Дешево і красиво

Найкращими ялинковими прикрасами є ті, що зроблені власними руками

Найкращими ялинковими прикрасами є ті, що зроблені власними руками

Незалежно від віку, кожна людина з нетерпінням очікує новорічні та різдвяні свята, одним із невід’ємних атрибутів яких є красуня-ялинка. Щороку процес прикрашання новорічного дерева  перетворюється на маленьке свято. Кожен хоче, щоб саме його новорічна красуня була найкращою. Хтось витягає з комори старі, прикраси, хтось купує нові – супермодні, а хтось намагається виготовити їх власними руками.  

“Дуже часто для того, щоб прикрасити ялинку, люди витрачають солідну суму грошей, купуючи дорогі прикраси чи авторські іграшки. Проте, щоб зробити свою ялинку справжньою красунею і щоб вона дійсно створювала святкову родинну атмосферу, зовсім не потрібні великі статки. Варто лише згадати уроки рукоділля та власноруч виготовити іграшки, як це колись робили наші бабусі. Нині великої популярності набувають різноманітні прикраси ручної роботи. І замість того, щоб дивитися на чужі декори у виставкових центрах, можна і собі спробувати їх виготовити”, – розповідає культуролог, педагог-організатор дитячої арт-студії Залізничного УДЮМКу Христина Бойко.   

За її словами, такі новорічно-різдвяні приготування згуртовують родину та дарують святковий настрій. Це заняття цікаве не тільки дітям, але й батькам, які за допомогою хенд-мейду відволікаються від щоденних турбот. “Поширеною іграшкою на ялинку колись була прикраса із солоного тіста, яку розфарбовували. І дуже часто процесом розфарбовування захоплювалися батьки, а саме – татусі”, – говорить Христина Бойко.

Як зазначає культуролог, існує думка, що вперше різдвяну ялинку прикрасив Мартін Лютер. Напередодні Різдва 1500 року він приніс зелену красуню в дім, і, як нагадування про Вифлеємську зірку, запалив на ній свічки. Пізніше на верхівці ялинки почали розміщувати зірку, а свічок ставили рівно 12 – чи то за кількістю місяців у році, чи то за кількістю апостолів.

“На початках ялинку в Німеччині прикрашали горіхами та яблуками, щоб задобрити лісових духів. Існує легенда, що одного року був неврожай на яблука, тоді склодуви придумали прикрасити ялинку скляними кулями. Відтоді без цих атрибутів важко уявити новорічну красуню”, – розповідає Христина Бойко. 

Натомість в українській традиції поширеним було ставити на Різдво дідуха – останнього необмолоченого снопа, якого спеціально зберігали до зимових свят. Його заплітали, прикрашали барвистими стрічками та польовими квітами і ставили в хаті на почесне місце. 

“Солодощі, горіхи, фрукти як на дідуху, так і на ялинці символізують дари, що були принесені новонародженому Ісусові. Верхівку дерева завжди прикрашали по-особливому. Найчастіше це була велика зірка, яка знаменувала Вифлеємську зорю”, – говорить Христина Бойко.

Загалом, фахівці радять прикрашати ялинку через дві години після того, як її принесли та встановили, щоб гілки та голочки встигли розпрямитися та ялинка набула свого природного вигляду. Це ж правило стосується і штучних красунь, які теж мають розпрямитися після того, як їх витягнули з коробки. 

Сьогодні “Пошта” пропонує своїм читачам оригінальні ідеї для сімейних майстер-класів, що допоможуть зробити вашу ялинку дійсно неповторною та оригінальною. 

Варіант №1 – ґудзикова куля

Матеріали:

–  пластилін;

–  обгортковий папір двох кольорів (або відтінків);

–  плоскі пластмасові ґудзики;

–  клей ПВА;

–  пензлик;

–  декоративна стрічка;

–  канцелярський ніж;

–  акрилові фарби.

 

1. Формуємо пластилінову кульку і обклеюємо її п’ятьма шарами обгорткового паперу технікою пап’є-маше. 

2. Після того як папір на пластиліновій кульці повністю висохне (для цього достатньо залишити її на ніч, проте в жодному разі не ставити на батарею), використовуючи канцелярський ніж, розрізаємо форму на дві частини і знімаємо “чашечки” з пластиліну.

