У наш час важко знайти людину, яка б не користувалася мобільним телефоном. За даними представників українських мобільних операторів, лише в новорічну ніч абоненти всіх трьох GSM-мереж українського мобільного зв’язку загалом зробили понад мільярд дзвінків, повідомляє ТСН.
Основними параметрами мобільного телефона є: розмір, вага, форм-фактор (моноблок, розкладачка, слайдер, поворотний, смартфон), тривалість роботи від акумулятора, якість зв’язку, ергономічність (зручність), наявність додаткових функцій (диктофон, мp3-плеєр, будильник, фото-, відеокамера, органайзер тощо). Купуючи мобільний телефон, кожен сам для себе повинен вирішити, що з вище переліченого цікавить його найбільше.
За словами продавця-консультанта одного із салонів з продажу мобільних телефонів Марії Гак, молодіжна аудиторія зазвичай вибирає телефони з оригінальним дизайнерським рішенням, кольоровим дисплеєм, камерою, вбудованою пам’яттю тощо. Тим, хто хоче підкреслити свій імідж, за телефон потрібно буде викласти приблизно дві-три тис. грн. Найдорожчий телефон у салоні коштує приблизно 9 тис. гривень. У мультимедійних телефонах наголос робиться на музиці, якості роботи відеокамери тощо. Телефон із сенсорним екраном полегшує набір тексту, проте вимагає охайності у користуванні.
До окремої категорії можна віднести телефони з протиударним і вологозахисним корпусом. Вони забезпечать зв’язок там, де звичайний апарат може вийти з ладу через удар, запилення чи велику вологість. Цінова категорія цих моделей починається від тисячі гривень. Придбати у Львові можна і смартфони за дві-три тисячі гривень.
ДО ТЕМИ Де безпечно купувати? Салон мобільного зв’язку: ідеальний варіант. Від консультанта можна почути корисні рекомендації та отримати гарантію на придбаний апарат. Радіоринок, павільйон чи лоток у переході: основна небезпека – контрабанда. До того ж усередині “нового” телефона можуть бути старі запчастини. Інтернет: зручно, але можна купити кота в мішку. За оголошенням: однозначно найнебезпечніший варіант. За будь-якого варіанта, перш ніж робити покупку, уважно огляньте корпус, протестуйте батарею, перевірте функції. Не бійтеся купувати телефон з вітрини – зазвичай, це протестований продавцями екземпляр, що не “зависає” і з чудовою клавіатурою. Зверніть увагу на гарантійний талон (окрім умов гарантії та назви компанії-виробника, повинна бути вказана адреса сервісного центру), зберігайте його до кінця терміну. Якщо у вас з’явилися питання про походження телефона або не подобається надто занижена ціна – попросіть сертифікат товару. Якщо вам не нададуть його – краще відмовитися від покупки. І ще одне – не женіться за новинками. Те, що ціна новинки зазвичай завищена на 30%, ще півбіди. Нові моделі можуть мати “дірки” у прошивці. |
Якщо телефон потрібен лише для того, щоб телефонувати і приймати дзвінки – вибір простий. Беріть апарат за мінімальні гроші, і нехай вас не лякають великі габарити і вага, простий дизайн та дисплей. Телефони за 400 і чотири тисячі гривень однаково добре передають голос. Навіть проста модель має необхідний базовий набір функцій.
“Якщо ви працюєте у бізнесі, то на першому плані для вас – здатність телефона працювати з контактами у телефонній книзі, органайзером, календарем та іншими функціями, – каже продавець-консультант Марія Гак. – Ділові люди часто вибирають телефони зі строгим і зовсім не химерним дизайном”.
Мобільний для бабусі чи дідуся – це подарунок, який має не лише потішити, але й бути зручним у користуванні. Перед вибором, за словами Марії Гак, потрібно взяти до уваги те, що очі в людей похилого віку можуть не бачити цифр на дисплеї, пальці рук – не потрапляти на дрібні клавіші набору, а невиразний динамік спотворюватиме звук. Такі переваги, як GPRS, MMS і фотокамери, найімовірніше, залишаться непотрібним додатком. “Для людей старшого віку телефони мають бути з великим екраном та надійним корпусом. Дисплей бажано не кольоровий, – порадила консультант. – Головне – розмір, достатній для відображення великих символів, та потужний вібросигнал, відчутний через одяг або навіть на відстані”.
