтеся знаходити нестандартні вирішення складних питань, не відмовляйте від задуманих дитячих ідей. Відчуваючи батьківську підтримку, дитина не тільки збільшить свій творчий потенціал, а й звикне використовувати уяву для здійснення різноманітних завдань. А такі навики ще неодноразово стануть у пригоді в дорослому житті.