3. З’єднуємо деталі, проклеївши їх по шву шматочками обгорткового паперу, змащеного клеєм ПВА. Не забуваємо попередньо вкласти всередину кінці декоративної стрічки (їх теж можна закріпити з внутрішнього боку шматочками паперу з клеєм. 

4. Обклеюємо кульку ґудзиками. Порада: для досягнення ефекту того, що ґудзики не приклеєні, а пришиті, просмикніть в отвори ґудзиків кілька шарів ниток. Залишилося пофарбувати нашу новорічну кульку фарбами. Замість ґудзиків можна використовувати намистинки чи навіть кавові зерна.  

Варіант №2 – паперова куля

Матеріали:

–  кольоровий папір (обов’язково тонкий), для однієї кулі двох аркушів, наприклад, білого і червоного, формату 15х15 см буде достатньо;

–  смужка паперу 5х20 см; 

–  клейка стрічка;

–  канцелярський ніж або різак;

–  лінійка;

–  шило або голка;

–  круговий різак або дирокол 2,5 см в діаметрі;

–  дріт та круглогубці;

–  намистинки.

 

1. Нарізаємо 16 смужок паперу розміром 1,3х11см – по вісім смужок кожного кольору. Розкладаємо їх на робочій поверхні, чергуючи між собою. Папір важливо обирати тонкий, щоб кулька виглядала рівномірною. У жодному разі не використовуйте картон!

2. За допомогою шила або голки проколюємо отвір на обох кінцях смужки. Важливо, щоб отвори були на однаковій відстані від краю. 

3. Відрізаємо 20 см дроту і за допомогою круглогубців робимо петельку-фіксатор, населяємо намистинку. Із картону вирізаємо чотири кола діаметром 2,5 см. Одягаємо одне коло поверх намистинки.

4. Почергово одягаємо смужки паперу на дріт поверх кола – червона – біла – червона – біла: і так усі 16 смужок. Перевіряємо, чи всі смужки одягнуті правильно – вони повинні чергуватися. Одягаємо одне коло поверх смужок.5. Смужку паперу 5х20 см скручуємо в трубочку, фіксуємо за допомогою клейкої стрічки. Трубочку одягаємо на дріт поверх кола. Натягуємо ще одне коло поверх трубочки.

6. Одягаємо смужки на дріт. Тут дуже важливо дотримуватися послідовності – спочатку засиліть ту смужку, яку ви засилили першою, засиляйте кожну наступну смужку в тій послідовності, в якій вона була засилена на дріт. Саме на цьому етапі повинна сформуватися кулька. 

7. Засиліть коло поверх смужок, поверх кола – намистинку. За допомогою круглогубців зробіть петельку-фіксатор на кінці дроту. Просуньте у неї стрічку – прикраса готова! 

Варіант №3 – кулі, виготовлені технікою квілінг

Матеріали:

–  кольоровий папір;

–  паперова (або монтажна) стрічка; 

–  двосторонній скочт;

–  клей ПВА.

 

1. З кольорового паперу вирізаємо дев’ять смужок довжиною 230 мм і шириною: 80 мм, 75 мм, 70 мм, 65 мм, 60 мм, 55 мм, 50 мм, 45 мм і 40 мм.

2. Беремо найширшу стрічку і приклеюємо двосторонній скотч через центр. До початку стрічки приклеюємо петельку.

3. Скручуємо смужку скотчем всередину.

4. Беремо наступну смужку, яка є трішки меншою, приклеюємо скотч і обмотуємо першу.

5. Повторюємо ці дії для всіх смужок, переходячи від широкої до вузької, поки не закрутимо передостанню смужку.

6. Наклеюємо двосторонній скотч на новорічну кулю й акуратно приклеюємо останню смужку. 

7. Оформляємо новорічну кулю в техніці квілінг, використовуючи тонкі паперові смужки.

 

Варіант №4 – кульки з ниток

Матеріали:

–  нитки типу ірис; 

–  клей ПВА;

–  повітряні кульки;

–  ножиці;

–  циганська голка;

–  гачечок для підвішування;

–  шматочок товстої нитки. 

 

1. Надуваємо повітряну кульку бажаного розміру. Намагаємося, щоб вона була якомога круглішою. Зав’язуємо товстою ниткою, яку потім можна легко розв’язати.

2. Невелику баночку клею ПВА пробиваємо циганською голкою з ниткою наскрізь

3. Ниткою, пропущеною крізь клей, починаємо обмотувати повітряну кульку. Нитка не повинна бути дуже вологою, але й не сухою. Стежимо, щоб з неї не капав клей. 