Відтепер саме для літніх людей мобільні салони пропонують апарати, які в народі вже встигли назвати “бабцефонами”. Це прості телефони, типу моноблок, з величезними кнопками, кожна з яких має кант, великими символами на екрані й клавіатурі і навіть кнопкою SOS для виклику допомоги. Їхня приблизна ціна у Львові коливається у межах 450-700 грн, залежно від виробника.
Для дітей – свої критерії. При виборі варто враховувати вимоги безпеки, зручність у користуванні, вік дитини і ціну покупки. “Для школярів початкових і середніх класів я б не радила купувати надто дорогі телефони. Зручними у користуванні будуть невеликі за розміром, з великим дисплеєм, опуклими кнопками, простим інтерфейсом, мінімальною поліфонією і гучним дзвінком. Можна налаштувати клавіші швидкого виклику і розповісти дитині, на якій кнопці “мама”, – пояснила “Пошті” продавець-консультант. – З віком потреби зростають: що старші діти – то “крутіші” телефони вони хочуть”.
Вибираючи телефон для дитини, не забувайте, наголошує продавець, що дорога модель привертає увагу не лише однокласників, але й часто служить приманкою для грабіжників.
У тому, що телефон не дослужив навіть до закінчення терміну гарантії, працівники сервісних центрів зазвичай звинувачують недобросовісних виробників і контрабандну продукцію. На другому місці – самі користувачі, які неохайно та недбало поводяться з апаратами. “Якщо раніше на більшості телефонів, які продавали у Львові, було зазначено “Made in Hungary” або “Made in Korea”, то тепер – “Made in China”, – каже “Пошті” працівник центру з ремонту мобільних телефонів Олексій Радько. – У сервісний центр львів’яни звертаються часто, проте не всі залишають апарати на ремонт. Якщо поломка суттєва, інколи не задовольняє ціна ремонту”. За його словами, наприклад, заміна сенсора обходиться у 150-300 грн, дисплея – від 350 грн.
ДОВІДКА Обережно на морозі! Узимку мерзнуть не тільки вуха і носи, але й мобільні телефони. Отож, кілька рекомендації, які допоможуть зберегти працездатність вашого апарата. Від холоду насамперед розряджається акумулятор. Якщо ви потрапили в таку ситуацію на вулиці, а треба подзвонити, зігрійте телефон у кишені. Є шанс, що після відігрівання батарея частково відновиться і вам вдасться зателефонувати. Чутливим до перепаду температур є й дисплей. Особливо потерпає сенсорний – починає “гальмувати” або ж узагалі перестає реагувати на дотик. У кольорових дисплеїв порушується перенесення кольорів, а монохромні втрачають свою швидкодію, зростає їх контрастність – екран може почорніти. У такому випадку телефон потрібно “перепрошити” в сервіс-центрі. Оберігайте телефон від запітніння, наприклад, під час швидкого перенесення охолодженого телефона в тепле приміщення. Щоб волога, яка утворилася, не спровокувала замикання, вийміть на якийсь час батарею. |
Лікарі наголошують, що мобільний телефон небезпечний через електромагнітне випромінювання. Тому, якщо вам доводиться багато спілкуватися, не тримайте апарат постійно біля вуха, краще скористайтеся навушниками. Набравши потрібний номер, не притискайте відразу телефон до вуха, адже саме під час з’єднання відбувається найпотужніше випромінювання.
Якщо на екрані вашого мобільника кількість “антенок” зменшилася, це означає, що ви потрапили в зону слабкої дії сигналу. Таке трапляється в приміщеннях вокзалів, аеропортів, у підвалах. Намагайтеся уникати користування мобільним телефоном у таких умовах, бо інтенсивність його електромагнітного випромінювання збільшується в кілька разів. Не радять медики тримати телефон ближче як за два метри від ліжка, щоб уникнути дії випромінюваного ним поля, насамперед намагатися уберегти від його дії дітей.
За словами педіатра, начальника відділу материнства і дитинства управління охорони здоров’я Львівщини Любомири Кутневич, розмовляти варто не довше двох хвилин. Особливо це стосується дітей. “Дітям дошкільного віку я б узагалі не радила купувати мобільний телефон. Ідеальний вік – 10 років”, – сказала педіатр. Спілкуючись телефоном з дитиною, потрібно пам’ятати, що розмова повинна бути короткотривалою та інформативною – аби дізнатися, де перебуває малеча, коли повернеться, чи де її зустріти.
P. S. Зрештою, кожен сам вирішує, який телефон йому купувати. Хтось хоче похизуватися перед друзями, інші знімають на камеру все, що заманеться, ще хтось за допомогою мобільного заробляє гроші, провадячи бізнес. Кожному своє…