Канікули для шлунка

Втомлений святковою їжею організм врятують супи, запечена риба та овочеві салати з олією

Втомлений святковою їжею організм врятують супи, запечена риба та овочеві салати з олією

Дуже часто після новорічно-різдвяних свят багато хто відчуває, що організм переситився і почав бунтувати від надлишку їжі. Ще б пак, адже, обмежуючи себе впродовж року, у святкові дні ми не завжди можемо втриматися від зайвого вареника, смачненької шиночки чи шматочка солодкого. 

ДО ТЕМИ

Народні засоби від переїдання

Вишневий сік. Відчуття важкості у шлунку полегшить звичайний вишневий сік. Але в разі виразки чи підвищеної кислотності ним краще не зловживати.

Домашнє активоване вугілля. Узяти скоринку хліба, припекти її в духовці до чорного кольору. Ретельно подрібнити. 1-2 ч. л. такого активованого вугілля допоможуть зняти важкість у шлунку.

Відвар із груш. Для його приготування слід узяти жменю груш на 1-2 л води. Можна додати кілька плодів шипшини.

Лікувальні трави. Допоможе й протизапальний чай зі звіробою і ромашки. Подолати неприємні відчуття можна за допомогою чаю з аїру: 2 ч. л. дрібно нарізаного, очищеного від кори кореневища аїру заливають 1,5 л кип’яченої води та настоюють 15 хв. Корисний також  настій із золототисячника, деревію та звіробою: змішати по одній частині кожного виду трави, приготувати настій з розрахунку – столова ложка суміші на склянку гарячої води. Настоювати 10-20 хв. 

Попри те, що попереду ще багато свят, головний гастроентеролог Львівщини Олена Ходосевич радить намагатися не переїдати, адже резерви людського організму не безмежні. Тим паче, що деякі продукти засвоюються дуже важко. Наприклад, смажене або жирне, та ще й у поєднанні з алкоголем не бажано навіть здоровим людям, не кажучи про тих, у кого є проблеми з травленням. 

Як зазначила “Пошті” Олена Ходосевич, краще їсти частіше, але меншими порціями. “Надмірна кількість їжі у здорових людей і важкотравність їжі у хворих – різні проблеми, – каже вона. – Здоровим людям достатньо сісти на дієту, і вже за кілька днів вони відчують значне полегшення. Натомість для хворої людини цього недостатньо – крім спеціальної дієти, вони повинні дотримуватись ще й призначення лікарів”.

Щоб уникнути або ж не загострити таких проблем, як захворювання дванадцятипалої кишки, хронічні холецистити, панкреатити чи гепатити, їжа не повинна бути жирною, смаженою чи копченою. Бажано, аби вона була вареною і низькокалорійною. “У цей період варто відмовитися від жирних відварів, грибів, салатів приправлених майонезом чи жирною сметаною і навіть від холодцю, – радить фахівець. – Найкраще, якщо на столі будуть запечені риба і м’ясо, овочевий суп, салати з олією”.

Для боротьби з токсинами, які утворюються в організмі внаслідок переїдання, лікар радить приймати адсорбенти – хоча б перевірене активоване вугілля. Перетравити їжу здоровій людині допоможуть ферментні препарати, їх варто вживати безпосередньо під час споживання страв. Тим же, хто знає про проблеми свого організму, особливо органів травлення, не варто займатися самолікуванням, краще звернутися по допомогу до лікаря, який і призначить необхідні препарати. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4711 / 1.56MB / SQL:{query_count}