Бадьорі та з добрим настроєм!

“Пошта” з’ясувала, що допоможе нам якомога швидше повернути своє тіло до звичної форми після свят та у скільки це обійдеться для гаманця

“Пошта” з’ясувала, що допоможе нам якомога швидше повернути своє тіло до звичної форми після свят та у скільки це обійдеться для гаманця

Після новорічно-різдвяних свят чи не кожен другий українець прагне схуднути. Ще б пак, адже, згідно зі статистикою, жінки набирають у середньому 
2-5 кг за час зимових свят. Здебільшого чоловіків турбують не так зайві кілограми, як поява печії, важкість у шлунку та інші неприємні наслідки затяжних гулянок. Організм волає про розвантаження!
Звісно, можна перестрибувати з однієї дієти на іншу, але це – не вихід. На думку фахівців, так можна собі лише нашкодити. “Пошта” з’ясувала, що допоможе нам якомога швидше повернути своє тіло до звичної форми та у скільки це обійдеться для гаманця. 
Отож, як зазначають медики, відновити попередні форми та збадьоритися після, зокрема, тотального навантаження для шлунка після новорічно-різдвяних свят допоможуть ранкова гімнастика, басейн, сауна, ковзанка, йога, а також  споживання більше фруктів та овочів. 

Гімнастика та акцент на фрукти  

Передусім найпростішим способом скинути зайві кілограми та відновити силу є ранкова зарядка. Як зазначив “Пошті” головний лікар Львівського обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру Степан Середа, вранці для нескладних фізичних вправ вистачить п’ять-сім хвилин. Зокрема, після таких занять мозок починає виробляти ендорфіни, що стимулюють його роботу, борються з депресією та поганим настроєм, дозволяючи бачити світ у яскравіших фарбах.
Звісно, варто подбати і про харчування. “Кожній людині, особливо після свят, варто сісти на дієту або хоча б одноденне голодування, – каже Степан Середа. – Дієта не повинна бути надскладною – достатньо впродовж дня їсти овочі, фрукти та пити воду”.
Головний гастроентеролог Львівщини Олена Ходосевич акцентує, що краще їсти частіше, але меншими порціями. Смажене, жирне чи копчене важко засвоюється, а, сівши на дієту, вже за кілька днів людина відчує значне полегшення. Бажано, аби страви були низькокалорійними. Найкраще, якщо на столі будуть запечені риба і м’ясо, овочевий суп, салати з олією, натомість від жирних відварів, грибів, салатів, приправлених майонезом чи сметаною, краще відмовитися. 

Більше часу на свіжому повітрі! 

Аби поліпшити самопочуття та бути задоволеним своїм виглядом, фахівці радять більше часу проводити на свіжому повітрі. “Кожен день людині бажано ходити по 7-10 км. Тоді буде достатній руховий режим й активно працюватимуть усі системи організму”, – каже Степан Середа. Якщо ж це не під силу, спробуйте вечірні прогулянки. Вони покращать стан здоров’я, а сон буде набагато міцніший.
Якщо хочете поєднати корисне з приємним, тоді варто піти на ковзанку. 
Їх у Львові є достатньо, зокрема, на пл. Ринок, на Сихові (поблизу супермаркету), на вул. Горбачевського (мова про “Медик”). Година катання на ковзанах обійдеться вам приблизно 20-35 грн у будні та 
40-55 грн – у вихідні. А якщо не орендуватимете ковзани, то й ціна буде меншою. 

Йдемо у тренажерний зал 

Багато людей, які побоюються за свою фізичну форму після свят і хочуть повернутися до попередніх показників, йдуть в спортзал і виснажливо тренуються. За словами головного лікаря лікарсько-фізкультурного диспансеру Степана Середи, кожна людина повинна мати фізичне навантаження чотири рази на тиждень по дві години, не має значення – вибере вона басейн чи тренажерний зал. “Якщо людина може собі дозволити і те, й інше – чудово. Головне – рухатися і спалювати все, що накопичилося під час свят”, – каже співрозмовник. 
За його словами, до тренувань, як і до робочих обов'язків, варто приступати поступово. Новачкам не можна годинами сидіти у спортзалі – максимальна ефективність у тренуванні є протягом перших 1,5 години. Згодом витрата енергії спадає, оскільки настає м'язова втома і втрата уваги, а отже, продовжувати тренування недоцільно. Розпочинати ж заняття слід із знайомства з тренером, який і допоможе правильно підібрати тренажери та навантаження. 
Так, разове годинне відвідування фітнес-центру в аквапарку “Пляж” обійдеться у 80 грн, а у  тренажерному залі “Титан” (у “Дельфіні”) – лише 20 грн, за 100-200 грн тут можна придбати абонемент.
Проте слід пам’ятати, що заняття на тренажерах небезпечні для сердечників, діабетиків, гіпертоніків та людей із захворюваннями опорно-рухового апарату.

