Найбільше у Німеччині туристів вабить місто Дрезден – давня столиця Саксонії, а нині культурна і туристична столиця країни.
Місто на річці Єльба (засноване в 1206-му) ) називають “Флоренцією на Єльбі”, а Брюльську терасу над річкою – “балконом Європи”.
Дрезден вражає своїми пам’ятниками архітектури в стилі бароко та відоме зібраними тут творами живопису. Серед основних перлин міста – дрезденський замок-резиденція, опера Земпера, Цвінгер, панно “Княжа процесія” та інші.
Головною прикрасою міста вже понад 300 років є архітектурний комплекс Цвінґер, який складається з декількох споруд, що розташовані навколо прямокутного двору і з’єднані між собою переходами. Нині Цвінґер – це розкішний комплекс музеїв, який називають Королівським двором наук. Так, найбільшою гордістю Цвінґера є славетна Дрезденська картинна галерея (заснована ще в 1560-му) – одна з найбільших у світі, де зібрано всесвітньовідомі картини від епохи відродження до бароко. Гордістю галереї є знаменита “Сикстинська Мадонна” Рафаеля. У галерею старих майстрів можна потрапити, придбавши квиток за 10 євро, за пільговий квиток студентам доведеться викласти 7,50 євро, діти до шести років мають можливість побачити картини-шедеври безкоштовно. До речі, з цим квитком можна побачити музей зброї, що є поруч. Також у Цвінґері можна оглянути колекцію старовинних вимірювальних приладів у фізико-математичному салоні…
У Дрездені око туристів вражає й найбільше настінне фарфорове панно у світі – “Княжа процесія”, вирізьблене за спеціальною технологією у 1904-1907 рр. Тут зображена урочиста кінна процесія усіх відомих правителів Саксонії. Довжина панно 102 м, а висота – 9,5 м.
Так, до 2009-го Дрезденська долина Ельби входила до списку культурної спадщини ЮНЕСКО, але згодом її виключили з нього через будівництво нового мосту через Ельбу в історичній частині міста.
Мандруючи містом, важко уявити, що у 1945-му його майже вщент зруйнувало масштабне бомбардування американської та англійської авіації.
Реконструкція центру тривала 40 років поспіль, але місто відбудовують і реставрують й досі.
Львів – Дрезден – Львів