4. Обмотуємо в різні боки, як підкаже настрій. Не треба замотувати поверхню ниткою суцільно. Насправді просвіти дуже прикрашають готовий виріб. 

5. Після цього залишаємо сохнути кулю при кімнатній температурі на одну добу. Потім повітряну кульку обережно розв’язуємо і починаємо помаленьку спускати повітря, притримуючи за хвостика. Кулька легко відділяється від стінок іграшки. 

6. Виймаємо кульку, цілу й неушкоджену з виробу крізь отвір. В отвір вставляємо гачечок зі старої або розбитої новорічної кульки. Можна просто пришити стрічку чи нитку. 

 

Фігурки із солоного тіста 

Оригінальні іграшки можна виліпити із солоного тіста. Щоб приготувати їх, потрібно взяти сіль і борошно у співвідношенні один до двох, додати півсклянки води і замісити тісто. Воно має бути м’яким та не прилипати до рук. 

Розпочати можна із маленьких кульок. Складніші фігурки, наприклад, ялинки, сніговички, будиночки, мордочки тварин, можна робити як з цілого шматка, так і з окремих менших деталей. Також іграшки можна вирізати за допомогою формочок для тістечок. Не забувайте про отвори для ниток, щоб прикраси потім можна було повісити на ялинку. Товщина фігурок не повинна перевищувати сантиметра. Сушити фігурки слід у духовці за мінімальної температури 50 градусів. Після цього прикраси можна розмалювати фарбами у найрізноманітніші кольори.

Новорічні котики

Щоб їх виготовити, спочатку потрібно… поласувати морозивом. Адже саме із дерев’яних паличок від морозива роблять ці оригінальні прикраси. Спочатку розмалюйте палички акриловою фарбою. Очі зробіть із бісеру, хвіст та банти можна вирізати із кольорового паперу. Все це приклейте за допомогою звичайного клею. Мордочки розмалюйте фломастерами чи маркерами.

 

Вінок із светрів

Цікавий строкатий вінок можна зробити із старих вовняних светрів, які уже ніхто не одягає. Для початку потрібно їх випрати за температури 60 градусів, щоб вони “сіли”. Опісля з них треба вирізати будь-які геометричні фігури і за допомогою циганської голки нанизати на товсту нитку. Має вийти своєрідна кольорова гірлянда. Після цього зв’яжіть краї ниток між собою так, щоб вийшло коло. З тонкої червоної стрічки зробіть декоративний бантик й окремо – петельку для того, щоб можна було вішати іграшку на ялинку.

 

Іграшки-сюрпризи

Такі іграшки сподобаються і малюкам, і дорослим. Для їх виготовлення потрібні порожні сірникові коробки, кольоровий папір або тканина, стрічки. Коробку потрібно обгорнути шматком паперу, зав’язати бантик зі стрічки (щоб нагадувало подарункову коробочку). Всередину покласти вишукану цукерку для дітлахів або привітання-пророцтво для дорослих.

 

 Іграшки з лампочки

Зрозуміло, жарівку, яка перегоріла, ви відразу викидаєте у смітник. А дарма, з неї можна виготовити оригінальні ялинкові прикраси! Використовуйте для цього будь-які підручні матеріали: фарби, стрічки, тканину, нитки, стрази, блискітки, порізані гірлянди і багато інших, здавалося б на перший погляд, непотрібних речей.

 

Новорічні шишки

Для початку потрібно прогулятися парком чи лісом та назбирати справжніх шишок. Удома їх прокип’ятити протягом 20-30 хвилин. Це допоможе шишкам при сушінні краще розкритися і перетворитися на красиву іграшку. Після сушіння шишки можна розфарбовувати у найрізноманітніші кольори. 

 

Ангелик

Необхідні матеріали: щільний фетр білого і червоного кольорів, м’який фетр для шарфа, нитки муліне, ножиці, голка. Зробіть викройки двох деталей тулуба, перенесіть їх на фетр білого кольору, виріжте. На передню деталь тулуба пришийте червоне серце і вишийте чорною ниткою очі. Далі треба зшити обидві деталі тулуба петельним швом червоними нитками муліне. З м’якого червоного фетру виріжте тонку смужку для шарфа, який пов’яжіть на ангелика. Пришийте зізаду крила зі щільного червоного фетру. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5322 / 1.7MB / SQL:{query_count}