ДО ТЕМИ

Швидко прийти у форму після новорічних свят допоможуть такі приємні й одночасно корисні процедури, як сауна, масаж і ванни для зниження ваги.

Так, година у сауні обійдеться для восьми осіб у 100-130 грн. У фінській чи римській сауні для 1-2 осіб година коштуватиме 120 грн, для 3-4 осіб – 150 грн, а для 9-10 осіб – 240 грн.

У домашніх умовах найкраще використовувати таку схему – ванна з ефірними маслами й 1 кг морської солі (лимонна, ялівцева, апельсинова) – раз на день. Сауна або лазня – кожні чотири дні, а самомасаж проблемних зон щодня ввечері і вранці.

Підберіть для себе крем від целюліту з підтягувальним ефектом. Не обов’язково, щоб засіб був дорогим. Найголовніше, щоб в його складі був екстракт ламінарії, водоростей або кави. Ранкову порцію цього крему наносіть від щиколоток до талії масажними рухами, енергійно втираючи засіб долонями. У вечірню порцію крему можна додати кілька крапель антицелюлітної ефірної олії  і провести триваліший самомасаж, приділяючи, як мінімум десять хвилин кожній проблемній зоні. 

Спалюємо калорії у басейні 

Плавання – заняття загальнозміцнювальне, в якому активно тренуються м'язи живота, рук, стегон, сідниць. Також у воді добре спалювати калорії, тому після свят, як один із варіантів, варто відвідати й басейн. Так, у львівському аквапарку, що на вул. Княгині Ольги, за годину відпочинку у воді доведеться заплатити 
50 грн у будні і 55 грн – у суботу чи неділю. Повний день обійдеться у 95 грн у будні і 100 грн – у суботу-неділю.
А ось у водному комплексі “Дельфін” разове відвідування для дорослих до 14.00 в будні коштує 25 грн, після 14.00 та у вихідні – 30 грн. Майже у кожному басейні можна записатися й на аквааеробіку. До речі, саме через вправи у воді витрачаємо у півтора раза більше калорій. Отож, вісім занять аквааеробіки у “Дельфіні” обійдуться у 200 грн.
Відкритий для відві­дувачів і басейн на СКА, що на вул. Клепарівській. За годину плавання (включно з переодяганням) потрібно заплатити лише 20 грн. Проте не дивуйтеся, якщо адміністратор вимагатиме від вас перепустку чи довідку від терапевта для підтвердження того, що ви здорові.
Температура води у всіх львівських басейнах, як запевняли “Пошту” адміністратори, +28-30 С. 

Модна йога

У Львові все більшої популярності набувають заняття йогою. Вони допоможуть підвищити м'язовий тонус і гнучкість, зняти нервово-м'язове напруження, розкрити духовний потенціал і зміцнити впевненість у собі.
Так, у фітнес-клубі, що в Рясне-2, одноразове заняття йогою обійдеться у 30 грн, місячний абонемент (два рази на тиждень) – 170 грн. А ось у школі йоги, що на вул. Личаківській, одноразовий абонемент коштуватиме 60 грн за заняття тривалістю у півтори години.
Скинути вагу допоможе й один із нових напрямів фітнесу – каланетика. Підраховано, що одна година занять каланетикою дає організмові навантаження, яке дорівнює семи годинам класичного шейпінгу або 24 годинам аеробіки. Наприклад, у цій же школі йоги за годину уроку каланетики вам доведеться заплатити 50 грн, за вісім занять – 250 грн.
Отож, методів схуднення та гармонії з тілом безліч. Вибір лише за вами.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.7255 / 1.63MB / SQL:{query_count}